reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek Ciągle płacze

Nadzieja02

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2019
Postów
24
Błagam pomocy, czy mi się tylko trafiło takie dziecko ? Non stop płacze... mamy 4 tygodnie. Jest czysty, przebrany, najedzony chyba, non stop ze mnie ciagnie, jak za dlugo z jednej piersi to sie niesamowicie denerwuje, więc zmieniam mu na druga piers, sutka mi ciągnie, płacze przy robieniu kupy bądź pierdzeniu, pręży się, robi czerwony, mało śpi, jestem wykończona. Co to może być? Położna kazala dawac espumisan , bie działa
 
reklama
Rozwiązanie
Ja miałam dwoje takich, tyle że drugi ryczal od rana do wieczora miał badania pod różnym kątem z Usg wyszło że zagazowane jelita że nic nie widać, jadł rósł i się darl, chwilę pomagała suszarka, minęły 4 miesiące jak ręką odjal, nie podawałam mm bo dobrze ssal, ja wiem że to łatwo powiedzieć ale jeśli to kolka to trzeba przeczekać. On ryczal a ja razem z nim bo miałam dość
Błagam pomocy, czy mi się tylko trafiło takie dziecko ? Non stop płacze... mamy 4 tygodnie. Jest czysty, przebrany, najedzony chyba, non stop ze mnie ciagnie, jak za dlugo z jednej piersi to sie niesamowicie denerwuje, więc zmieniam mu na druga piers, sutka mi ciągnie, płacze przy robieniu kupy bądź pierdzeniu, pręży się, robi czerwony, mało śpi, jestem wykończona. Co to może być? Położna kazala dawac espumisan , bie działa
Przybiera na wadze? Moczy pieluszki?
Jeśli nie to znaczy, że jest glodny, jeśli nie to trzeba szukać przyczyny gdzie indziej.
Może pomógłby smoczek? Albo ciasne owijanie?
 
Błagam pomocy, czy mi się tylko trafiło takie dziecko ? Non stop płacze... mamy 4 tygodnie. Jest czysty, przebrany, najedzony chyba, non stop ze mnie ciagnie, jak za dlugo z jednej piersi to sie niesamowicie denerwuje, więc zmieniam mu na druga piers, sutka mi ciągnie, płacze przy robieniu kupy bądź pierdzeniu, pręży się, robi czerwony, mało śpi, jestem wykończona. Co to może być? Położna kazala dawac espumisan , bie działa
Typowy noworodek.
Ilu siku i kupek robi dobowo?
Chce ssać niech ssie, zmieniaj piersi, odbijaj, noś, tul.... To maleństwo potrzebuje . Połóżcie się razem do łóżka, ciało do ciała. Tobie też się przyda, jesteś nadal w połogu [emoji8]

Błagam, jaki znów słaby pokarm? [emoji33][emoji33][emoji33]
Butelka z mm? Bierzecie na siebie odpowiedzialność za zepsucie laktacji mamie?

Jeśli przyrost słaby, siku i kupek nie ma odpowiednio to warto skontaktować sie z cdl. Sporo z nich udziela teraz porad nawet online [emoji6]

Zobacz załącznik 1116895
 
Takie decyzje to tylko z lekarzem! Mleko masz na pewno dobre! Nie słuchaj rad, że jest inaczej.
Noworodki ciągle chcą ssać. Też miałam taki egzemplarz...
Może nietolerancją? Spróbuj diety rotacyjnej. Po 3 miesiącu się poprawi,
Tak decyzje z lekarzem...ale może się okazać, że dziecko ma nietolerancję mleka kobiecego. Baaaardzo rzadko się to zdarza ale jednak. Moi synowie tak mieli i gdybym się upierała przy karmieniu piersią to bym zagłodziła.

Dlatego tak: do lekarza, niech sprawdzi.
A mleko modyfikowane to nie tragedia.
 
reklama
Jak wyżej ile siku? Jeśli ssie to niech ssie ,pokarm się będzie produkował im więc ciągnie, płacze, normalne ,niedojrzale jelitka, warto o tym położnej powiedzieć jak przyjdzie, i polecam spróbować smoczek
 
reklama
Nie ma nietolerancji mleka kobiecego. Jest jedynie galaktozemia. Ale widać objawy już po porodzie, w szpitalu, nie 4tyg po.
U moich chłopaków wystąpiły objawy po ok. 2 tyg. Najadali się...kupa po 10 minut i znowu jedzenie jakies 15 minut...kupa po 10 minutach. Brak przyrostu wagi a nawet spadek. Rodziłam 17 i 15 lat w czasie największego parcia na karmienie piersią. Po ok. 1 miesiącu kazano wprowadzic mm ale się uparlam i przystawialam do piersi. Zakupilam taki aparat Medeli gdzie byly wężyki przyklejane do sutka. Jak młody ssał to pobudzal mi laktację i pił za równo z piersi jak i mm.
Niestety nie było rezultatów. Wciąż małe przyrosty. Skończyło się na tym, że odciagalam i przemycalam swój pokarm do butelki. Nawet po 10ml mojego mleka na 100ml mm przelatywało przez niego natychmiast.
Dopieto wtedy pediatra stwierdziła, że trzeba to zbadac. Pobrano próbkę mleka i krwi dziecka i wysłano gdzieś na badania. A ja dostalam zakaz przemycania.
Przeszliśmy całkowicie na mm - wyniki przyszly po 3 tygodniach. Diagnoza: nietolerancja na jakiś skladnik mleka kobiecego (nie wiem czy ludzką laktozę czy coś innego). Mialam 23 lata, moje dziecko prawie 3 miesiące i w końcu zaczęło przybierać na wadze.
Z drugim jak sytuacja się powtorzyla to już od razu przeszlam na mm.
Dzisiaj są wielkimi końmi, nie chorowali więcej niż rówieśnicy, chodzili do przedszkola, są uzdolnieni artystycznie.
Jako niemowlaki wyglądali trochę jak ludziki michelin haha a teraz to szczupaki [emoji16]

Także bywa różnie [emoji846]

Zawsze trzeba się skonsultować z lekarzem [emoji3590]
 
Do góry