reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noce afery i bardzo wczesne pobudki

boska.ka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2019
Postów
470
Hej!
Piszę z prośbą o pomoc i o wasze doświadczenia.
Mam syna, który ma 2 lata. Od samego początku wstawał bardzo wcześnie 5:00/5:30, trudno przyzwyczailiśmy się do tego.
Jednak od ponad pół roku syn jakoś się "popsuł". Zaczął wstawać o 4:00 zupełnie wyspany i gotowy do zabawy! Nie da się go żadnym ponownie uśpić.. ani mleko, ani noszenie.. przytulanie nic. Współspanie także nie wchodzi w grę, bo syn tego nie znosi i jak tylko biorę go do łóżka to się wydziera i chce do siebie... (tak też miał od samego początku).
Syn ma w ciągu dnia jedną drzemkę ok. 2h. Od pewnego czasu postanowiliśmy go kłaść 30-40 minut później niż zazwyczaj, więc K śpi już chwilkę po 20. To przestawianie go z nadzieją, że zacznie spać minimum do 6:00 trwa już prawie 2 tygodnie.. jednak nic to nie daje! K wciąż wstaje przed 5.. a wieczorem zdycha ze zmęczenia (od roku chodzi do żłobka).
Do tego noce to koszmar (nie wszystkie, ale większość). K budzi się ok 2:00 z płaczem i wrzaskiem i nie może zasnąć. I się drze 2-3h...
Zupełnie nie wiemy z mężem co mamy robić.. czy to dobrze, że przeciągamy go do 20:00.. czy to dobrze, że drzemka trwa ok.2h.. jak myślicie?
Co zrobić, żeby go uspokoić... żeby przespał chociaż do 6:00 ??
 
reklama
Moj 6 miesięczny tez wstaje 4.30 od zawsze, a w nocy co 2 godz z zegarkiem w ręku na mleko i w między czasie bujanie, no i koniecznie każdej nocy 2 godzinna przerwa, w tym czasie ciagle marudzi, kopie lub placze. Juz nie moge wytrzymac
 
Z wczesnym wstawaniem to może być taki typ. Mój syn wstawał zawsze 4-5 i do dzisiaj tak wstaje ... A ma 11 lat 😉 nawet jak w sylwestra siedzi do 2 nad ranem to śpi góra do 6. No ale na szczęście już sam sobie robi co chce. Jak był mały to był koszmar więc oddelegowałam do tego jego ojca bo ja sobie nie wyobrażam tak wstawać 😉 i to na pewno nie po mnie 🤣
 
Widocznie taka ilośc snu mu wystarcza.
Jeśli śpi od 20 do 4-5 to śpi 8-9 godzin, do tego jak piszesz dochodzą ok 2h drzemki, więc syn ma zapewniony dobowy sen w okolicach +/- 10-11godzin. To wystarczająca ilość dla dziecka w tym wieku.
Jednemu dziecku wystarczy 10h, inne będzie chciało spać 14h. Każde dziecko jest inne i ma inne zapotrzebowanie.
 
Mój synek, też 2 lata, potrzebuje 11-12 godzin snu na dobę. Normalnie chodzi spać o 20-20:30, wstaje o 7, w dzień śpi godzinę (budzimy go). Ale jak w dzień prześpi 1,5 godziny, to nie ma szans, że pójdzie spać przed 22. Niby w dzień dodaje się tylko pół godziny do snu, a przekłada się to na 1,5 godziny mniej snu nocnego. Może spróbujcie synkowi skrócić dzienną drzemkę?

Mój też się budził z płaczem w nocy przez jakiś czas i mówił, że się boi. Czasami powiedział czego, czasami nie. Ale żeby to z niego wydobyć, musiałam całkowicie go rozbudzić, uspokoić, dać pić, wtedy pytać, a później ponownie uspać.
 
Widocznie taka ilośc snu mu wystarcza.
Jeśli śpi od 20 do 4-5 to śpi 8-9 godzin, do tego jak piszesz dochodzą ok 2h drzemki, więc syn ma zapewniony dobowy sen w okolicach +/- 10-11godzin. To wystarczająca ilość dla dziecka w tym wieku.
Jednemu dziecku wystarczy 10h, inne będzie chciało spać 14h. Każde dziecko jest inne i ma inne zapotrzebowanie.
To racja. mam młodszego syna teraz 6 miesięcy i on chodzi spać o 19:30 i wstaje o 6:00 więc nie jest najgorzej, szczególnie teraz jak już jest cieplej i jasno o tej godzinie..

Chociaż powiem Wam szczerze, że nadal liczę, że starszy w końcu zacznie wstawać o 6:00 ;p
 
Mój synek, też 2 lata, potrzebuje 11-12 godzin snu na dobę. Normalnie chodzi spać o 20-20:30, wstaje o 7, w dzień śpi godzinę (budzimy go). Ale jak w dzień prześpi 1,5 godziny, to nie ma szans, że pójdzie spać przed 22. Niby w dzień dodaje się tylko pół godziny do snu, a przekłada się to na 1,5 godziny mniej snu nocnego. Może spróbujcie synkowi skrócić dzienną drzemkę?

Mój też się budził z płaczem w nocy przez jakiś czas i mówił, że się boi. Czasami powiedział czego, czasami nie. Ale żeby to z niego wydobyć, musiałam całkowicie go rozbudzić, uspokoić, dać pić, wtedy pytać, a później ponownie uspać.
My już mu skróciliśmy drzemkę ;p
Bo normalnie spał nawet 2:40! Teraz poprosiłam panie w żłobku, żeby budziły go przed upływem 2h..
Niestety mój nie mówi.. więc nie dowiem się prędko o co mu chodzi.. ale nie wygląda na przestraszonego... czasem nawet się przytulać nie chce ;p
 
Mój syn ma 4 lata. Budzi się w nocy 2 razy, na siusiu, na przytulanie. Zasypia po 19 i wstaje przed 7. Wcześniej kładliśmy spać później, ok 21. Ale był już zmęczony, a co ciekawe, wstawał wcześniej (przed 6). Przestałam liczyć mu godziny snu i trzymać minimum do którejś godziny. I co dziwne, to pomogło. W Przedszkolu ma drzemkę ok godzinę, jak jest w domu drzemki nie ma.
 
My już mu skróciliśmy drzemkę ;p
Bo normalnie spał nawet 2:40! Teraz poprosiłam panie w żłobku, żeby budziły go przed upływem 2h..
Niestety mój nie mówi.. więc nie dowiem się prędko o co mu chodzi.. ale nie wygląda na przestraszonego... czasem nawet się przytulać nie chce ;p
Mój też by mógł tyle spać 😅 jakiś miesiąc po narodzinach młodszej siostry postanowiliśmy go budzić, bo ona ładnie spała, a on zasypiał koło 23, a wstawał mniej więcej o 6. Zero czasu dla siebie. Czasami bardzo trudno go dobudzić po godzinie, to wtedy dostaje jeszcze 15-30 minut. A później się zastanawiamy, co zrobić, żeby go zmęczyć.
 
reklama
To racja. mam młodszego syna teraz 6 miesięcy i on chodzi spać o 19:30 i wstaje o 6:00 więc nie jest najgorzej, szczególnie teraz jak już jest cieplej i jasno o tej godzinie..

Chociaż powiem Wam szczerze, że nadal liczę, że starszy w końcu zacznie wstawać o 6:00 ;p
Zazdroszczę ze pol roczniak tak pięknie spi 🥺
 
Do góry