reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek Ciągle płacze

Nadzieja02

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2019
Postów
24
Błagam pomocy, czy mi się tylko trafiło takie dziecko ? Non stop płacze... mamy 4 tygodnie. Jest czysty, przebrany, najedzony chyba, non stop ze mnie ciagnie, jak za dlugo z jednej piersi to sie niesamowicie denerwuje, więc zmieniam mu na druga piers, sutka mi ciągnie, płacze przy robieniu kupy bądź pierdzeniu, pręży się, robi czerwony, mało śpi, jestem wykończona. Co to może być? Położna kazala dawac espumisan , bie działa
 
reklama
Rozwiązanie
Ja miałam dwoje takich, tyle że drugi ryczal od rana do wieczora miał badania pod różnym kątem z Usg wyszło że zagazowane jelita że nic nie widać, jadł rósł i się darl, chwilę pomagała suszarka, minęły 4 miesiące jak ręką odjal, nie podawałam mm bo dobrze ssal, ja wiem że to łatwo powiedzieć ale jeśli to kolka to trzeba przeczekać. On ryczal a ja razem z nim bo miałam dość
Jak wyżej ile siku? Jeśli ssie to niech ssie ,pokarm się będzie produkował im więc ciągnie, płacze, normalne ,niedojrzale jelitka, warto o tym położnej powiedzieć jak przyjdzie, i polecam spróbować smoczek
Pokarm mam, czasami ale tylko czasami mam nawał i mi cieknie tak, ze musialam trochę sciagnac przed karmieniem. Ewidentnie tu jest cos z jelitkami, spałby dłużej gdyby nie ten brzuch i kupa to go budzi i płacze, a ja nie wiem juz jak mu pomoc. Siku mamy, kupki tez sąz takie same jak od początku... lekarz w przyszlym tygodniu, a przed nami weekend 😔
Przybiera na wadze? Moczy pieluszki?
Jeśli nie to znaczy, że jest glodny, jeśli nie to trzeba szukać przyczyny gdzie indziej.
Może pomógłby smoczek? Albo ciasne owijanie?
Przybiera i to ładnie, smoczek czasami pomaga, ale nie podczas płaczu z tego bólu, owijania nie lubi, deberwuje się i jest jeszcze gorzej więc nie probuje juz
 
reklama
Pokarm mam, czasami ale tylko czasami mam nawał i mi cieknie tak, ze musialam trochę sciagnac przed karmieniem. Ewidentnie tu jest cos z jelitkami, spałby dłużej gdyby nie ten brzuch i kupa to go budzi i płacze, a ja nie wiem juz jak mu pomoc. Siku mamy, kupki tez sąz takie same jak od początku... lekarz w przyszlym tygodniu, a przed nami weekend [emoji17]

Przybiera i to ładnie, smoczek czasami pomaga, ale nie podczas płaczu z tego bólu, owijania nie lubi, deberwuje się i jest jeszcze gorzej więc nie probuje juz
A tego espumisanu dajesz dobra dawkę? Bo mniejsza może nie pomagać. Podobno też kropelki Sab Simplex działają cuda, ale ja nie uzywalam więc nie wiem. No i kupiłabym jakiś probiotyk, BioGaia czy coś żeby pomóc jelitkom.
 
Czy dobrze mu sie odbija po każdym posiłku?
Bo jesli nie to napewno trzeba to zmienić. Powietze w brzuszku to prawdziwy dyskomfort dla dziecka, oprócz bólu zaburza tez poczucie sytości.
Mojej sie ciezko odbijało wiec po jedzeniu na chwile kładłam ja na brzuszek, sama byłam zdziwiona ile powietrza z niej wychodzilo
 
Czy dobrze mu sie odbija po każdym posiłku?
Bo jesli nie to napewno trzeba to zmienić. Powietze w brzuszku to prawdziwy dyskomfort dla dziecka, oprócz bólu zaburza tez poczucie sytości.
Mojej sie ciezko odbijało wiec po jedzeniu na chwile kładłam ja na brzuszek, sama byłam zdziwiona ile powietrza z niej wychodzilo
No właśnie z tym odbijaniem niebardzo. Rzadko odbija, chodze i nic :-( a ile nerwów przy tym... placze tez w tej pozycji.
 
Pokarm mam, czasami ale tylko czasami mam nawał i mi cieknie tak, ze musialam trochę sciagnac przed karmieniem. Ewidentnie tu jest cos z jelitkami, spałby dłużej gdyby nie ten brzuch i kupa to go budzi i płacze, a ja nie wiem juz jak mu pomoc. Siku mamy, kupki tez sąz takie same jak od początku... lekarz w przyszlym tygodniu, a przed nami weekend 😔

Przybiera i to ładnie, smoczek czasami pomaga, ale nie podczas płaczu z tego bólu, owijania nie lubi, deberwuje się i jest jeszcze gorzej więc nie probuje juz
Myślę,że kolka
 
No właśnie z tym odbijaniem niebardzo. Rzadko odbija, chodze i nic :-( a ile nerwów przy tym... placze tez w tej pozycji.
Usiądź, połóż tetrę na ramieniu, połóż na teatrze dziecko i odchyl sie do tylu do pozycji półleżącej, delikatnie masuj po pleckach. Mozesz sie delikatnie kołysać na boki. Powinno byc wam łatwiej.
 
Polecam zrobić dzidziusiowi badanie na nietolerancję laktozy. My mieliśmy ten problem z synkiem. Wyszło w badaniu kalu +ciała redukujace robione w diagnostyce :) do każdego karmienia podawałam delikol. U nas niestety później pojawił się śluz w kupie, krew..
 
Może masz słaby pokarm, spróbuj butelki.Może to pomoże.Moja też tak miala w drugim miesiącu,ssała cyca i wyła.Przerzuciłam się na butelkę i poskutkowało.

Nie chce nikogo urazic, ale co to za rady? Slaby pokarm??? Co to takiego? Moja mama tez miala takie porady, jak urodzilam pierwsze dziecko, dac butelke i przynajmniej wiadomo ile zjadlo!
 
reklama
Ja miałam dwoje takich, tyle że drugi ryczal od rana do wieczora miał badania pod różnym kątem z Usg wyszło że zagazowane jelita że nic nie widać, jadł rósł i się darl, chwilę pomagała suszarka, minęły 4 miesiące jak ręką odjal, nie podawałam mm bo dobrze ssal, ja wiem że to łatwo powiedzieć ale jeśli to kolka to trzeba przeczekać. On ryczal a ja razem z nim bo miałam dość
 
Rozwiązanie
Do góry