reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noszenie na rękach

Elamama

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2017
Postów
70
Co prawda Asia to moje drugie dziecko ale nie pamiętam jak było z synkiem-szybko wróciłam do pracy i mąż się nim opiekował. Otóż od jakiegoś mca córka tylko by była na rekach, tak jak wcześniej lezala sobie w bujaczku tak teraz tylko w nim leży jak coś jej daje do jedzenia. Za to jak ją biorę na ręce to odrazu przestanie płakać i marudzić a glowa jej lata jak opetana bo tyle się dzieje wokół. Juz mnie plecy bolą i tak naprawdę w ogóle nie mam chwili dla siebie. Czy jak zacznie siadać jest opcja ze przestanie się tak zachowywać? Może też tak miałyscie? Asia ma teraz 5mcy.

Bartek [emoji170] 24.02.2008
Asia [emoji178] 06.06.2017
 
reklama
Możesz doczepić do leżaczka pałąk z zabawkami, który zajmie uwagę dziecka na jakiś czas. Jednak kładąc malucha do leżaczka, powinniśmy pamiętać, że dłuższe przebywanie jest dla niego korzystne. Po jakimś czasie dziecko już bardzo pragnie bliskiego kontaktu fizycznego. Następnie można przełożyć malucha na matę edukacyjną lub kocyk położony na podłogę. Daje to dziecku okazję do ćwiczeń i pierwszych prób samodzielnego poruszania się.
 
Mialam to samo z moim synkiem. Niestety problem się nie skończył. Zawsze jak coś było nie po jego myśli- płakał. Wiem, że sama do tego doprowadziłam ustępując mu, no ale to moje pierwsze dziecko wyczekiwane, więc nie umiałam inaczej. Teraz cierpię przez to, bo synek nie rozumie co to znaczy sprzeciw.
 
Miałam tak z pierwszą córka ale też nie robiłam nic by to zmienić chciała być noszona i tulona to robiłam to. Czasami było to męczące. Wymagała tez dość długo by ją usypiac. Czasami brakowało mi czasu dla siebie bo godzinę leżałam z nią i czekałam aż saśnie. ..ale tego potrzebowała i nie uważałam za słuszne by ją na sile oduczac i odbierać ta bliskość. Faktycznie u nas sprawdziła się chusta. Nosiłam ja po domu i gotowała z nią i sprzątalam. Jak dziecko ma takie potrzeby to czemu ich nie zaspokajać
 
Co prawda Asia to moje drugie dziecko ale nie pamiętam jak było z synkiem-szybko wróciłam do pracy i mąż się nim opiekował. Otóż od jakiegoś mca córka tylko by była na rekach, tak jak wcześniej lezala sobie w bujaczku tak teraz tylko w nim leży jak coś jej daje do jedzenia. Za to jak ją biorę na ręce to odrazu przestanie płakać i marudzić a glowa jej lata jak opetana bo tyle się dzieje wokół. Juz mnie plecy bolą i tak naprawdę w ogóle nie mam chwili dla siebie. Czy jak zacznie siadać jest opcja ze przestanie się tak zachowywać? Może też tak miałyscie? Asia ma teraz 5mcy.

Bartek [emoji170] 24.02.2008
Asia [emoji178] 06.06.2017

Moj synus uwielbial byc noszony do roku czasu bo wszystko go interesowalo, chcial wszystko widziec... i tak nosilam najpierw 5 kg brzdaca a potem juz 12 kg bo szybko przybieral na wadze... po roku jak zaczal chodzic to z rak sie wyrywal bo mogl juz sam lobuzowac podobno sa mamy ktorych dzieci tylko leza i siedza ale ja tak niestety nie potrafilam. Lekko nie bylo, nie mialam zbyt wielu chwil dla siebie, takie zycie slabej matki
 
reklama
Do góry