reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obawa przed drugą ciążą

ja nie chciałam zbytnio drugiego dziecka przez wzgląd na :
- finanse
- czy zdołam pokochać drugie dziecko tak jak pierwsze (wiem to głupie ale mialam takie obawy własnie)
- nieprzespane noce, bo przy Julce spałam max 2-3na dobę przez pierwsze pół roku
- kolki
- ząbki
- czy damy radę zapewnić dwójce w miarę godziwe warunki, wiadomo przedszkole, szkoła kosztuje ( a że pracuję w księgarni to wiem ile kosztuje taka wyprawka dla dziecka)
- do tego chcielismy kupić mieszkanie, w koncu się udało, ale kredyt na 30 lat
- no i zrobiłam się nieco egoistyczna, Julka już dość samodzielna, chciałam się cieszyć życiem, stać nas było na jakieś wakacje itp

Los zdecydował za nas, wpadlismy. Nie powiem żebym była szczęśliwa, choć wiem jak to brzmi. Szczerze to miałam depresję, do czasu aż zobaczyłam bijące serduszko, potem w 12 tyg jak maluszek ssie paluszka. No i jeszcze tekst mojego dziecka kiedy to siedziałam smutna, płakałam. "MAMUSIU NIE PŁACZ JUŻ, JESTEM PRZY TOBIE, TY JESTEŚ MOIM SKARBEM, TAK BARDZO MOCNO CIEBIE KOCHAM ! " po tych słowach wiedziałam że pokocham tego szkraba tak samo jak Julkę, że będzie dobrze, że nie mogę być zła, nie powinnam, po tym jak staralismy się o Julkę przeszło 3 lata. Od tamtej pory w sumie w głównej mierze dzięki własnej córci zmieniło sie moje nastawienie. Jedyna obawa to finanse, bo wiadomo pieniędzy nigdy za wiele jak dla takich szaraczków jak my :-D
Dobrze, że po pierwszym dziecku mamy wózek, łóżeczko, ubranka i zabawki, to jakiś star jest. Reszta jakoś się ułozy, oby tylko maluszek był zdrowy.
A obawy będą nam towarzyszyć zawsze, bo już taki los rodziców :-)
 
reklama
Witam! Ja dołączam do waszego "klubu". Mamy już synka, który ma ponad rok, a ja coraz częściej myślę o drugiej ciąży. Moje obawy krążą głównie wokół finansów, reakcji pracodawcy, bo przecież zaledwie kilka miesięcy temu wróciłam z macierzyńskiego no i opiece nad dzieciaczkami i to nawet nie jak ja sama sobie poradze, ale kto zajmie się potomstwem kiedy wróce do pracy (na razie moja mama zajmowała się synkiem kiedy ja byłam w pracy, ale nie mogę jej obciążyć kolejnym dzieckiem, szczególnie że nie jest już młoda i ma problemy zdrowotne, a dodatkowo zajmuje się córcią mojego brata, która od września idzie do przedszkola, ale wiadomo jak jest na początku, więcej dzieci chorują i przebywają w domu niż są w przedszkolu). Nie za bardzo nas stać na to żebym nie pracowała, (cała męża wypłata idzie na rachunki, a z naszej żyjemy) ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie zostawienie komuś dwóch małych szkrabów. Niby pieniądze by się znalazły, ale trochę boje się tego wszystkiego. Tylko co poradzić jak się instynkt uaktywnił :sorry2:
 
Dziewczyny tak patrzyłam na ten wątek i większosc mam ktore miały obawy mają juz te swoje wymarzone drugie malenstwo...

Ja jestem obecnie w 7 tygodniu ciazy..pierwsza SN bez znieczulenia wszystko ok poród jakies 15h..ale nie wspominam tego jak koszmar boli bo inaczej sie nie da :)

Mam pytanie czy drugi poród jest szybszy i łatwiejszy?

Chciałabym trafic do szpitala do którego wybierałams ie za pierwszym razem 30 minut drogi a w finale skonczylam w miejscowym :) i nie jestem pewna czy zdaze dojechac i czy dam rade z bolami :)

z gory dziekuje i pozdrawiam
 
dziecko jest największym darem od Boga! nie bój się, wszystko się w życiu jakoś ułoży a dwójka pociech to świetna kombinacja!
 
zdecyduj sie teraz, bo potem bedzie duza roznica wieku. tak to juz sobie odchowasz je za jednym zamachem :-) niedogodniosci mina jakos a bedizesz miaal dziecko i fajna duza rodzinke. poza tym z druga ciaza jest lepiej duuuzo latwiej wszystko.
 
Do góry