reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odstawienie od piersi

Dziewczyny a nie jest czasem tak, że jak ogranicze w dzień to w nocy będzie sie częściej budzić?
ja nic takiego niezauwazylam.wczoraj w dzien dostal chyba tylko 3x.usnal bez cysia na noc,dostal soczek przed snem i usnal.potem w nocy karmilam go chyba standardowo 3x.bylo ok.jak sie przebudzil,a wiedzialam,ze nie jest glodny to go przytulilam i spal dalej.bylo ok.
 
reklama
Witam wszystkich!
Jestem mamą 2 dziewczynek 9 letniej Oli i 11 miesięcznej Madzi.Tydzień temu Magda sama odrzuciła pierś, chyba do tego po prostu dojrzała albo nie najadala sie już mlekiem z piersi, w ostatnich dniach budzila sie 2-3 razy w nocy.Szczerze mówiac sama jestem zaskoczona ze tak gładko poszlo,zwlaszcza że wczesniejsze próby dopajania sztucznym mlekiem nie wychodzily.Próbowalam gdy miala 7 miesiecy,lecz żadna mieszanka dostepna na rynku nie pasowala Madzi, a ona sama słabo przybierala na wadze.Nie wiem czemu akurat teraz i to z dnia na dzień, ale ciesze sie z tego, bo mala budzi sie tylko raz w nocy i mam pewnosc ze sie najada.A ja wkońcu wyjde z domu do jakiegos kina czy na spotkanie z przyjaciółmi.Dobrze że Madzia lubi swoją ciocię i chętnie z nią zostanie,mam nadzieję.:-)
 
Ja też zaczęłam odstawiać.Dawałam mniej w dzień i na noc usypiałam bez cysia w buzi,bo też był z tym problem.Ale w poniedziałek Antoś zachorował i miał gorączkę i niestety cały dzień i noc był przyssany do mnie.Wszystko teraz zaczynam od początku.
Też jestem przywiązana do karmienia,ale już mi to zaczyna ciążyć i chce też wyjść wieczorem,a jak na razie noc to wyłącznie cysio jest.
życzę sobiei wam powodzenia.
P.S.Ja niedawno napisałam podobny post: "Trudne pożegnanie z cysiem"-poczytajcie;-)
 
moja maleńka skończyła pół roku i obawiałam sie jej reakcji na brak cyca ale ku mojemu ogromnemu zdziwieniu mała od razu zaakceptowała butelke i nie dobijała sie do cyca więc praktycznie z dnia na dzień przestałam karmić piersią...tyle, że przez pewien czas odciągałam pokarm żeby mała dostawała na noc mleko mamy:) Nie miałam też problemu z nawałem pokarmu więc moge powiedzieć że rewelacyjnie i bezboleśnie dla Jagódki jak i dla mnie minął czas cyca :)
 
Dziewczyny poratujcie dobrą radą. Osiem miesięcy karmiłam synka piersią - do końca 5 miesiaca wyłącznie piersią, później zaczęłam wprowadzać nowe produkty. Ostatnio mój Oliwier przechodzi zapalenie gardła :no:i nie chce pić z piersi. Jest to doskonała okazja żeby go wkońcu odstawić od piersi.
Czy macie jakieś szybkie i sprawdzone sposoby, aby "bezboleśnie" powstrzymać laktację i wrócić do normalności? Z góry dziękuję!:happy2:
 
Ponoć trzeba pic szałwię dwa razy dziennie i sciagac minimalne ilości pokarmu, po jakimś czasie piersi przestaną produkować mleczko. Pozdrawiam
 
Do góry