reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozbieżności w Beta hcg

Dołączył(a)
13 Grudzień 2021
Postów
2
Dziewczyny mój ginekolog do końca nie potrafi określić tygodnia ciąży. Licząc od okresu 9-10tydzień ,po badaniu usg wyszło że zarodek jest młodszy i będzie to około 7tydzien.
Tydzień temu robiłam betę hcg 6 grudnia i wyniosła 42tys ,w środę powtórzyłam ale w innym laboratorium bo się wystraszyłam ponieważ wcześniej wynosiła już 55tys i wyniki z środy z 8grudnia to 65tys . Pomyslalam że to błąd laboratorium i dlatego powstały rozbieżności. W czwartek miałam wizytę kontrolną u lekarza i beta wyniosła 38tys. Cały weekend w stresie.. lekarz powiedział że nie może powiedzieć że jest dobrze I że jest źle ale niepokoi go wynik bety. Przyspieszył mi wizytę na 16 grudnia czyli ten czwartek . Dzisiaj zrobilam betę w tym samym laboratorium gdzie tydzień temu beta wynosiła 65tys i dzisiaj wyszło 41tys.
Nie mam plamień,biorę duphaston 3x1 I cycloghest 2x1. Bardzo się denerwuje że coś jest nie tak. Glowa pelna myśli. Czy jest to możliwe że na usg jest wszytsko Ok a beta spada ?
 
reklama
Moim zdaniem coś tu nie gra.
A nie ma możliwości, że były 2 zarodki?
Spadająca beta na tym etapie nie wróży nic dobrego. I wątpię, że laboratorium by się pomyliło o tysiące...

U mnie duphaston sztucznie podtrzymywał puste jajo. Miałam jedynie jasnobeżową wydzielinę.
 
Generalnie powinno się robić w tym samym.lab ,ale i tak spada a to zły znak , różnica 2/3 tez kiepsko, Masz możliwość iść do innego lekarza?? Czasem inny sprzęt i jest inaczej
 
Nie rozumiem w jakim celu przy takich wartości badać betę. Ja tylko na początku badałam przyrost bety. Później lekarz na podstawie USG oceniał czy ciąża jest właściwie zlokalizowana i czy jest serduszko. Poczekaj do czwartku, ja bym nie badała już bety bo dla mnie to bez sensu. Lekarz na USG powinien on określić czy ciąża się prawidłowo rozwija. Tym bardziej że przy takich wysokich wartościach beta już nie rośnie tak jak na początku
 
No moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Błędy pomiędzy labo są możliwe bo mają różne widełki, ale nie aż takie duże. Dobrze, że wizytę masz szybciej. U mnie duphaston podtrzymywał obumarłą ciążę.
 
Dziewczyny, ostatnia @ 9.12, kolejna ma być 6.01, dzisiaj czyli w 26 dc beta < 0,1 cykle 28 dni.
Owu była w 13/14 dniu.
czy zrobiłam betę za wcześnie? Miałyście podobnie? Powtorzyc za kilka dni czy nie ma sensu?
 
@Karooola28 A miałaś monitoring cyklu?? Bo jeśli owulacja wyznaczona na podstawie obserwacji, to dopóki nie ma @, to jest nadzieja. Jak owulacja potwierdzona na USG, to beta jest już wiarygodna.
 
reklama
reklama
Do góry