reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obniżenie narządów po porodzie

Pytanie do dziewczyn, które chodziły na terapię manualną, czy po miałyście wrażenie, że dół jest luźniejszy? Drugi raz byłam na takiej terapii i mam wrażenie, że jakoś bardziej mi opada i teraz sama nie wie, czy to zbieg okoliczności czy jest szansa, że fizjo mi coś dodatkowo uszkodziła.
Terpsey dasz do siebie maila?
 
reklama
Dzisiaj mialas wizyte jak bedziesz po daj znac jak bylo i czy pytalas jej o to wszystko ? Jaka ona forme terpi stosuje dokladnie u Ciebie ?
 
Pytanie do dziewczyn, które chodziły na terapię manualną, czy po miałyście wrażenie, że dół jest luźniejszy? Drugi raz byłam na takiej terapii i mam wrażenie, że jakoś bardziej mi opada i teraz sama nie wie, czy to zbieg okoliczności czy jest szansa, że fizjo mi coś dodatkowo uszkodziła.
Terpsey dasz do siebie maila?
Ja nigdy chyba nie zwróciłam szczególnie uwagi na odczucia zaraz po. Zawsze czułam się lekko zmasakrowana, ale nie wiem czy luźniej. Zwróć uwagę jak jest następnego dnia. Ja zawsze na kolejnej wizycie pytałam jak jest? Czy coś jest wyżej i moja zawsze mnie informowała. Często też zaraz po sprawdza i mówi że trochę się podniosło. Ja jej wierzę na słowo że tak jest.
 
Dziewczyny nosicie pasery? Mi lekarz powiedział, że nic mi nie dadzą (tylnia ściana pochwy i opadająca szyjka). Jak to jest z tymi paserami?
 
Mam pytanie do dziewczyn które chodziły na terapię manualną. Czy terapia taka może podnieść ściany pochwy? I czy jest to bolesne kiedy terapeuta/ka wykonuje taki zabieg.
 
Podnosi. Trochę jest bolesne, ale do wytrzymania.
I jak się podnosi to już tak zostaje czy za jakiś czas opada. Czy to jest stopniowe podnoszenie/napinanie?Jestem ciekawa jak to wygląda i jakie są rezultaty bo chciałabym się wybrać na terapię manualną. Czy to są techniki Michała Koszli? Czytałam kiedyś że właśnie u niego boli i że szkoli terapeutów. Możesz mi napisać jak to wygląda?
 
reklama
Dzięki terapii manualnej się podnosi. Ja stosuję to i ćwiczenia. W moim przypadku dwa razy opadło. Nie wiem czy dzięki temu wraca do stanu pierwotnego. Ja próbuję, bo przede wszystkim lepiej się czuję. Nie wiem czyje to są techniki. Jeżeli dobrze zrozumiałam to chodzi w niej o przywrócenie prawidłowego napięcia mięśni (u mnie problem z rozluźnieniem ich, zbyt napięte). Efekty naprawdę są, ale nie od razu. Moja szyjką podniosła się już prawie o długość palca.
 
Do góry