reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Norma TSH

reklama
Wg tego co piszecie to ja powinnam z płaczem do lekarza iść, a mój genialny ginek stwierdził, że co lekarz to inna opinia, że niektórzy to leczą, a inni nie, bo wg tabelki lekko przekraczam, ale już drobnym druczkiem wg tabelki dla ciężarnych mam dwukrotną wartość TSH, idę jutro do internisty i ta będę kobiecinie jojczyć co mam robić i te pe, a moje TSH to: 4,37 z dnia 15.01.2018
 
Wg tego co piszecie to ja powinnam z płaczem do lekarza iść, a mój genialny ginek stwierdził, że co lekarz to inna opinia, że niektórzy to leczą, a inni nie, bo wg tabelki lekko przekraczam, ale już drobnym druczkiem wg tabelki dla ciężarnych mam dwukrotną wartość TSH, idę jutro do internisty i ta będę kobiecinie jojczyć co mam robić i te pe, a moje TSH to: 4,37 z dnia 15.01.2018
Nie no bez jaj..zly wynik w ciazy co to za lekarz.... poza ciaza przy takim wyniku sie leki bierze a co dopiero w ciazy
 
Ale niech konowal wie ze w ciazy sa inne normy! Luiza! lekko przekraczasz poza ciaza..w jest zle..Ja chodziłam do jednego z najlepszych ginekologow we Wrocławiu i na Dolnym
 
Lepiej dmuchać na zimne i sprawdzić niż potem żałować. Mi lekarka mówiła że kiedyś były inne wytyczne i tego nie leczyli, ale nauka idzie do przodu i wytyczne się zmieniają.
 
Ale niech konowal wie ze w ciazy sa inne normy! Luiza! lekko przekraczasz poza ciaza..w jest zle..Ja chodziłam do jednego z najlepszych ginekologow we Wrocławiu i na Dolnym

A do kogo, bo ja przed drugą wizytą u mojego geniusza poważnie zastanawiałam się nad zmianą lekarza, zaraz po tym jak dowiedziałam się, że będę miała dwoje a nie jedno dziecko. Przyjaciółka poleca mi Bodniaka (przy szpitalu na Kamieńskiego przyjmuje). W drugiej ciązy chodziłam do Saczko, ale ten koleś to mnie się nie podoba.
 
Wg tego co piszecie to ja powinnam z płaczem do lekarza iść, a mój genialny ginek stwierdził, że co lekarz to inna opinia, że niektórzy to leczą, a inni nie, bo wg tabelki lekko przekraczam, ale już drobnym druczkiem wg tabelki dla ciężarnych mam dwukrotną wartość TSH, idę jutro do internisty i ta będę kobiecinie jojczyć co mam robić i te pe, a moje TSH to: 4,37 z dnia 15.01.2018
Weź skierowanie do endo od razu i idź na wizytę. Pamiętaj że w ciąży do specjalisty muszą cie przyjąć w ciągu tygodnia- trzeba się na to powołać bo inaczej termin za dwa lata dostaniesz.
 
A do kogo, bo ja przed drugą wizytą u mojego geniusza poważnie zastanawiałam się nad zmianą lekarza, zaraz po tym jak dowiedziałam się, że będę miała dwoje a nie jedno dziecko. Przyjaciółka poleca mi Bodniaka (przy szpitalu na Kamieńskiego przyjmuje). W drugiej ciązy chodziłam do Saczko, ale ten koleś to mnie się nie podoba.
Napisac Ci na priv ? ale lekarz Aniol nigdy takiego nie mialam serio..na znanym mozesz opinie poczytać jakie ma mega..ja prowadziłam w prywatnej klinice on tam pracuje ,klinika tez mega!
Na nfz kiedyś pracował i mial taka sama opinie ;)
 
Ja mam niedoczynnosc tarczycy. Jakoś w 8tygodniu ciąży byłam u endokrynologa że świezymi wynikami badań krwi. W gabinecie zrobił mi też USG tarczycy.
Przed ciążą brałam połówkę euthyroxu 75.
Teraz jestem juz w 23 tygodniu ciąży, biorę cała tabletke euthyrox 75 od tego właśnie 8tyg ciąży.
Co miesiąc mam robić badania krwi TSH, które ma być do 2,5 oraz ft4, które ma być po prostu w normie. Póki co tak jest :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie no bez jaj..zly wynik w ciazy co to za lekarz.... poza ciaza przy takim wyniku sie leki bierze a co dopiero w ciazy
Nie ma czegoś takiego jak ZŁY WYNIK jeśli osoba podaje samo TSH bez odniesienia do fT3 i fT4! Nie siejcie paniki! Dopiero podwyższone TSH przy jednoczesnym obniżonym fT4 świadczy o niedoczynności tarczycy i konieczności suplementowania hormonów. Dlatego nigdy nie powinno się oznaczać samego TSH, bo przed ewentualnym wdrożeniem leczenia trzeba i tak sprawdzić poziom hormonów.
TSH przez łożysko nie przenika, więc jak by wysokie nie było krzywdy dziecku nie zrobi - jest za to pośrednio markerem mówiącym, że hormony tarczycy mogą być za niskie (bo obniżone hormony tarczycy są głównym czynnikiem pobudzającym wydzielanie TSH przez przysadkę) - a za niskie hormony tarczycowe już dla dziecka są niebezpieczne. Dlatego zawsze trzeba oceniać TSH w połączeniu z fT4.
 
Do góry