reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenie a ząbkowanie

AnA Ania

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2019
Postów
30
Witam mój maluszek ma 7 miesięcy. Od prawie 2 tygodni mamy problem z odparzoną okolicą fujarki ( sama fujarka, nad nią i jądra) i nie wiem już co mam robić. Pieluszki używam cały czas te same, chusteczki też a przy każdym przewijaniu sudocrem. Zmieniam pieluszkę co 2-3 godziny chyba że zrobi kupkę to od razu.
Nic już nie pomaga, wietrzenie pupy, obmywanie wodą zamiast chusteczek.
Teraz pytanko czy jest możliwość że jest to spowodowane przez wychodzące zęby?
3 dni temu odparzenie prawie znikło a maluszek ugryzł mnie w palca nowym ząbkiem 😁 ale teraz od nowa cały czerwony i krosty lecz jeszcze jeden ząbek mu idzie tylko jeszcze się nie przebił.
 
reklama
Rozwiązanie
Witam moja córka ma podobnie że jak idą ząbki to pupa odparzona a ma 10m. U mas działa cuda maść tormentiol smaruje na noc i po odparzeniu nie ma śladu :)
Nigdy nie słyszałam o związku ząbkowanie odparzeniami..
Mój ma 8m, na szczęście nie za często zdarzają nam się pdparzenia- nigdy nie miały związku z zębami (A ma już 4), ale z pieluszkami.
U nas pieluchy dada musialy zniknąć...
 
U nas za to synek odparzały się tylko w okresie jak wychodziły ząbki. I nie jest tak że np na wrażliwą skórę czy coś albo cos nowego zjadł i alergia, bo czasem pieluchę z kupką miał zmienianą chwilę później i nic się nie działo a uczulony też na nic nie jest. Przy ząbkowaniu zmiana natychmiast a odparzenie i tak było. I nie tylko u nas tak było. Wśród osób które znam z babyboom zdarzało się tak często i to był znak że ząbki idą.
Tak ogólnie to nie wiem co mają ząbki to kupy, ale czasem coś maja 😉
 
Dokładnie - mąka ziemniaczana, a jak nie pomoże, to maść travocort. Poleciła nam to pediatra, bo właśnie przy ząbkowaniu i luźniejszej kupie pojawiało się podrażnienie z wysypką pomiędzy jądrami a penisem. Zeszło po jednym dniu. Maść nie jest droga, ale o ile dobrze pamiętam jest na receptę.
 
reklama
Moja podczas ząbkowania zawsze miała brzydkie kupki. Odparzenia miała straszne. Cały dzien byla bez pampersa, myta tylko woda, kremy najlepiej dawał radę sudocrem. Przechodziło jak ząb się wybił.
 
reklama
U nas za to synek odparzały się tylko w okresie jak wychodziły ząbki. I nie jest tak że np na wrażliwą skórę czy coś albo cos nowego zjadł i alergia, bo czasem pieluchę z kupką miał zmienianą chwilę później i nic się nie działo a uczulony też na nic nie jest. Przy ząbkowaniu zmiana natychmiast a odparzenie i tak było. I nie tylko u nas tak było. Wśród osób które znam z babyboom zdarzało się tak często i to był znak że ząbki idą.
Tak ogólnie to nie wiem co mają ząbki to kupy, ale czasem coś maja 😉
Tylko że mały jest odparzony z przodu tak jakby od siusków a pupa ładna
 
Do góry