reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odciaganie mleka

pauliiii84

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2015
Postów
50
Mam pytanie mam taki proglem laktatorem potrafię odciagnać melko tylko wtedy kiedy piersi sa twarde i nabrzmiałe, jak juz są miekkie lakator nie umi mi odciagac mleka, mimo ze mleko jest.. co mam zrobic jak musze wyjsc a nie chce zeby mała piła mleko modyfikowane, jak mozna pobudzic laktacje , pije herbatki dla mam i femilakter i dupa :(
 
reklama
mi nie chodzi jak długo odciagać tylko co zrobic żeby mleko się odciągało bo ja jedynie potrafie jak mam nabrzmiałe piersi.. a jak są takie miekkie to juz nie umiem odciągnąc .. a mleko jest..
 
To ok, ja bym proponowała spróbować metody 7/5/3, zmiennie na każdą pierś - odciągasz z jednej przez 7min, druga odpoczywa, później z tej drugiej, a ta pierwsza odpoczywa i tak jeszcze 5min i 3min :) bo mleko nie leci cały czas tylko fazami :) stąd przy miękkiej piersi może być tak, że trzeba ją kilka minut postymulować, żeby zaczął się wypływ :) jest to trochę czasochłonne, ale można spróbować :) i może być tak, że nie od razu ściągniesz tyle, ile potrzebujesz... powodzenia :)

Jeszcze co do herbatek laktacyjnych - na pewno nie zaszkodzą, ale ja nie zauważyłam, że jak je piłam, to więcej mleka ściągałam... może to placebo bardziej ;)
 
Nie, tego nie :) ale przerobiłam prócz herbatek kawy zbożowe, piwa bezalkoholowe... :-p i nic ;) jedynie systematyczne ściąganie utrzymywało laktację, a jak potrzebowałam więcej mleka, to włączałam dodatkowe ściąganie z tym, że efekt wzmożonej produkcji był widoczny po kilku dniach :)
 
reklama
reklama
Do góry