reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski progesteron początek ciąży

Mialam na początku progesteron około 9, lekarz od razu zalecił luteine dopochwowo a wcześniej duphaston. Po czasie zaczęła się podnosić. Teraz jest w normie. Poproś o leki
Na początku tzn w którym tygodniu ciąży? Jak już było widać pęcherzyk w macicy?
 
reklama
Mialam na początku progesteron około 9, lekarz od razu zalecił luteine dopochwowo a wcześniej duphaston. Po czasie zaczęła się podnosić. Teraz jest w normie. Poproś o leki

A zdajesz sobie sprawę, że ja przez tą radę bym mogła umrzeć?
Serio, kiedy ludzie w necie zaczną brać odpowiedzialność za swoje porady lekarskie bez wiedzy medycznej?
 
A zdajesz sobie sprawę, że ja przez tą radę bym mogła umrzeć?
Serio, kiedy ludzie w necie zaczną brać odpowiedzialność za swoje porady lekarskie bez wiedzy medycznej?
Ja nie proponuję żeby leki ktoś brał na własną rękę tylko żeby poprosił lekarza. Jeśli ten uzna, że nie jest to wskazane to nie przepisze. Nie doradzam nikomu kupowania leków bez recepty czy przyjomwania ich niezgodnie z przeznaczeniem. Proponuję o poproszenie lekarza. Proszę mi nie wmawiać złych intencji
 
Ja nie proponuję żeby leki ktoś brał na własną rękę tylko żeby poprosił lekarza. Jeśli ten uzna, że nie jest to wskazane to nie przepisze. Nie doradzam nikomu kupowania leków bez recepty czy przyjomwania ich niezgodnie z przeznaczeniem. Proponuję o poproszenie lekarza. Proszę mi nie wmawiać złych intencji

Przecież dziewczyna napisała, że lekarz kazał poczekać z lekami, masz to w poście który zacytowałaś
 
Wiesz, tylko problem przy tak niskiej becie jest taki ze faktycznie tak niski próg może być marketem ciąży pozamacicznej. I rozumiem stres bo mój progesteron tez nie bije rekordów (ok 17-20), ale jednak warto być ostrożnym. Były już przypadki, które niestety nie kończyły się najlepiej.
Wiem doskonale ponieważ sama jestem po poronieniu i wszystko mnie teraz stresuje. Ale wierzę w to, że będzie dobrze i u mnie i u autorki. Zresztą przeglądając to forum widzę, że każdy Lekarz ciążę prowadzi inaczej. Ja w 1 tez mialam niski progesteron i się nie udało teraz mam wyższy a i tak nie wiem jak będzie. W każdej od razu dostałam leki ale też z tego co czytam nie każdy je od razu przepisuje. Najgorsze, że potrzeba czasu żeby sie okazało co dla nas jest trudne
 
Niektóre kobiety biora progesteron już od owulacji, bo mają POTWIERDZONĄ niedomogą lutealna i wtedy zysk z suplementacji jest wyższy niż ryzyko podtrzymania cp czy ciąży wadliwej. Ale jak kobieta nie ma niedomogi i ten progesteron jest taki bardzo słaby, to wiele przemawia za tym, że suplementacja nie uratuje ciąży a może wstrzymać naturalny proces poronny. Dylemat zaczyna się wtedy, gdy pacjentka nie była badana w okresie przygotowań do ciąży i nie wiadomo, czy w jej organizmie jest wystarczająco proga do utrzymania zdrowej ciąży.
 
Ja nie proponuję żeby leki ktoś brał na własną rękę tylko żeby poprosił lekarza. Jeśli ten uzna, że nie jest to wskazane to nie przepisze. Nie doradzam nikomu kupowania leków bez recepty czy przyjomwania ich niezgodnie z przeznaczeniem. Proponuję o poproszenie lekarza. Proszę mi nie wmawiać złych intencji
myślę, że lekarz @Martynaad nie chce dawać progesteronu na tym etapie, skoro wysyła ja na powtórkę bety
 
reklama
Kazała zrobić mi betę jutro . Co prawda między piątkiem a poniedziałkiem beta urósła wg kalkulatora 100% ale to raczej o tak zamalo. Okaże się już jutro
A w prawidłowych ciążach jak rośnie beta? Na początku pewnie szybko?
 
Do góry