reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietolerancja laktozy,wprowadzanie mleka,temat rzeka........

Nie zmieniłam mleka bez konsultacji było to uzgodnione z lekarzem i kazał powoli wprowadzać,ale moja też Zosia przez 2 tyg nie było reakcji(bóle brzucha itp) a tu wczoraj po 2 tyg.taka akcja i się zastanawiam od czego ;/
 
reklama
to źle zrozumiałam, sorki. reakcja moze byc nawet po dwóch tygodniach. mi kiedys lekarz alergolog tłumaczył, że żeby organizm trawił laktozę, musi wytwarzać jakiś enzym, któego normalnie nie produkuje. dlatego powiedział, ze bardzo bardzo powolutku trzeba bedzie wprowadzać ale dopiero ok. 2 roku życia. moze organizm Twojej Zosi jeszcze nie potrafi go wyprodukować, a dolegliwości po prostu narastają... z drugiej strony, jeśli lekarz zalecił... nie wiem co myśleć.
 
No właśnie zaczynam mieć wątpliwości czy faktycznie nie za szybko wprowadziliśmy to mleko z laktozą,może kora30 masz rację, i faktycznie skoro piszesz że nawet objawy po tyg mogą powrócić to może wczoraj właśnie u nas to było ;/
A na jakim mleku jest w ogóle Twoja mała?
 
Moja mała co prawda nie ma nietolerancji laktozy, ale skazę białkową i powiem Ci tak, jak najszybciej udaj się do lekarza lub skonsultuj z innym, może prywatnie wezwij lekarza innego (wiem, że to koszt jest, ale czasami prywatnie lekarz lepiej się zajmie, zleci może jakieś badania). U nas też wszystko zgodnie z konsultacją z lekarzem i to jest najbezpieczniejsze.
 
Wiesz Kinia1 ja to mleko wprowadziłam po konsultacji z lekarzem dlatego myślałam że będzie ok :) ale może za szybko się na to porwałam i chciałam żeby mała jadła normalne mleko, a Twoja mała mając tą skazę białkową też jest nadal na jakimś specjalnym mleku??
 
Tak, cały czas ma mleko bebilon pepti. Lekarz nam dopiero niedawno pozwoliła wprowadzać mleczne pokarmy, takie jak serki, ser żółty, raz na jakiś czas, mleka normalnego nie. Może Twój lekarz też trochę porwał się za szybko na to? Spróbuj się jeszcze raz skonsultować z lekarzem...
 
Jesteśmy póki ci na Enfamilu 0-lac a wprowadzałam Enfamil Premium,żeby nie skakać na inne mleka poza tym ma ona najmniej zawartości laktozy z pozostałych mlek co sprawdzałam(bebiko,bebilon,nan pro)
 
Może poczekaj jeszcze trochę, na razie skonsultuj się z lekarzem tym samym bądź innym. Wiesz organizm Twojej córeczki jest jeszcze słabo rozwinięty, może za 2-3 miesiące będzie lepiej już. Życzę wam tego :)
 
reklama
Dzięki :) też myślę że jednak po prostu za szybko to mleko zaczęłyśmy wprowadzać chyba dalej zostaniemy przy bez laktozowym....
 
Do góry