reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nystatyna i wymioty po niej

Ja zgodziłabym sie z tuśką, że za dużo tych leków. Nystatyna jest antybiotykiem lub zawiera antybiotyk - nie pamietam, nigdy jednak lekarz nie zapisał mi tego łącznie z innym antybiotykiem (osłonowo!). Ostatnio moja miała zapalenie oskrzeli i brała augmentin + lacidofil.

Uważam, że nie powinnaś "przeczekiwać" tylko gonić do lekarza po zmianę leku, dziecko nie może wymiotować, bo nie wiadomo ile leku zjadło, ile mu podać itd., a poza tym męczy się!

A lekarz prywatny, który czuje się za dziecko odpowiedzialny to dobry pomysł.
 
reklama
Alaksandra - dziewczyny mają rację mój synek w czasie brania antybiotyku dostał grzybków w buzi - lekarz zapisał nestatynę ale nie jako lek do połykania - powiedział żeby moczyć w nestatynie smoczek ale nie dawać bezpośrednio do połknięcia bo to drugi antybiotyk i organizm sobie nie poradzi.

Pozdrawiam
 
no wlasnie dlatego wydawalo mi sie to ze jest podany augumentin i nystatyna jakas demagogia .... dobrze ze tak samo uwazacie - ja bym skontaktowala sie z lekarzem i spytala sie czy to nie za duzo jak na tak maly organizm ... zreszta ja ogolnie zawsze sprawdzam co lekarz zapisuje - czesto jak widzi ze nie jestem typowa "zielona" mama odrazu inaczej ze mna gada ... :)
 
Dziękuję za wszystkie informacje.

Niestety jak ostatnio chciałam spytać co z dalszym leczeniem, jakie jest rokowanie, to pani stwierdzila że jej nie ufam i może będzie trzeba zmienić lekarza. Dziś załatwiłam nowe skierowanie i w poniedziałek idziemy na konsultacje do innego lekarza. Moja córeczka dostała jeszcze plamy czerwone na pupie chyba po antybiotyku, dość brzydko wygladają.
 
aleksandras01 pisze:
Dziękuję za wszystkie informacje.

Niestety jak ostatnio chciałam spytać co z dalszym leczeniem, jakie jest rokowanie, to pani stwierdzila że jej nie ufam i może będzie trzeba zmienić lekarza. Dziś załatwiłam nowe skierowanie i w poniedziałek idziemy na konsultacje do innego lekarza. Moja córeczka dostała jeszcze plamy czerwone na pupie chyba po antybiotyku, dość brzydko  wygladają.



ywka pisze:
skierowanie? to do jakiego lekarza Ty chodzisz?


HMM A MI SIE WYDAJE ZE LekaRCE ZROBILO SIE GLUPIO ZE O COS SIE ZAPYTALAS ... A NIE CHODZI O KWESTIE zaufania - JA SADZE ZE POWINNAS I TO SZYBKO ZMIENIC LEKARZA ....
i samo przez sie babka jest jakas nie hallo - ty jestes matka i masz prawo pytac sie o wszytsko - jakas glupia babsztyl ... fuj - uciekaj od takiej nietolerancyjnej ... gdby do mnie lekarka tak powiedzial to bym tak jej odpowiedziala ze nie wiedzialaby gdzie sie schowac
NO I POWIELAM PYTANIE ywki .... ???



a tak na marginesie - to ostatnio wolalam do nas lekarza na wizyte domowa - nie przyjechala "wizyta nie uzasadniona" uslyszalm - no tak kaszel temp.38 i katar to rzeczywiscie nie uzasadniona wizyta ... moja mam zna dobrze kierowniczke przechodni i juz gadala z nia i z ta lekarka i powiedziala ze zostana wyciagniete konsekwencje z jej zaniedbania ....


i mam nadzieje ze i tak bedzie !!!!!!!!!!!

 
Moja lekarka nie mówiła, że nystatyna jest antybiotykiem. Mój synek podczas ząbkowania miał stan zapalny i dostał nystatynę 3razy dziennie po 1,5 ml przez 7 dni. Tylko nie podawałam mu jej bezpośrednio do buzi, ale pędzelkowałam. Ponadto uzgodniłam z lekarzem bo mały miał gorączkę, że jak coś będzie nie tak, to zapisze mu jeszcze antybiotyk. Bo u małych dzieci taki stan wiąże się często z zapaleniem ucha itp. A lakcidofil to ochrona na antybiotyk.
Nie jestem lekarzem, ale skoro Tobie tak zalecił lekarz i mnie też tak chciał zalecić (nie braliśmy antybiotyku bo mały wyzdrowiał) to chyba nie jest źle.
Życzę zdrówka i pędzelkuj buźkę i oby było lepiej
 
Witam
Jestem mamą 7 miesięcznej Małgosi (14.06.2005 r). Z nystatyną również miałam przeboje. Musiałam podawac jej w czasie gdy brała antybiotyk. - nystatyna działa przeciwgrzybicznie.
Miała straszne odruchy wymiotne, ale trzeba było dać. Trwało to czasem nawet godzine ale po mału, po troszeczku i poszło. Żadnych grzybków w buzi nie miala i jest juz wszystko ok. Dzwoniłam do swojego lekarza i pytałam czy może tak być.
Więc się niczym nie przejmuj, kolejne nowe doświadczeni.
Głowa do góry aleksandra01 !!!! ;)
 
hej moje kochanie ostatnio mialo zapalenie uszu i dostawał właśnie augumentin i lacidofil- i wiesz co tez wymiotował mial czerwone krostki na pupci od biegunki. Okazało sie ze mój synek poprostu źle reaguje na lacidofil. Zamienilismy lacidofil na serki i jogury i przestał wymiotowac.
A jesli chodzi o nystatyne to mój synek tez to kiedys brał na plesniawki- jest to antybiotyk podobnie jak i augumentin! Nie rozumie dlaczego ta wasza pani doktror przepisała wam 2 antybiotyki mogła wybrac jeden który działa i na nalot i na zapalenie??? Zmień lepiej lekarza
 
reklama
Witam!! zielona kupa u maluszka jest objawem alergii,moze wymioty tez o tym siwadcza?? a co do lekarza,to powinnas zmienic. lekarz jest od tego zeby odpowiadac na nasze pytania i roziwewac watpliwosci. zycze zdrowka :) pozdrawiam
 
Do góry