reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG

Dołączył(a)
21 Czerwiec 2023
Postów
5
Ostatnia miesiączka zaczęła się 19.05 i skończyła 24.05. Wynik beta z dzisiaj wynosi 267.0mlU/ml czekam żeby zrobić drugie badanie. 10/11czerwca robiłam test o czulosci 10mlU/ml, wyszedł negatywny, później kolejny zrobilam 19 czerwca 20mlU/ml wyszła mało widoczna kreska i wczoraj zrobiłam kolejny o czulosci 10mlU/ml wyszły 2 widoczne kreski. Stosunek uprawiałam 28 maja i 4 czerwca. Na który tydzień może wskazywać ta beta?
 

Załączniki

  • lol.jpg
    lol.jpg
    26,3 KB · Wyświetleń: 266
Ostatnia edycja:
reklama
Ostatnia miesiączka zaczęła się 19.05 i skończyła 24.05. Wynik beta z dzisiaj wynosi 267.0mlU/ml czekam żeby zrobić drugie badanie. 10/11czerwca robiłam test o czulosci 10mlU/ml, wyszedł negatywny, później kolejny zrobilam 19 czerwca 20mlU/ml wyszła mało widoczna kreska i wczoraj zrobiłam kolejny o czulosci 10mlU/ml wyszły 2 widoczne kreski. Stosunek uprawiałam 22 kwietnia, 28 maja i 4 czerwca. Na który tydzień może wskazywać ta beta wskazuje ta beta?
Około 4tygidnia jeśli Ci się owulacja nie przesunęła bo to różnie bywa to zrób jeszcze raza ta betę czy rośnie bo dziwne to z tymi testami jest...
 
Około 4tygidnia jeśli Ci się owulacja nie przesunęła bo to różnie bywa to zrób jeszcze raza ta betę czy rośnie bo dziwne to z tymi testami jest...
Kalendarzyk pokazuje w ten sposób. Właśnie zamierzam zrobić jeszcze raz w piątek.
 

Załączniki

  • 1o.jpg
    1o.jpg
    88 KB · Wyświetleń: 36
  • 2o.jpg
    2o.jpg
    81,1 KB · Wyświetleń: 33
  • 3o.jpg
    3o.jpg
    80 KB · Wyświetleń: 32
reklama
Na badaniu usg może wyjść wcześniejsza?

Nikt Ci teraz na to nie odpowie, z którego stosunku jest ciąża. Ani jaki jest jej dokładny wiek. Przyjmuje się, że beta 14 dni po owulacji (bo w ciąże zachodzi się tylko w owulację, plemniki mogą żyć nawet 5-7 dni) powinna być trzycyfrowa, a czy to będzie 100 czy 200 czy 300 to już jest zależne od tego kiedy doszło do implantacji, jak reaguje na to organizm itd. Kobiety mające nawet potwierdzoną owulację tego samego dnia, robiąc bety też w tym samym dniu mogą mieć inne wyniki i będzie to znaczyło jedno wielkie nic. Obie ciąże mogą być pojedyncze i prawidłowe.

Teraz po 48 możesz zrobić przyrost, żeby zobaczyć czy beta prawidłowo rośnie. Warto też zrobić sobie jeden progesteron, żeby sprawdzić czy nie ma niedomogi. Potem już raczej oczekiwanie na USG jeżeli nie masz jakiejś historii poronień, ciąż pozamacicznych, nie jesteś po cięciu lekarskim.

Najwcześniej na USG da się coś zobaczyć, jak beta osiągnie 1000-1500 więc sporo. Ale wtedy najczęściej tylko pęcherzyk ciążowy. Potem i tak trzeba czekać na pęcherzyk żółtkowy i zarodek i serduszko. Także jeżeli nie masz wyżej wymienionych to ja bym się umówiła na USG w okolicach 5 lipca - bo powinno już być wszystko jak trzeba.

Co do tego czy ciąża może być młodsza no zawsze może. Ja mam nieregularne cykle i bym powiedziała, że moja ciąża jest młodsza o jakieś 9 dni. Ale według lekarza prowadzącego jest młodsza "tylko" o 6 i taki termin przyjęliśmy. Natomiast nigdy nie będę miała 100% co do tego kiedy była owulacja ;) bo bez codziennego monitoringu USG nie da się tego stwierdzić
 
Do góry