reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawianie od piersi

JASS

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Listopad 2018
Postów
186
Dziewczyny,
Jakie macie sposoby na odstawienie od piersi Roczniaka Cycoholika? Jest za mała, żeby tłumaczyć i za duża żeby niepostrzeżenie zastąpić butlą ( której zresztą nie ruszy)
Ciumka przed drzemkami i w nocy.
Uwielbiamy to obie, ale organizacyjnie ciężko mi to kontynuować.
Podobno niektóre dzieci odstawiaja się same (?) , ale u nas się na to nie zanosi chyba...
 
reklama
reklama
Jedno się odstawi inne nie. Trudno powiedzieć. Na pewno warto wziąć odstawienie jako proces. W dzień uregulować. Zapewnić odpowiednią ilość pokarmów stałych. Nie proponować piersi (ale na początku nie odmawiać jeśli poprosi, ew. odkładać w czasie - "ok, ale najpierw wypiję kawę", "ok, ale napij się może wody najpierw", "ok, ale poskładajmy zabawki... zbudujmy wieżę... przeczytajmy książeczkę" - takie drobne sygnały, pozwalające dać pierś na drugi plan). Dużo aktywności by nie było czasu na pierś. U nas na sam koniec zostało kp do spania (drzemka+wieczorne). Z drzemki zrezygnowali wcześniej, wieczorne podobnie jak to w dzień limitowałam - "ok, policzymy do 10 i wystarczy" (najpierw to liczenie trwało 10 min ale z czasem odwracali się na bok i zasypiali bez protestu).
 
Ostatnia edycja:
Zgłaszam się i ja. 2 lata i kilka dni a mały nadal cycuje. Mnie nie drażni samo karmienie nawet to lubię( już tylko rano i na noc czasem, nie ma ustalonych pór kiedy go najdzie ) najgorsze jest coś innego. Jak ssie pierś to drugą się bawi...po prostu ściska, szarpie sutki:( to jego większy nawyk niż samo ssanie. Ktoś tak miał ? Oduczy się tego sam ? Nie powiem że to fajne...i nie mam pomysłu jak zrobić żeby o tym zapomniał
Moje też targa suta podczas ssania :) Ma 18mcy i też próbuję odstawić, ale średnio mi idzie. Czasem jest mi po prostu wygodniej dać cycka, a czasem jest to dla mnie męczarnia i niezłe wygibasy. Dziecko coraz cięższe. Jak woła cyca to próbuję dać wodę albo przekąskę albo wsadzam smoczka i przytulam. Chwilę poleży pogada coś i wstaje i bawi się dalej. Ale nigdy nie wiem co poskutkuje na odwrócenieuw agi. Jednak przed zasypianiem i w nocy zawsze ssie. A jak chowam cycki i daję smoczka to się rzuca. To nie wiem czy przeczekać histerię, czy może w dzień więcej tłumaczyć.
 
My już po odstawieniu ..Trwało zaskakująco krótko . W pierwszych dniach w nocy pomogly nam owoce w saszetkach , same lub z kaszką , Mały ssał saszetkę i jakoś to mu chyba rekompensowało pierś ..dawałam tak do tygodnia bo wiadomo bałam się o ząbki ...
 
Hejka Dziewczynki, a u mnie się nie udało i nadal wiszenie na cycu.. Muszę sobie poukładać na spokojnie w glowie to, czekam aż mąż będzie miał urlop, bo aż boję się co będzie się w nocy działo..
 
Moja w nocy nie akceptuje nic prócz piersi... Od razu się budzi, płacz itd.
Szarpie mnie za koszulke i domaga się piersi. Póki co straciłam nadzieję..
 
reklama
Do góry