reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost beta Hcg ..

Truskawka1233

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2018
Postów
241
Dziewczyny ,moze ktoras miala podoba sytuacje i skonczylo sie to wszystko dobrze? Wykonalam testy domowe, wszystkie pozytywne . Oczywiście poszlam na bete . Pierwszy wynik to 28mlu , drugi to 50 ,500 mlu a trzeci to tylko 58,40 pojawilo sie delikatne plamienie wiec pojechalam do szpitala ,polozna wykonala usg ale na nim nic nie bylo widac.. obejrzala tez jajniki, przydatki i wszystko jest okej. Chciala tez wykluczyc ciaze pozamaciczna ale nic niestety na usg nie widzi. Powiedziala ze jutro mam pojawic sie na patologi ciazy, powtorzyc bete i jesli bedzie spadala to okej.. zgodze sie z tym bym podali mi srodki by ta ciaze zniwelowac tak jak zasugerowala .. wrocilam zaryczana do domu i zadzwonilan do ginekologa do ktorego kiedys chodzilam i powiedzial ze plamieniem mam sie nie przejmowac bo tak sie zdarza a na usg i tak nic nie Zobacza poza tym powiedzial ze jesli beta urosnie do 70 , 80 ml to mam sie nie zgadzac na podanie mi środków ktore mialy by usunac ciaze.. mam takze poprosic o oznaczenie progesteronu bo byc moze mam go za malo .. bardzo sie boje jutrzejszego dnia .
 
reklama
reklama
Od piatku mam takie plamienia ktore troche juz teraz ustaja. Bylam na wizycie u doktorki ktora stwierdziła ze nie ma sensu naswietlania ciazy bo szkoda skoro dwa dni temu byla robiona. Jutro mam tam jechać na bete a w czwartek na konsultacje . Masakra ogolnie , bo każdy lekarz mowi inaczej .. ten do ktorego dzwonilam ze jest za wczesnie na usg bo i tak nic nie zobacza , dzisiaj ta doktorka ze juz powinno widac dlatego zrobi mi w czwartek usg . Ze wynik bety powinien byc 3 cyfrowy.. przeciez normy sa wypisane pod beta. Nie wiem sama już teraz. Znowu kupa stresu do tego czwartku
 
Od piatku mam takie plamienia ktore troche juz teraz ustaja. Bylam na wizycie u doktorki ktora stwierdziła ze nie ma sensu naswietlania ciazy bo szkoda skoro dwa dni temu byla robiona. Jutro mam tam jechać na bete a w czwartek na konsultacje . Masakra ogolnie , bo każdy lekarz mowi inaczej .. ten do ktorego dzwonilam ze jest za wczesnie na usg bo i tak nic nie zobacza , dzisiaj ta doktorka ze juz powinno widac dlatego zrobi mi w czwartek usg . Ze wynik bety powinien byc 3 cyfrowy.. przeciez normy sa wypisane pod beta. Nie wiem sama już teraz. Znowu kupa stresu do tego czwartku
ale robili ci badanie bety w szpitalu? Ja na twoim miejscu poszłabym prywatnie na betę, jeszcze w rym samym dniu będziesz wiedzieć czy jest przyrost.
 
Przy takiej wartości bety prawdopodobnie nie będzie nic widać oprócz pogrubionego endometrium. Tylko po wzroście bety da się wnioskować czy ciąża się rozwija. Przy czym wyniki powinny być określane w tym samym laboratorium
 
Bardzo różnie bywa, u mnie mimo, że beta pięknie rosła to okazało się, że jest zaśniad i niestety... Teraz od początku plamienia, bóle, wielokrotnie myślała, że już koniec. A jednak niebawem rozwiązanie. Nie ma reguły, wszystko może się zdarzyć. A lekarz lekarzowi nierówny...
 
Zadzwonilam do lekarza . Powiedział ,ze przy tych wartościach nic na usg nic nie zobaczymy . I ze jego zdaniem jutro nie powinnam tam jutro jechac tylko prywatnie pojsc na bete i poprosic o wyznaczenie progesteronu bo jesli to ciaza pozamaciczna to wtedy progesteron jest zbyt niski.. i jego zdaniem zbyt nerwowo i szybko lekarze probowali postawic taka diagnoze . Powiedzial tez ze szkoda mojego czasu zeby tam jezdzic . Mam zrobić wyniki i w srode do niego pojsc . Nie musi byc tak ze to jest 6 tydzien bo nikt nie ma pewnosci a ciaza moze byc po prostu młodsza . Jesli beta bedzie spadac to wiadomo co oznacza . Najpierw trzeba poczekac okolo dwoch tygodni zeby zlokalizowac te ciaze gdzie ona w ogóle jest zeby moc cokolwiek powiedzieć
 
reklama
Normy bety dla każdego tygodnia są bardzo szerokie. Sprawdza się przyrost, aby wykluczyć brak rozwoju ciąży czy ciążę pozamaciczną. Nie wiem, skąd pomysł, że szkodzi usg... Niestety, ale plamienia plus niski przyrost, to nie jest dobry znak :(

Życzę Ci, aby historia miała szczęśliwe zakończenie, ale obawiam się, że jednak tak nie będzie :(
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry