reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odstawianie od piersi

Dołączył(a)
16 Kwiecień 2009
Postów
4
Witajcie!Mój problem to odstawienie.Mały ma 14 miesięcy i chyba najwyższy czas żeby przestał doic cyca to zabrac gdyż od małego nie chce włożyc do ust butelki z mlekiem,smoczek tez jest be a w dodatku od czwartego miesiąca śpi z nami w łóżku.Wiem że popełniłam błąd przyyzwyczajając go do tego ale nie miałam siły już wstawac co godzinę tylko po to żeby on przytulił się do cyca.w dodatku nie dał się położyc do łóżeczka zaraz się budził.Widziałam na necie butelki Tomme Tippee i nie wiem czy może taka butelka dała by radę,bo on chyba jest już za duży ale nie mam pojęcia co robic.Ile to może potrwac? Dodam że przy każdej próbie nie dawania mu cyca(np.jak miał katar i nie mógł ciągnąc)kończy się atakami szału.Proszę pomóżcie!!! może jest jakiś sprawdzony sposób?:-(
 
reklama
Witam. Ja mam ten sam problem :-( moj synek ma 11 miesiecy i tez za zadne skarby nie chce butli. Próbowalam juz go kilkakrotnie odstawic od piesi i oczywiscie od spania przy niej ale niestety sie nie udalo i watpie juz czy mi sie kiedykolwiem uda (chyba bede go karmic do 5 roku zycia:baffled:) tak sie ze mnie znajomi smieja. Napewno do tego potrzeba duzo determinacji i stanowczosci bo niestety bez wycia (bo placzem tego nie mozna nazwac:no:) sie nie obejdzie. Zycze powodzenia...:-)
 
ja nie za wiele pomogę, ale mam pytanie, czemu chcesz uczyć dziecko picia z butelki? jest już duży więc nie lepiej nauczyć pić z kubeczka? bo rozumiem, że je łyżeczką i z tym nie ma problemu :confused:
a piersią karmisz w dzień i w nocy? może spróbuj w dzień właśnie z kubeczka podawać jakieś soki, wodę, kaszkę....
moja córcia dopiero 4 miesiące ma, póki co tylko na piersi jest, ale smoczków też żadnych nie toleruje, mam zamiar karmić ją piersią przez 6 miesięcy a potem zacznę wprowadzać nowe produkty i zacznę uczyć pić z kubeczka :tak:
 
W tym problem że mimo że jest najedzony to i tak chce tego nieszczęsnego cyca:wściekła/y:tylko po to żeby go potrzymac .Próbuje dawac mu kubek ale jest nie bardzo chętny a o mleku nie ma mowy.Kaszkę oczywiście na mleczku ale tyklo z miseczki!!!Uparte stwożonko.:-)
 
no uparciuch mały :tak: chyba nic oprócz cierpliwości i konsekwencji nie da się zrobić :-( może w dzień zabawiaj go ile się da, póki co przed snem można by jeszcze pozwolić poprzytulać się do cyca ;-)
ja coś czuję, że z moją będę mieć podobny problem :baffled: ona też z tych mocno cycowych....
 
To jest problem... Mialam to samo ze starsza cora... Nauczyla sie pic z kubeczka jak miala okolo 8 miesiacy, ale cycu i tak musial byc:tak::tak::tak:. Butli, ani smoczka nie chciala nigdy i nie umiala pic z butli... Czekalam az moze jej przejdzie z tym cycem ,ale nic z tego.....W koncu jak miala 2lata i 2 miesiace odstawilam ja z dnia na dzien na sile:zawstydzona/y:.. Poszlo calkiem niezle, zaplakala tylko 1 raz w nocy, za to ja wylam z bolu, a cyce mialam jak balony:baffled:. Ale wszystko tylko dzieki pomocy mojego meza, on mial wtedy kilka dni wolnego i jak tylko mala chciala cyca, to ja szybko uciekalam jej z pola widzenia, a on sie nia zajmowal. W nocy tez spalam w drugim pokoju...Niestety nie wiem czy istnieje jakas inna, bezbolesna metoda... Mozesz probowac dawac rozne rodzaje smoczkow np wlasnie TT, moze w koncu zalapie:tak::tak::tak:. Warto prubowac, choc mnie to nie pomoglo......
Dodam, ze z druga cora jestem juz madrzejsza i od poczatku dostawala troszke herbatki, albo wody do picia (zeby umiala pic z butli) i smoczek do spania zamiast cyca. Teraz mala ma niecale 8 miesiecy i cyca od kilku tygodni dostaje juz tylko w nocy, w dzien prawie nigdy (w dzien je inne rzeczy i pije mleczko z butli.) Poszlo bez najmniejszego problemu:-D:tak::tak::tak:
 
Niestety nie pomoge...

Moj syn ma prawie 3 msc ale juz pije z butelki wiec moze latwiej mi bedzie odstawic go w takiej sytuacji. No a w nocy spi sam w lozeczku wiec i tu nie pomoge :dry:

slyszalam tylko ze odstawianie to dosc trudne jest :-p no ale powodzenia zycze aby sie udalo :tak:
 
To znowu ja:-) Mam dla ciebie mala rewelacje! A wiec- w koncu udalo mi sie przekonac mego malca do butelki!!!:happy: Kilka wskazówek -Kupilam kolejna (chyba juz dziesiata) butelke tym razem byla to butelka NUK z takim smoczkiem szerokim koniecznie lateksowy bo bardziej miekki noi oczywiscie slodziudki soczek dla dzieci. I tak przez kilka dni podawalam ja mojemu malcowi do popicia(przewaznie po kaszce i dosc gestym obiadku) Nie obylo sie oczywiscie bez sprzeciwów-ale nic na sile. Najpierw go gryzl zamiast ssac, ale widzialam ze soczek który wyplywa bardzo mu smakuje i chce go wiecej:happy: i tak kila dni kila razy na dobe podawalam mu ta butle az w koncu zalapal!!!!! Alez bylo moje zdziwienie kiedy jednego dnia wypil 100ml.:szok: Wiedzialam juz ze umie pic wiec konsekwentnie nastepnego dnia dostal mleko z butli (troszke doslodzone zeby byl bardziej chetny)i tak od kilku dni w ciagu dnia jest tylko na butli:tak:teraz zostalo tylko spanie przy cycu -ale przyjdzie i na to pora Czasami jeszcze przymarudzi w porze o ktorej zawsze dostawal cyca ale staram sie wtedy odwracac jego uwage. mam nadzieje ze tobie sie tez uda przekonac w ten sposób malca do butli.POWODZENIA
 
Ostatnia edycja:
iecie może to co napisz jest wyda się głupie ale też tak mówiłam do czasu. Córka siostry też nie umiała się odzwyczaić od cyca i doszło do tego że lada dzień miała mieć dwa lata a z cyca pila . siostr próbowała wszystkiego butele w różnych kształtach itp itd, a zadziałała cytryna bo właśnie tym smarowała piersi. Mała po 2 dniach na widok cyca mówiła be a po 5 dniach tak jak wszystko piła z kubeczka. Na noc cytrynka nie działała bo co tam cytryna jak może mieć cyca. To wtedy smarowała pierś amolem. Zanim jednak tak zrobicie spytajcie się lekarza. Moja siostra się spytała i wszystko było ok, tylko że mała miała prawie 2 lata.powodzenia
 
reklama
Nie wiem czy bede pomoca, bo sama karmie mala butelka, ale moze sprobowalabys tych gumowych nakladek na sutki... Moze dzieciaczek "przyzwyczai" sie do smaku gumy w buzi, a ze dalej bedzie cyc, moze bedzie troszke latwiej sie powoli przestawic... :tak::-) Wiem, ze kolezanka w ten sposob oduczyla swoja 7 miesieczna core...
 
Do góry