reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost bety

Dołączył(a)
29 Styczeń 2021
Postów
5
Witam. Jestem po martwym porodzie w 27 tc i dwóch poronieniach. Ostatnia miesiączkę miałam 17.12.2020. Przed terminem kolejnej @ zrobiłam test w wyszedł pozytywnie. 13.01 zrobiłam bcgh i wynosiła 59, kolejna z 15.01 wynosiła 144, 18.01 wynosiła 433 czyli przyrost ok. Następne bhcg robiłam 21.01 i wynosiła 850. Dziś kolejna czyli 29.01 i wynik tylko 2305. Czy za mały przyrost może źle wróżyć? Dodam tylko, że 18.01 byłam u giną i było widać tylko powiększona śluzówkę. Kolejna wizyta 25.01 i mały pecherzyk ale nie do zmierzenia usg. Kolejna wizytę mam w poniedzialek ale strasznie się boję, że coś jest nie tak z tą beta. Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć czy mimo małego przyrostu wszystko skończyło się dobrze? Nie ukrywam, że nastawiam się na najgorsze.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
 
reklama
Witam. Jestem po martwym porodzie w 27 tc i dwóch poronieniach. Ostatnia miesiączkę miałam 17.12.2020. Przed terminem kolejnej @ zrobiłam test w wyszedł pozytywnie. 13.01 zrobiłam bcgh i wynosiła 59, kolejna z 15.01 wynosiła 144, 18.01 wynosiła 433 czyli przyrost ok. Następne bhcg robiłam 21.01 i wynosiła 850. Dziś kolejna czyli 29.01 i wynik tylko 2305. Czy za mały przyrost może źle wróżyć? Dodam tylko, że 18.01 byłam u giną i było widać tylko powiększona śluzówkę. Kolejna wizyta 25.01 i mały pecherzyk ale nie do zmierzenia usg. Kolejna wizytę mam w poniedzialek ale strasznie się boję, że coś jest nie tak z tą beta. Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć czy mimo małego przyrostu wszystko skończyło się dobrze? Nie ukrywam, że nastawiam się na najgorsze.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Dodam tylko, że biorę acard, metylowana kwas foliowy, zastrzyki Fraxiparine 0,4, luteinę 2x1
 
Dobrze, że jestes obstawiona lekami, aczkolwiek ten przyrost jest naprawdę niewielki i raczej dobrze nie rokuje :( czekaj cierpliwie do kolejnej wizyty. Badania robiłaś oczywiście w tym samym laboratorium?
 
Ten ostatni wynik nie nastraja pozytywnie, ale po 1000 podwaja się beta nawet co 4 dni i jest ok. Nie mierzysz co 48h to nie widać czy to tak cały czas czy ostatni przyrost był słabszy. Mi lekarz mówił, ze beta ma znaczenie diagnostyczne do pierwszego usg. Gdzie znaleziony jest pęcherzyk czyli powyżej 1000. Ja miałam przyrosty w normach, ale jeden poniżej bo było 209 po 48h było 320. A syn jest na świecie. Teraz to tylko usg sprawdzanie czy jest zarodek itp... Pierwsze przyrosty były moim zdaniem obiecujące :-) trzeba czekać.
 
Czekaj cierpliwie na wizytę, nic więcej nie możesz zrobić. Jesteś obstawiona lekami.
Czy znasz przyczyny poprzednich poronień ? Chorujesz na coś ?

Mam nadzieję że mimo tych przyrostów wszystko będzie dobrze ❤️
 
reklama
Czekaj cierpliwie na wizytę, nic więcej nie możesz zrobić. Jesteś obstawiona lekami.
Czy znasz przyczyny poprzednich poronień ? Chorujesz na coś ?

Mam nadzieję że mimo tych przyrostów wszystko będzie dobrze ❤️
Miałam robione badania genetyczne i wyszła mi mutacja Mthfr. Więcej nic nie miałam zlecone. Na nic nie choruje. Walczyłam z ciśnieniem i w ciąży dostawałam dopegyt. Skierowanie do hematologa ale przez covid niestety nie jestem w stanie się dostać.
Dziękuję
 
Do góry