reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska waga urodzeniowa - inkubator

Inffinito2

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2020
Postów
485
Cześć!
Kilka dni temu urodziłam córeczkę w 36+6 z hipotrofią, waga urodzeniowa 1850 gram, waga z przed wczoraj 1700 gram.
Aktualnie leży w inkubatorze, starają sie ja karmić co 2h, oddycha sama i ogólnie póki co wiecej zdrowotnych problemów nie ma (odpukać). Wczoraj żółtaczka podskoczyła, wiec była naświetlania cały dzien.

Czy któraś mama miała podobnie ze swoim dzieckiem? Wiem, ze musimy dobić do 2kg zeby nas wypuścili, mała musi trzymać własna temp ciała i ładnie jeść.
Ale czy cały czas musi leżeć w inkubatorze do dobijania tych 2 kg?
Ciekawa jestem ile waszym dzieciaczkom zajęło przybranie odpowiedniej masy ciała 😉
 
reklama
Na to ile czasu to zajmie nie ma reguły, to osobnicza zależność. Wszystko będzie zależało od malucha. Od tego jak będzie sobie radził z utrzymaniem ciepła, prawidłowego oddechu i jedzenia. Może przybrać szybko, a może wolno. Na to wpływa wiele czynników. Jeśli tylko nie będzie trzeba, to dziecko opuści inkubator.
 
Do góry