reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NT a CRL 30mm

Dołączył(a)
12 Kwiecień 2019
Postów
3
Witam pisze na do was z prośbą o odpowiedź . Razem z partnerką spodziewamy się dziecka we wtorek byliśmy na wizycie , ginekolog zrobił usg , CRL dziecka wyniosło 3 cm A NT 3,4 mm . Partnerka jest w 10 tygodniu ciąży . Ginekolog wysłał nas na badania prenatalne które będą dopiero za 2 tygodnie bo powiedział że nie podoba mu się to . dodam że partnerka ma 21 lat A ja 22 , żadnych chorób genetycznych w rodzinie . Nie możemy spać że strachu . Czy to nie za wcześnie na taka diagnozę bo czytałem że crlmusi wynosić minimum 45 mm. Ktos spotkal sie z podobnym problelem ? Pozdrawiam
 
reklama
Czy podajesz wiek ciąży tak jak określa to lekarz, czy samodzielnie wyliczone wg daty zapłodnienia? Myślę, że warto iść też do innego lekarza, takiego który ma certyfikat FMF (Fetal Medicine Foundation) do wykonywania badań USG I trymestru. To USG powinno się wykonywać pomiędzy 11 tygodniem + 1 dzień ciąży a 14+1. Tu możesz znaleźć przystępne informacje:
 
Tak jak określił lekarz , byliśmy wczoraj innego ginekologa powiedział że widzi ze nt jest powiększone ale dziecko jest za małe żeby to badanie było wiarygodne . Nie wiem co o tym myśleć ...
 
Do góry