reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niski przyrost beta hcg

Dołączył(a)
9 Lipiec 2020
Postów
1
dzień dobry , szukam porady lub podobnej sytuacji. jestem na początku 7 tygodnia ciąży, tydzień temu byłam na usg lekarz potwierdził ciaze mam zdjęcie w pęcherzyku jest zarodek . nie było niestety widać pracy serca . zlecił hcg. w poniedziałek wynik wynosił 120334,0 wczoraj 139900,0. przyrost za niski lekarz potwierdził telefonicznie że nieprawidłowy przyrost i żebym zrobiła jeszcze jutro hcg . nie ukrywam że od wczoraj jestem załamana płacze i nie mogę się uspokoić. to moja pierwsza ciąża i bardzo martwię się co teraz będzie. czy to znaczy że poronilam? mam zadzwonić do ginekologa w momencie otrzymania jutrzejszego wyniku czyli najwcześniej jutro wieczór lub sobota rano . czy jest jakaś Pani z podobnym przypadkiem ? okropnie się stresuje i nie potrafię opanować emocji nie wiem już co myśleć. pozdrawiam
 
reklama
Ja badałam najpierw te 2 razy ,po tym byłam u lekarza ,powiedział że kiepsko to widzi bo endometrium bardzo cienkie 6mm, mialam pojawić się za 2 tyg, przed wizytą zrobiłam betę byl to prawie 6 tc i mialam 22 tysiące, u niego na wizycie 5+6 tc było serduszko, I bety juz nie badałam, ja dostałam duphaston i luteine na 1 wizycie. A ta Twoja beta to jest po terminie miesiączki??? Dobrze rozumiem?
Ja badałam najpierw te 2 razy ,po tym byłam u lekarza ,powiedział że kiepsko to widzi bo endometrium bardzo cienkie 6mm, mialam pojawić się za 2 tyg, przed wizytą zrobiłam betę byl to prawie 6 tc i mialam 22 tysiące, u niego na wizycie 5+6 tc było serduszko, I bety juz nie badałam, ja dostałam duphaston i luteine na 1 wizycie. A ta Twoja beta to jest po terminie miesiączki??? Dobrze rozumiem?
dpt to dzien po transferze zaplodnionej komorki. Czyli w moim przypadku jsk dodasz do kazdego 2-3 dni to masz dzien po owulacji, np. 9dpt to 11-12 dzien po owulacji. Cykle mam 29-30 dniowe.
 
reklama
Fado kochana czy moglabys mi napisac jaka dalwj mialas tą betę i przy jakiej lekarz zobaczył pęcherzyk i serduszko? Moja rosnie tez wolno i juz nie mam nadziei ze bedzie dobrze😢
Moja beta słabo rosnie, ale ani sladu plamienia czy poronienia..wrecz przeciwnie mam wszystkie objawy ciąży..
9dpt- 14
13dpt- 39,90
15dpt- 57,5
17dpt- 117,87
21dpt- 258,60
23dpt- 352,30
Zarodki 2-3 dniowe, kriotransfer.
W poniedzialek 14.06 mam pierwsze usg.
No troszkę słabo rośnie. :( A kontaktowałaś się z lekarzem prowadzącym. Co on na to?
 
Lekarz mowi ze mogliby byc lepiej, ze moze pojsc w obie strony, ze mamy jeszcze troche czasu i ze jest daleki od wydawania wyrokow bo juz przezyl zdrowa ciaze z niskimi przyrostami...:( w poniedzialek 14.06 mam usg, ale co mozna zobaczyc przy takiej becie:( szrasznie mi smutno, tym bardziej ze rok temu poronilambi mialam czyszczenie w szpitalu, beta byla super i super rodla(odwrotnie niz teraz) a i tak nic nie wyszlo z tego.
 
Lekarz mowi ze mogliby byc lepiej, ze moze pojsc w obie strony, ze mamy jeszcze troche czasu i ze jest daleki od wydawania wyrokow bo juz przezyl zdrowa ciaze z niskimi przyrostami...:( w poniedzialek 14.06 mam usg, ale co mozna zobaczyc przy takiej becie:( szrasznie mi smutno, tym bardziej ze rok temu poronilambi mialam czyszczenie w szpitalu, beta byla super i super rodla(odwrotnie niz teraz) a i tak nic nie wyszlo z tego.
Lilia1 bardzo mi przykro z powodu twojej straty ale nie załamuj się. Jutro wszystkiego się dowiesz. Będzie dobrze, musi być! Jesli mogę wiedzieć, to się wydarzyło w poprzedniej ciąży skoro beta pięknie rosła? Kurcze ile stresów mamy z tymi ciążami naszymi..
 
Lilia1 bardzo mi przykro z powodu twojej straty ale nie załamuj się. Jutro wszystkiego się dowiesz. Będzie dobrze, musi być! Jesli mogę wiedzieć, to się wydarzyło w poprzedniej ciąży skoro beta pięknie rosła? Kurcze ile stresów mamy z tymi ciążami naszymi..
MagdalenaMadzia,
Dziekuje Ci za cieple slowa, gdyby jutro okazalo sie, ze wszystko jest fobrze to tylko Czd jakis by byl. Rok temu wzielam dwie blastocysty, pieknie sie dzielily, beta szybko wystartowala i to podwojnie moim zdaniem i pieknie rosla do prawie 4000, niestety na usg jeden pechertyk z cialkiem zoltym i z zarofkiem, ktory po prostu sie zatrzymal:(, serduszka nie doczekalam, przeciagalsm zabiej do prawie 9tc liczac na cud, niestety i beta spowolnila nagle bardzo i tak wolno urosla do prawie 8000. Skonczylo sie na tabletkach na wywolanie poronienia i zabiegu w szpitalu:( dlatego od tsmtdj pory wiem, ze nawet najlepsta beta niczego nie gwarantuje, dopiero na usg okazuje sie jak jest naprawde. Mam jestcze resztki nadziei przed jutrem, ale mowia, ze nadzieja matka glupich. 21dpt mialam bete 258,60 a 23dpt 352,30. To przyrost niecale 40% :(
Dzis jest 26dpt a jutro usg (27dpt).
 
reklama
MagdalenaMadzia,
Dziekuje Ci za cieple slowa, gdyby jutro okazalo sie, ze wszystko jest fobrze to tylko Czd jakis by byl. Rok temu wzielam dwie blastocysty, pieknie sie dzielily, beta szybko wystartowala i to podwojnie moim zdaniem i pieknie rosla do prawie 4000, niestety na usg jeden pechertyk z cialkiem zoltym i z zarofkiem, ktory po prostu sie zatrzymal:(, serduszka nie doczekalam, przeciagalsm zabiej do prawie 9tc liczac na cud, niestety i beta spowolnila nagle bardzo i tak wolno urosla do prawie 8000. Skonczylo sie na tabletkach na wywolanie poronienia i zabiegu w szpitalu:( dlatego od tsmtdj pory wiem, ze nawet najlepsta beta niczego nie gwarantuje, dopiero na usg okazuje sie jak jest naprawde. Mam jestcze resztki nadziei przed jutrem, ale mowia, ze nadzieja matka glupich. 21dpt mialam bete 258,60 a 23dpt 352,30. To przyrost niecale 40% :(
Dzis jest 26dpt a jutro usg (27dpt).
Trzymaj się!! ❤️❤️ Daj znać po wizycie.
 
Do góry