reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niewidoczne kości nosowe

Dołączył(a)
17 Luty 2018
Postów
5
Właśnie zaczęłam 11 tydzień i 2 dzień tak wychodzi wg ostatniej miesiaczki jednak wg usg jest to juz 12tydz+4dzien ciąży wczoraj byłam u ginekologa i u maluszka nie widać kości nosowej. Bardzo się martwie.. dr kazał mi zrobić test pappa oczywiście wczoraj wykonałam teraz czekam na wyniki.. Ale chyba do tego czasu oszaleje.. przezierność karku wyszła 1.6mm ale strasznie martwi mnie niewidoczne kości nosowe, możliwe że jeszcze się nie wytworzyły? Za tydzień mam kolejne usg..
 
reklama
Test pappa nie powie Ci czy dziecko jest zdrowe a tym bardziej czy ma kosc nosowa to tylko statystyki ktore czesto daja falyszwe wyniki..
 
Pójdź do innego lekarza w przyszłym tygodniu być może ten ma słaby sprzęt bądź niedokładnie przeprowadził badanie
Głowa do góry wszystko będzie dobrze [emoji4]
 
No ale pappa to bez sensu w ogole..Albo usg na dobrym sprzęcie, albo inne badanie albo musisz czekac do polowkowego tam badaja dzidzie jeszcze raz z gory na dol najważniejsze usg i sprawdzają jeszcze raz kosc nosowa czy jest ile ma mm itp
 
Uważam, że zrobienie pappy absolutnie autorce nie zaszkodzi. Wiem, zaraz będą głosy, że to tylko statystyka, że często się myli itp. jednak po coś się to badanie robi. Skoro już autorka je wykonała, to przestańmy jej wmawiać, że ono nie ma sensu, bo jednak sens posiada.

Autorko, myślę że nie masz powodów do dużego niepokoju. Przezierność karkowa wyszła mała, a to bardzo dobrze. Być może nosek Twojego maleństwa jest malutki i dlatego lekarz go nie dostrzegł. Dobrym rozwiązaniem będzie poszukanie lekarza z certyfikatem fmf. Będziesz miała gwarancje, że bada Cię naprawdę dobry specjalista, na dobrym sprzęcie. Myślę, że warto zainwestować w badanie u takiego lekarza już teraz, byś mogła spać spokojnie.
Życzę Ci by wszystko było w jak najlepszym porzadku z Tobą i Twoim dzieckiem [emoji4]

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moze bo kasa..Anja..
W kazdym razie ostatnio znowu sie spotkalam z dziewczyną której pappa pokazal duze ryzyko zespolu downa a dzidzius zdrowy..niepotrzebny stres..mloda dziewczyna..
Racja tylko lekarz z dobrym sprzętem i certyfikatem ja tylko u takiego robilam
 
Olu weź też pod uwagę, że są kobiety, którym pappa wykazała niskie ryzyko i rzeczywiście dziecko było zdrowe. Dlaczego o takich kobietach się nie mówi? Gdy tylko pojawia się rozmowa o tej nieszczęsnej pappie, to mówi się o niej tylko w kontekście błędnych wyników. Zupełnie tego nie rozumiem.
Niemniej jednak, skoro autorka już czeka na wyniki, to oby były one dobre. Co i tak nie powinno jej zwolnić z wizyty u specjalisty, który dokładnie przebada jej dziecko.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Aga.m.g bylam wtej samej sytuacji. Lekarz milczy bada maleństwo po tyg dostaje kartkę i napisane :nie uwidoczniono kości nosowej. Pappe tez robiłam. Po tyg poszłam do innego doktora zapytałamo kkość mówiłze jest wwszystko w porządku. Teraz jestem mamą 2 miesięcznej niuni i faktycznie urodziła się z maciupenkim noskiem.
 
reklama
@Aga.m.g bylam wtej samej sytuacji. Lekarz milczy bada maleństwo po tyg dostaje kartkę i napisane :nie uwidoczniono kości nosowej. Pappe tez robiłam. Po tyg poszłam do innego doktora zapytałamo kkość mówiłze jest wwszystko w porządku. Teraz jestem mamą 2 miesięcznej niuni i faktycznie urodziła się z maciupenkim noskiem.
Moj synek tez ma malutki nosek a bylo widać tyle za ja robiłam u bardzo dobrego lekarza z bardzo dobrym sprzętem.
 
Do góry