reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskorosłość - Hormon wzrostu

Hej,

Dziś dowiedziałam się że mój synek jest poniżej 3 centyla, ma 70 cm, waga 10 kg. 15 września skończył rok. Rozwija się normalnie, na nogi poszedł przed roczkiem.
Zawsze był mniejszy ale ostatnio coraz wolniej rośnie od pół roku urósł tylko 2 cm.
Mam dawać mu tran przez 3 msc, później pediatra zobaczy czy przyniosło to jakieś efekty.
Strasznie się martwie o niego.
 
reklama
Czesc regli , widze ze masz duza wiedze na temat hormonu wzrostu, czy moze Twoje dziecko go stosuje? mam pare pytan, jezeli mozesz to sie odezwij na gg 5479467
 
Witam,widze że od jakiegoś czasu jest tutaj cisza.Wiekszość rodziców i o zgrozo lekarzy niski wzrost zwala na wzrost rodziców,typu"eee pani taka niska to dziecko nie będzie wysokie."Niestety nic bardziej mylnego.Moja córcia jest już po najważniejszych badaniach.Od 2 miesiecy czekamy na wyniki DNA i kariotypu w kierunku Zespołu Turnera i zespołu Noonan.Siedzimy jak na igłach,bo boimy sie co usłyszymy.Wyniki miały byc 28 maja ...Oliwia ma 7 lat i 6 miesiecy mierzy 112 cm ,waży 21 kg.Mimo że ja jestem dość niska,nie ma to znaczenia.Wazne jest to jak dziecko rosło do 2 roku życia,czy nie nastąpiło zahamowanie,spowolnienie.Warto to sprawdzic ,dla dobra dziecka.A Regli bardzo dużo wie ;)
 
witajcie

od kiedy byłam mała zawsze w karcie zdrowia (na róznych bilansach)
mam napisane niskorosłość i niedowaga

obecnie mam 28 lat i 149 cm

nikt nigdy mnie nie leczył (było to dawno hehe)
lekarze mówili ze taki mój urok
bardzo sie bałam jak "urośnie " moje dziecko
mój maz ma 196 cm :-)
i córeczka poszła w jego ślady :-D
każdy sie dziwi ze ona taka duza i długie nogi ma
Nicolka ma 17 miesiecy 86cm
 
Pchełka ja też miałam niskorosłość i małą wagę, bilans w wieku 18 lat - 150cm, 40kg, bilans 28 lat, 152cm, 57kg :D Mój mąż też kurdupel bo jedynie 160cm, ja zawsze poniżej 3 centyla byłam, mąż też. A Julka 2 latka, 85cm, 9700. Więc chyba ok?
 
Dziewczyny spokojnie.Ja zawsze miałam nieskorosłość cz y tam jak to sie nazywa i nie dowage.w 2 klasie podstawówki byłam najmniejsza i wazyłam 15 kilo! nic mi sie nie dzieje ani nie działo .Jedynie co miałam to cholerny problem z donoszeniem ciazy.ciagłe skurcze gdyz jak zaszłam wazylam 36 kilo.udało sie donosić ale z cała dawką szpitalna leków(30 pare na dobe i 2 kroplówki za 2 rece) teraz waze 40.a mam 23 lata/mój wzrsot to 153
 
mam 18lat miałem ten sam problem i taki sam wzrost rodziców mam młodszego brata ma 17lat on normalnie rósł a ja bardzo mało byłem najniższy z klasy i w wieku 16 lat brałem chormon wzrostu i mialem niecale 157cm a teraz mam 189 jestem wyższy od brata:-)
 
reklama
Do góry