reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
w krochmalu ja kapie od wczoraj i dzisiaj drugi dzien, poki co nie ma poprawy , mam nadzieje ze jakos uda mi sie zlikwidowac to cholerstwo



Jak do piatku nie bedzie poprawy to skocz do lekarza ...lepiej mieć na weekend jakieś masci na wszelki wypadek .

I tak jak dziewczyny pisza ...nieubieraj za ciepło ...jak teraz sa upały to niech leży golutka ...nawet bez pieluchy ..a pod tyłek podkład :)
 
reklama
to prawda, zalezy od dziecka. zresztą tak jest ze wszystkim, pieluszki, kosmetyki, mleczka. Trzeba wypróbowac i wybrac najlepiej dopasowane.


Zgadzam sie z tym...


Ja używałam Pampersów, potem przeszłąm na Hugies, raz spróbowałam Bella... i jak na razie zostaje przy Pampersach...
Nie ma co polecac czy odradzać, każda z nas musi zdecydowac sama, bo co jednej pasuje to innej nieodpowiada a raczej dzidziołkowi...
 
u nas też pampersy i nic innego:no:
jestem zadowolona w 100%
co do ceny to jak juz ktoś zauwazył i w jakieś gazecie było badanie, że w ostatecznym rachunku pampki wychodzą taniej:tak:

hugisy też mieliśmy te z serii z kubusiem no i nawet ok ale pampersy są najlepsze dla nas
 
Czesc, jestem tu po raz pierwszy, moja 3 miesiaczna coreczka ma straszne problemy z odparzona pupa, czegokolwiek bym nie stosowala to i tak caly czas ma nadzerki a zmieniam pieluchy niemal co godzine a do mycia nie stosuje chusteczek. Juz nie wiem co robic, moze to dlatego ze mala praktycznie caly czas puszcza male baczki i przez to robi za kazdym razem male kupki, pomozcie!!
 
MagdaC ... u nas z Mateuszkiem było tak samo, częste bardzo luźne kupki (ok. 6 dziennie), ale pomogło mycie tylko i wyłącznie wodą z mydłem + dokładne osuszanie pupki przed założeniem pampersa + za każdym razem gruba warstwa Sudocremu i zawsze po ok. 3 dniach takich zabiegów pupcia była znowu zdrowa :tak:.
Na pocieszenie po skończeniu 4 miesiąca Mateusz przestał robić takie rzadkie kupki i nie ma problemu z odparzeniami, tak że Sudocrem stosujemy okazyjnie :-):tak:. Bądź konsekwentna w działaniu, a na pewno szybko zobaczysz poprawę u Twojej córci :tak:... no chyba że jest to uczulenie na pampersy :confused:, bo o tym też słyszałam .... wtedy tylko zmiana pieluch pomoże.
 
Fakt, Hania nie miała odparzeń dopóki nie zmieniłam pampersów. Po dwóch dniach wróciłam do naszych, pupe smarowałam sudocremem i wszystko wróciło do normy:tak:.
 
reklama
Magda my się trochę bujaliśmy z tym problemem - wypróbowałam wiele sposobów, ale najlepsze okazało się mycie pupki przykażdej zmianie pieluszki przegotowaną wodą BEZ DODATKÓW, plus wietrzenie pupy np. w pozycji na brzuszku, plus maść Alantan Plus na miejsca gdzie są nadżerki delikatna warstwa, kiedy nadżerki zaczną się goić możesz smarować Bepanthenem, a po całkowitym wygojeniu polecam Sudocrem przy każdej zmianie pieleuszki - my stosujemy grubą warstwę i pupcia piękna a o odparzeniach zapomnieliśmy. Powodzenia!:-)
 
Do góry