reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odruch wymiotny

reklama
U nas największym to te wymioty, nawet jak ostatnio kaszlala to zwymiotowała
Jeżeli wkłada te palce to prowokuje te wymioty u nas to jest spowodowane dziąsłami a nie ma wyczucia i czasem A bardzo włoży. Smaruje jej i robię masaż dziąseł i jak już jest masakra to daje camilie
 
No właśnie ale jej czesto się to zdarza, nawet jak zabawkę włoży . Więc może faktycznie problem do rozwiązania u neurologopedy.
 
A jak u Was z ząbkami macie już? Jak się zachowuje przy tym wkładaniu masz wrażenie że ja coś swędzi albo boli?
 
No to może to byc to. U niektórych dzieci bardzo długo sie wyzynaja niestet No ale idź do lekarza zawsze warto sprawdzić.
 
Warto wykluczyć choroby (refluks etc) albo szukać pomocy u neurologopedy/ terapeuty integracji sensorycznej specjalizującego się w zaburzeniach jedzenia / terapii buzi.
 
Jest jeszcze jedna możliwość - przerośnięte migdałki - one też mogą być przyczyną silnego odruchu wymiotnego, ale to też może sprawdzić neurologopeda.
 
reklama
Mqm 30 lat i do tej pory mam odruch wymiotny, jak muszę zjeść coś, czego nie lubię albo jak coś mam za głęboko w ustach 😂 robienie aparu ortodontycznego w podstawówce było tragedią.

A dawałaś jej całe kawałki jedzenia czy tylko papki?
 
Do góry