reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O i dla maluszka ( żywienie, rozwój, akcesoria)

Ja nie daję jeszcze chleba i na razie nie mam zamiaru, a zacznę od kasz i makaronu. Fakty są takie, że co piąty przedstawiciel rasy białej kaukaskiej (czyli my 8)) nosi w sobie gen celiakii, alergii na gluten. Gluten to nie tylko mąka pszenna czy zytnia, ale także np. parówki (świństwo nad świństwami także z innych względów
), bo mięsa to w nich prawie nie ma, są za to bardzo ciekawe rzeczy ;D Nie ma co wariować, ale warto to wiedzieć. Im później się dzecko zetknie z potencjalnym alergenem, tym IMHO lepiej.
No ale ja to mam schizy różne, hehehe :D
 
reklama
Madzikk Ja dodam, że rozmawiałam z pediatrą na temat glutenu i ewentualnych objawów alergii. Nie za bardzo mnie pocieszyła, bo ta alergia nie daje objawów od razu. Dopiero w ciągu kilku miesięcy można stwierdzić, że na przykład dziecko słabo przybiera na wadze, ma powiększony brzuszek, kłopoty z żołądkiem i kupkami.
Zobaczymy, mam nadzieję, że nie ma tej alergii.
Podobnie jak Agatka zacznę od kasz i makaronu, pieczywo w późniejszym czasie, ale u nas głównie ze względu na brak zębów, no i nie wiem jak to z drożdżami wygląda czy nie powodują np. wzdęć.

Wronka a podajesz jakieś witaminki? Bo my cały czas mamy zalecenie dawać Cebion Multi no i wit. D.
 
Witajcie w sobotni poranek!

To mnie wystraszyłyście z tym glutenem. Zaczełam dawać Kalinie kanapke z szynka i .... nie wiem ....ale chyba nie bede wpadać w panikę.

Miłego Dnia!
 
niestety... piersią karmiłam 5 tygodni... póżniej z dnia na dzień straciłam pokarm .... karmię BEBILONEM dlatego dietę zmnieniam od 5 miesiąca....
Pozdrawiam
 
Dziewczyny, nie szalejcie z tym glutenem, ale nie ma co przesadzać w druga stronę, spytajcie, czy Wasze mamy nie dawały Wam w tym wieku chlebka, moja dawała i teściowa swoim dzieciom tez i dookoła jak słysze, to kiedyś sie daało, a ja nie znam nikogo kto by sie na to uczulił...
 
Ja w sobotę dałam Maćkowi bułeczkę z szynką!Tzn.kawałeczki szynki naprzemian z środkiem z bułki....
I strasznie mu smakowało!
Wczoraj zjadł chlebek z szynką!
I jak narazie...odpukać...alergii nie ma!
 
reklama
Ja też dałam Weronice chlebek z szyneczką...i wcinała aż miło,....w końcu zaczęła porządnie jesć...hihi i też jej nic nie jest....a ja w jej wieku już dawno szmałam chlebek i zyję...hihi ;D
 
Do góry