reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawiam się porodu

Rozumiem, że zakażenie przy sn może się zdarzyć ale przy cesarce już nie tak? Podobnie złe szycie- przy zn tak przy cesarce nie?
Ciekawych rzeczy na tej "medycynie" uczą...

A co powoduje nietrzymanie moczu- poród naturalny czy raczej sama ciąża- osłabienie mięśni w wyniku zmian hormonalnych + ucisk płodu na krocze?? Wiesz ile kobiet ma WNM które nigdy nie rodziły albo rodziły przez cesarkę? Pewnie nie masz pojęcia...

A plusy porodu naturalnego dla dziecka pani zna czy raczej nie?
 
reklama
Po pierwsze spokojnie, nic dziwnego, że się denerwujesz i zastanawiasz, miałam dokładnie to samo przy początkach i tuż przed porodem. Do szpitala zdążysz, bo poród nie trwa moment, tylko zazwyczaj kilka godzin. A wy zastanówcie się co piszecie, zanim wystraszycie dziewczynę i odechce jej się rodzić. I z całym szacunkiem @Afrodyta. - czy Ty już rodziłaś? To, że jesteś na medycynie, nie znaczy, że wiesz wszystko. Po cesarskim cięciu dużo dłużej dochodzi się do siebie niż po porodzie naturalnym. Nie ważne ile jest krwi, bo tak czy siak jest. Komplikacje mogą zdarzyć się zawsze i nie ma na to reguły i złotego środka. Może ty jak już (obym nigdy na ciebie nie trafiła) zostaniesz lekarzem zaradzisz wszystkim problemom tego świata i istot żyjących.
 
Jest jeszcze kilka powiklan mozliwych po cesarce. Mam nadzieje ze zadne z nich mnie nie spotka
- zespol popunkcyjny (stosunkowo czesto)
- bole kregoslupa rowniez po znieczuleniu
- przeciecie pecherza (zdarza sie czasem, nawet na oddziale kiedy rodzilam chodzila dziewczyna z woreczkiem)
- naciecie dziecka
Ale te ryzyka sa nieporownywalnie mniejsze niz przy sn. Dziewczyny taka jest prawda. Za 50 lat pewnie zadna kobieta nie pozwoli na to zeby jej pipke rozcinac. A jakie sa korzyści dla dziecka z pn? Pytam powaznie bo nie wiem.
 
Afrodyta Ty chyba nie istniejesz naprawdę. A jeśli tak, i uda Ci się skończyć studia mam nadzieję nie spotkać Cię w żadnym szpitalu. Ot co nie wdaje się w dalsze pyskowki.
 
Moje zdanie jest takie. Przy kazdym porodzie mozw byx cos nie tak i kazdy porod jest inny. Ja osobiscie po tym co przeżyłam i nie mowie tylko o bolu ale i o wygladzie mojego syna kiedy trzymali go tak dlugo ze az słabo tętno a jego glowa byla jak glowa jakiegos kosmity. Gdyby mi zrobili cesarke pare godz wczesniej nie czulabym sie tak jak !!! Wiecie mozecie mi pow ze to okropne ale ja w momecie trzymania mnie na porodowce plakalam i mowilam ze jak nie zrobia mi cesarki niech mnie zabija. Nigdy w zyciu nie chcd rodzic naturalnie i tysiac razy bardziej wolę bole kręgosłupa i bol pooperacyjny niz porod naturalny. Dlatego w tej ciazy chce cc.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale mówienie pozytywnie o cesarce jest odbierane bardzo negatywnie. Istnieje propaganda porodu naturalnego i karmienia piersią, niechęci do szczepionek. A wszelkie inne drogi są odbierane bardzo krytycznie. W czasach kiedy wszystko jest sztuczne pragniemy powrotu do natury. Ale naturalnie to można w lesie urodzić, odgryźć pępowinę i podetrzeć się mchem. W innej sytuacji leżąc w szpitalu po USG z podłączoną oksytocyną, nie rodzicie naturalnie.
 
Ja osobiście jestem za wszystkim co naturalne,kto kiedyś pomyślał o cesarce?
Cesarka powinna być tylko wtedy kiedy jest zagrożenie dla życia...
A co do karmienia piersią to się dziwię jak przyszła pani doktor mówi o mieszankach dla niemowląt,
mleko mamy jest najzdrowsze o ile mama dobrze się odżywia.
Ulepszenia nie zawsze wszystkim wychodzą na zdrowie.
 
Korzysci dla dziecka? Oprócz tego, że przy urodzeniu głowy z płuc uchodzą wody płodowe naturalnie, a nie sztucznie to wielkiej różnicy nie ma. Przy sn dziecko jest zdeformowane. Przy cc tego nie ma. Jesli ktos uważa to za plus to szybciej po naturalnym występuje laktacja. Jak ktoś nie chce karmić to prosi o lek na spalenie mleka.
Jak to zdeformowane???? Kobieto!!!

Dziewczyny obejrzyjcie na yt serial Położne sezon 2 jest w pl. Naprawde warto. Ja tam nie widziałam żeby dziecko było zdeformowane.

Teraz ,gdy przychodzisz do szpitala jest robione usg i widać ulożenie bobasa, czy ma pępowine na szyji czy nie. KTG monitiruje tętno maluszka. Jestesmy stworzone do porodu naturalnego. Tysiące kobiet tysiace lat temu tak rodziły. Cc jest potrzebne, gdy zachodza komplikacje, lub gdy poród sn zagraża życiu matki lub/ i dziecka. Takie moje zdanie. A nacięcia krocza można uniknąć, tak samo można zmniejszyć szanse na nie trzymanie moczu. Ćwiczmy mięśnie Kegla kochane[emoji9]

Napisane na C2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jak to zdeformowane???? Kobieto!!!

Dziewczyny obejrzyjcie na yt serial Położne sezon 2 jest w pl. Naprawde warto. Ja tam nie widziałam żeby dziecko było zdeformowane.

Teraz ,gdy przychodzisz do szpitala jest robione usg i widać ulożenie bobasa, czy ma pępowine na szyji czy nie. KTG monitiruje tętno maluszka. Jestesmy stworzone do porodu naturalnego. Tysiące kobiet tysiace lat temu tak rodziły. Cc jest potrzebne, gdy zachodza komplikacje, lub gdy poród sn zagraża życiu matki lub/ i dziecka. Takie moje zdanie. A nacięcia krocza można uniknąć, tak samo można zmniejszyć szanse na nie trzymanie moczu. Ćwiczmy mięśnie Kegla kochane[emoji9]

Napisane na C2105 w aplikacji Forum BabyBoom
Od tysiecy lat kobiety sa monitorowane na USG :) Jestesmy stworzone do obserwacji tetna dziecka przy pomocy KTG :)Czemu te nowinki sa cacy a cesarka beeee?
 
Do góry