reklama

Odejście z pracy po urlopie wych. a zasiłek dla bezrobotnych

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez ilona1234, 31 Maj 2011.

 1. ilona1234

  ilona1234

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam
  Od 26.08.2008r. jestem zatrudniona na pełen etat.31.01.2009r. urodziłam dziecko i od 19.06.2009r. jestem do chwili obecnej na urlopie wychowawczym płatnym.Urlop płatny kończy mi się 19.06.2011r. Umowa o pracę jest na czas określony do lutego 2012r. bez zaznaczonego czasu wypowiedzenia.

  Chcę przerwać urlop wychowawczy 19.06.2011r. i jednocześnie zrezygnować z pracy. W jaki sposób musi być rozwiazana umowa o pracę abym otrzymała zasiłek dla bezrobotnych jesli zarejestruję się w UP? Dodam że pracodawca zgadza sie na moje odejście z pracy i jest w stanie rowiazać ze mna umowę w sposób dogodny dla mnie (tj. abym otrzymałam później zasiłek dla bezrobotnych).

  Proszę o szybką odpowiedź

  Pozdrawiam
  Ilona
   
 2. wiki151208

  wiki151208 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, jestem w dokladnie takiej samej sytuacji i u mnie bylo tak...umowa zostala rozwiazana za porozumieniem stron,z tym ze na swiadectwie pracy mam napisane ze z przyczyn ekonomicznych zakladu.W urzedzie pracy potraktowali to jakby zaklad mnie zwolnil i przyznali zasilek po czym Pani poinformowala mnie ze po wychowawczym zawsze nalezy sie zasilek dla bezrobotnych, wiec mi ulzylo.ja juz jestem zarejestrowana czekam tylko na decyzje wiec wiem co pisze.
   
 3. reklama
 4. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pani umowy nie da się rozwiązać inaczej niż za porozumieniem stron. Jeśli w umowie o pracę zawartej na czas okreslony nie ma wzmianki o mozliwości jej wypowiedzenia, umowa wygasa z upływem czasu na jaki została zawarta (czyli w lutym 2012). Można ją rozwiązać wcześniej jedynie za porozumieniem stron. Takie rozwiązanie umowy powoduje, że zasiłek dla bezrobotnych bedzie Pani przysługiwał po 90 dniach od rejestracji w UP.

  Rozumiem, ale nie ma możliwości rozwiązania Pani umowy za wypowiedzeniem.
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie zamierzam odnosić się do sytuacji, kiedy w świadectwie pracy za zgodą obu stron zamieszcza sie nieprawdę. Poza tym, wydaje mi się, ze Pani umowa musiała przewidywać możliwość wcześniejszego jej zakończenia.
   
 6. wiki151208

  wiki151208 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Z tego co mi wiadomo umowe na czas okreslony mozna rozwiazac za porozumiem stron. Zgadzam sie z tym ze wtedy zasilek przysluguje po 90dniach, z tym ze po urlopie wychowawczym zawsze nalezy sie zasilek platny i ja dostalam po miesiacu i troche od rejestracji w PUP.Nierozumiem co by mialo byc w moim przypadku nieprawda...? w zakladzie nie bylo dla mnie pracy, poniewaz nastapila jego likwidacja i to wlasnie mialam na świadectwie.<<Stosunek pracy ustal w wyniku porozumienia stron art.30&1 pkt.1kodeksu pracy. z przyczyn ekonomicznych-likwidacja sklepu
   

Poleć forum