reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Normy beta HCG a usg

marta.martyna

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2017
Postów
50
Cześć, byłam dziś na USG i lekarz określił ciążę na 5 tydzień. Na początku tygodnia robiłam Betę HCG i wyszło 15803,0 ml, czyli według podanej normy 6 tydzień. Czy jest możliwa taka rozbieżność w wieku ciąży? Czy miałyście może podobnie? Boje się , że zbyt duży przyrost bety może oznaczać jakieś wady... A może zarodek słabo się rozwija..? W tym stresie oczywiście zapomniałam zapytać lekarza skąd taka różnica. Dodam że ego serca już jest, więc wszystko niby ok.
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Moim zdaniem nie masz się co denerwować. Na tym etapie ciąży zarodek jest malutki i trudny do zmierzenia. Minimalne przesunięcie kursora na monitorze może zmienić wiek ciąży na młodszą/starszą. Na kolejnym badaniu może się okazać, że jednak ciąża jest starsza niż wskazał lekarz.

Podczas pierwszego badania moja lekarka wpisała wiek z OM. Robiła sobie pomiar pęcherzyka, ale nie określała na tej podstawie wieku ciąży.
 
Wróciłam właśnie od lekarza. Udało mi się umówić na wizytę w mojej przychodni. Wprawdzie lekarz z zagranicy, więc nie mówił idealną polszczyzną, ale powiedział że nie ma się czym martwić. Różnica między HCG a USG może być nawet 10 dni. Dał skierowanie na kolejne beta HCG, żebym się nie martwiła. Uspokoił mnie trochę
 
reklama
Do góry