reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O czym świadczy taka beta hcg

Szyszka kata

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2020
Postów
15
Witam. Wczoraj jak i dzisiaj rano zrobiłam test wyszedł no właśnie w sumie nie wiem jaki. Dwie kreski z czego ta testowa dużo bledsza ale widoczna. Dziś zrobiłam badanie i wyszło mi beta hcg 111.90 mlU/ml. O czymś świadczy ten wynik. Dodam że to dziś powinnam dostać okres.
 

Załączniki

  • IMG_20200623_070328.jpg
    IMG_20200623_070328.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 425
reklama
Dziewczyny czasem mają cień cienia ale tu dobrze widoczna :) znaczy jesteś w ciąży co potwierdza beta, powtórz ją za 48h zobacz czy będzie przyrastać, a potem do ginekologa
 
A ta beta to odpowiednia? Bo w tych normach to nie mogę jej przypasowac nigdzie
kochana nie patrz na normy bo nieważna jest wartość samej bety bo ona zależy od tego kiedy doszło do implantacji. Ważny jest % przyrost po 48/72 godzinach. To on jest lepszym wyznacznikiem czy ciąża rozwija się prawidłowo dlatego powtórz badanie po 48 godzianch żeby sprawdzić przyrost. P.s. gratulacje!!!! zdrówka dużo dla Ciebie i fasolki
 
kochana nie patrz na normy bo nieważna jest wartość samej bety bo ona zależy od tego kiedy doszło do implantacji. Ważny jest % przyrost po 48/72 godzinach. To on jest lepszym wyznacznikiem czy ciąża rozwija się prawidłowo dlatego powtórz badanie po 48 godzianch żeby sprawdzić przyrost. P.s. gratulacje!!!! zdrówka dużo dla Ciebie i fasolki
Przyrost nie daje gwarancji że ciąża rozwija się prawidłowo.
 
Przyrost nie daje gwarancji że ciąża rozwija się prawidłowo.
kochana ja nie mówię że przysrost to gwarancja prawidłowo rozwijającej się ciąży bo beta rośnie często prawidłowo naqwet przy ciąży ektopowej. Mowię natomiast, że % przyrost jest ważniejszy niż sama wartość bety, zwłaszcza na początku ciąży. Zresztą do momentu pojawienia się na usg zarodka z bijącym serduszkiem to beta jest wyznacznikiem ciąży nawet dla lekarza.
 
kochana ja nie mówię że przysrost to gwarancja prawidłowo rozwijającej się ciąży bo beta rośnie często prawidłowo naqwet przy ciąży ektopowej. Mowię natomiast, że % przyrost jest ważniejszy niż sama wartość bety, zwłaszcza na początku ciąży. Zresztą do momentu pojawienia się na usg zarodka z bijącym serduszkiem to beta jest wyznacznikiem ciąży nawet dla lekarza.
Często tu na forum dziewczyny piszą że jedna beta wystarczy a powtarzać karza dopiero w momencie kiedy nie widać nic na usg wtedy kiedy widać być powinno. Przy ektopowej raczej nie bo słyszałam że przy takiej ciąży rośnie po woli lub rośnie i spada i tak na zmianę, ale przy bezzarodkowej beta w 90% ma prawidłowy przyrost a mimo tego ciąża nie jest wzorowa.
 
reklama
Często tu na forum dziewczyny piszą że jedna beta wystarczy a powtarzać karza dopiero w momencie kiedy nie widać nic na usg wtedy kiedy widać być powinno. Przy ektopowej raczej nie bo słyszałam że przy takiej ciąży rośnie po woli lub rośnie i spada i tak na zmianę, ale przy bezzarodkowej beta w 90% ma prawidłowy przyrost a mimo tego ciąża nie jest wzorowa.
mi w obu ciążach ginekolodzy zlecali powtórkę beta hcg po 48 godzinach. Przy poronieniu również w szpitalu powtarzali badanie żeby potwierdzic nieprawidłowy przyrost niestety a na usg jeszcze nic nie było widać. Ja znam kilka przypadków pozamacicznej ciąży gdzie beta miała prawidłowy przyrost a progesteron niestety był niemalże na poziomie zerowym. Nie zaszkodzi powtórzyć badanie dla własnego spokoju :)
 
reklama
mi w obu ciążach ginekolodzy zlecali powtórkę beta hcg po 48 godzinach. Przy poronieniu również w szpitalu powtarzali badanie żeby potwierdzic nieprawidłowy przyrost niestety a na usg jeszcze nic nie było widać. Ja znam kilka przypadków pozamacicznej ciąży gdzie beta miała prawidłowy przyrost a progesteron niestety był niemalże na poziomie zerowym. Nie zaszkodzi powtórzyć badanie dla własnego spokoju :)
Oczywiście się z tobą zgadzam ale każda z nas wie że co lekarz to inna opinia i nie którzy mają wszystko gdzieś. Takie czasy na stały na świecie.
 
Do góry