reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskorosłość - Hormon wzrostu

mój synek w grudniu skończy 7 lat ma 109 wzrostu a waży 17 kilo jest po niżej 3 centyla ja z meżęm nie należymy do wielkoludów ale starsza córka nie ma takich problemów przez okres 2 lat jeżdzili my do poradni edorynologicznej ale pani doktor twierdziła że sie nic nie dzieje i zmieniłam lekarza wizyte mam wyznacząną na 5 pażdziernika zobaccymy co ten endokrynolog powie
 
reklama
Witam.
Córeczka jest po bilansie 2 latka.Niskorosłość i niedowaga :( wzrost-82 cm,waga-9750.Wczesniej miała niedokrwistość i przyjmowała żelazo,jutro idziemy powtórzyc badania krwi + TSH,a jeśli znowu wyjdzie,że ma anemię to jeszcze badania na celiakię nas czekają.
Jako dziecko byłam dosc drobna,zawsze najniższa w klasie.Mam nadzieję,ze taka już "uroda" mojej córeczki,no i nie okaze się,ze jest chora.Mój wzrost to 155,mąż 173 więc nie ma po kim byc wysoka,tak sobie tłumaczę,żeby się pocieszyc,a co się okaze to zobaczymy.Martwię się poniewaz wczesniej miała anemię.
 
Witam nazywam sie Agnieszka jestem nowa na tym forum.
Moja córeczka Zuzia też należy do maluszków. Skończyła jeden rok i ma 67 cm wzrostu a waży 7800g. Martwimy się bardzo z mężem. Jeszcze mając pół roczku mieściła się w 25 centylu. Starsza córka i my z mężem nie należymy do osób drobniutkich i malutkich.
Lekarz pediatra dał nam skierowanie do endokrybologa i na badania ogólne moczu, ob, krew + TSH.
Może poradzicie jakie jeszcze badania powinnam zrobić małej?
Jakie badania powinnam mieć na wizytę u endokrynologa?
Nie chce jej po wizycie u endokrynologa jeszcze raz kuć.
Do jakiego specjalist warto by sie jeszcze wybrać w celach kontrolnych.
Nie chciałabym niczego przegapić.
Pozdrawim wszystkie Mamusie.:-)
 
witaj AGUSIA[


ja też mam taki problem z synem jak ty ( pisałam wyżej )byłam na wizycie u endokrynologa początkiem pażdziernika kazała mi zrobić prześwietlenie ręki z opisem wieku kostnego jeżeli wiek kostny bedzie odbiegał od metrykalnego to kwalifikuje sie do leczenia wizyte mamy w grudniu i pani doktor ma mu zrobić usg tarczycy miał robione TSH krew mocz i wszystko wychodzi ok.co do badań to lekarz ci musi zlecić ..........córcia maleńka i chudzinka ja mam córke ma rok i 5 miesięcy wzrostu ma ok 80 a waga 12.5....trzeba być dobrej myśli co nas nie zbije to nas wzmocni .....pisz co i jak z córcią
 
Moj synek am 1, 9 miesiecy wazy 7400 i ma 74 cm wzrostu.
A twoja creczka dobrze wazy- na siatki cnetylowe sie lapie-
Horon wzrostu podaje sie tylko dzieciom ktore sa ponizej 3 centyla.Wiek kostny nie jest podstawa do tego- robi sei specjalne badaniay-dobowy rytm kortyzolu
Zwykle pobiera się krew z żyły łokciowej, ale czasami badana jest także próbka moczu lub śliny. Krew do badania kortyzolu może być pobierana o ósmej rano, kiedy kortyzol jest w szczytowym stężeniu oraz ponownie około szesnastej, kiedy jego poziom powinien być niski. Czasami próbka jest pobierana późnym wieczorem (podczas snu), około północy, wtedy, kiedy stężenie kortyzolu we krwi jest najniższe. Pobieranie więcej niż jednej próbki pozwala lekarzowi ocenić dobowy rytm wydzielania kortyzolu. R

Wiec to wcale nie ejst takie hop siup i dziecko otrzymuje sobie hormon wzrostu
 
BASIA
Jak dla mnie to Twoja coreczka wazy bardzo dobrze:tak::tak::tak:Zreszta wzrost tez ma ok:tak::tak::tak:
Moje maja teraz 2 lata i 5 miesiecy i waza p 7,6 ale wszystkie wyniki badan sa ok:-):tak:
Maja byc pod opieka poradni zaburzen wzrastania ale czekamy najpierw na kolejna wziyte u gastroenterologa i wtedy sie dowiemy czy musza koniecznie czy nie
Ale u ans to raczej bedzie rodzinne bo synek ma 6 lat i ma 107 cm wzrostu:-)Tez jest po wielu badaniach
No i cala trojka ma ZZW(zespol zaburzen wchlaniania)
No i dodam jeszcze ze wszyscy urodzili sie mali
 
Witam
E-stera mam do ciebie pytanie? Też mieszkam w Białymstoku. Pisałam posta wcześniej na temat mojej córeczki. Mam nadzieje że u niej to nic poważnego waży ładnie w stosunku do twojego synka tylko jest malutka 67 cm w roczek. Zapisałam ją zgodnie z zaleceniem pediatry do endokrynologa do dr Gardziejczyk. Możesz mi powiedzieć czy to dobry wybór chodzi mi o Panią dr.?
A ile miał centymetrów wzrostu twój synek w roczek?
Pozdrawim Agnieszka:-)
 
reklama
jestem chora na ta chorobe i mam 24 lata ,145 cm wzrostu byłam leczona hormonem wzrostu ale terapia nie przyniosła zbyt duzych efektów jak sie chcesz dowiedziecz czygos wiecej ciapeczku to pisz odpowiem na kazde pytanie
 
Do góry