reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odczyt wyników normy u dziecka

Carola320

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2020
Postów
56
Dziewczyny czy któraś zna się na wynikach u dzieci zrobiłam 10 miesięcznemu synkowi badania i jestem załamana lekarz dopiero w czwartek 😔😔
IMG_20210305_200319.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie sugeruj się normami przy wynikach, ogromna większość laboratoriów stosuje uśrednione normy (czyli mężczyzna, kobieta, średni wiek). Nie jestem lekarzem ale nie widzę w tych wynikach nic szokującego.
 
Nie masz się czym martwić. Normy , które masz podane nie są dostosowane do takich maluszków. Mam dwie małe córy, jedna 2.5 roku , druga 4 latka. Przynajmniej raz na 3 miesiące robię im rutynową kontrolę badań. Przy pierwszych wynikach tak się strasznie stresowałam ,bo miałam pozaznaczane za wysokie i za niskie normy,a okazało się , że maluchy mają zupełnie inne tabelki. Jedyne co to żelazo ma troszkę za wysokie. Żadnego stanu zapalnego (CRP) organiźmie nie ma. Głowa do góry i odpuść ,bo jest wszystko w porządku. Pozdrawiam 😘
 
Nie masz się czym martwić. Normy , które masz podane nie są dostosowane do takich maluszków. Mam dwie małe córy, jedna 2.5 roku , druga 4 latka. Przynajmniej raz na 3 miesiące robię im rutynową kontrolę badań. Przy pierwszych wynikach tak się strasznie stresowałam ,bo miałam pozaznaczane za wysokie i za niskie normy,a okazało się , że maluchy mają zupełnie inne tabelki. Jedyne co to żelazo ma troszkę za wysokie. Żadnego stanu zapalnego (CRP) organiźmie nie ma. Głowa do góry i odpuść ,bo jest wszystko w porządku. Pozdrawiam 😘
To żelazo nie jest za wysokie, dla 10 miesięcznego dziecka norma jest do 185.
 
Wyniki są dobre. Nie wiem czym jesteś załamana?
Nie martw się tak :) Normy w laboratoriach są różne i nie wyciągaj pochopnych wniosków jak się nie znasz na badaniach ! ;)
Jak dla mnie wyniki maluszka są dobre.
 
reklama
Do góry