reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nudności

bonusowa, mnie najbardziej pomagało to, żeby nie być przez chwilę ani przejedzona, ani głodna. Jednym słowem jedz mniej, ale regularnie. Pomagały mi też spacery - na świeżym powietrzu było lepiej.
Też nie wymiotowałam, ale mdliło mnie cały dzień przez 3 miesiące. :/ Po trzecim przeszło bez śladu.
I unikaj mocnych zapachów!
 
reklama
Faktycznie ten czas trzeba niestety przeczekać i nie ma na to ''złotego środka''.Ja będąc w obu ciążach miałam fatalne mdłości choć nigdy nie wymiotowałam.Dla złagodzenia mdłości mogę polecić tabletki VALIDOL,które są bezpieczne dla kobiet w ciąży.W moim przypadku się sprawdziły,ale pokreślam,że łagodzą mdłości a nie eliminują ich całkowicie.Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
 
Dziewczyny, to moja pierwsza ciąża i mam problem. Od kilku dni męczą mnie mdłości: rano, w ciągu dnia i wieczorem... Pracować na razie muszę, mam problem z zaśnięciem wieczorem. Jak sobie z tym radzić? Póki co nie wymiotowałam, ale samo ciągłe uczucie ściskania żołądka jest trudne do zniesienia :-( Pomocy!

Mnie mdłości trzymały do 16 tygodnia ciąży, łącznie z wymiotami 24h na dobę. Nic mi nie pomagało, nawet syrop przeciwwymiotny (czasami nawet po nim wymiotowałam) :-D

Musisz to po prostu przeżyć...
 
mnie mdłości trzymały do końca 13 tyg, potem przeszły jak ręką odjął. Trwały cały dzień i noc, ciężko było wysiedzeć w pracy, ale na szczęście ani razu nie wymiotowałam. Schudłam przez to ok 2kg. Drażnił mnie widok winogrona i czekolady które do tej pory jadłam non stop:-D
 
Ja przez pierwsze 3 m-ce miałam codziennie mdłości i wymioty po kilka razy dziennie:no: Masakra!!!!! Musiałam przy tym pracować, w tym jeździć autem po kilkadziesiąt km dziennie, a potem prowadzić szkolenie:no: Najlepiej mi pomagało nie mieć pustego żołądka (chociaż przy mojej pracy było to prawie niemożliwe). Lekarz zalecił małe posiłki, ale częściej. Ja jeszcze piłam trochę coca-coli - może niezdrowe, ale bardzo likwidowało mdłości. W zasadzie to był jedyny napój po którym nie wymiotowałam. Wolałam to niż ciągłe bieganie do łazienki. Wiem, że wielu dziewczynom pomaga.
Zauważyłam też, że pędzę do łazienki krótko po witaminach dla ciężarnych (ja brałam Prenatal). Kiedy zaczęłam brać je na noc, a nie od rana trochę mi mdłości się zmniejszyły.
Poza tym zauważyłam, że stres bardzo potęguje takie sensacje. Kiedy wyjechałam na urlop wymiotowałam tylko 3 razy. Kiedy wróciłam do pracy znowu zaczęły się codzienne wymioty:-( Nie wiem czy by przeszły po 3 m-cach same, bo z racji zagrożenia ciąży dostałam L-4.
 
Witajcie.
Jestem szczesliwa mama od 3 miesiecy. Mama malego kamilka. :)
W pierwszym trymestrze cizy mialam problemy z nudnosciami. Na poczatku szukalam sama roznych sposobow na próżno, wkoncu wybralam sie do lekarza polecil mi mamarin. I nudnosci odeszly jak reka odjol. Polecam wszystkim kosztuje jakos ok 10 zł do stosowania doraznego, i nie szkodzi maluszka.

Szczesliwa mama
 
Mam juz dość nudności. Nawet jak jestem głodna to na myśl o jedzeniu robi mi się nie dobrze.
 
Witam dziewczyny. Ja jestem obecnie w 5 tyg. ciąży, nudności od rana do wieczora do tego rewolucje żołądkowe i biegunka... to moja 3 ciąża i z doświadczenia mogę powiedzieć że te 3-4 pierwsze mies. trzeba po prostu przeczekać. Ważne aby nie mieć pustego żołądka nawet kiedy nie mamy ochoty warto chociaż podjadać suchą bułkę, pić wodę(!) Pozdrawiam☺
 
Mnie strasznie nudności męczyły, wymiotować też mi się zdarzało. Też zauważyłam ze rano musiałam od razu jak wstanę szybko coś zjeść bo jak zjadłam później śniadanie to wymioty miałam gwarantowane. U mnie też imbir się sprawdzał, był w składzie preparatu przeciwwymiotnego Prevomit, jak go przyjmowałam to było lepiej. Co do wpływu diety to generalnie najlepiej jeść często ale małe porcje lekkostrawnych potraw.
 
reklama
Do góry