reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odstawienie od piersi

witajcie!

Moja córeczka ma prawie 9 miesięcy, sama zdecydowała, że odłączy się od piersi...niby fajnie bo wszystko gładko poszło. Jadła coraz mniej, aż pokarm zaniknął.
Ja natomiast jestem zupełnie sfrustrowana. Chciałam ją karmić conajmniej rok i napewno nie odstawiac jej na okres jesienno-zimowy.

Mam doła i poczucie winy, że coś zrobiłam nie tak :-(...Zupełnie nie byłam TERAZ na to przygotowana.Nie potrafię sobie z tym poradzić.

Czy dla was odstawienie dziecka od piersi było też tak stresujące i frustrujące, czy tylko ja jestem jakaś dziwna?
kurcze coś wiem o tym ja ostatnio widzę że mała sama już nie chce cyca:-:)-:)-(..próbowałam ją odstawić, ale jakoś nie potrafie! To chyba dla mnie za trudne, dzięki karmienu czuję się z małą bliżej!!!:-)
Problem tkwi we mnie nie w niej, jej sztuczne smakuje a mi serce wtedy z żalu pęka!!! karmie małą 3 razy w dzień i raz w nocy, ale ona ciągnie 5 minut i koniec...........będę tęsknić za tym.....ale do nowego roku bdę walczyć i się nie dam.....:-p:-p:-p
 
reklama
Cześć dziewczyny! Mój Tomcio kończy 24.10.-4m-ce i chciałabym go odstawić bo pod koniec listopada muszę wrócić do pracy.Jak to zrobić bezboleśnie dla bobasa i moich piersi?:-(
Słyszałam że najlepiej robić duże przerwy miedzy karmieniami, na przykład zaczać karmic rano i wieczorem....:-)im wieksze przerwy tym mniej mleka produkujesz, no i kumpela dawała małemu cyca miała butle pod reka i co jakis czas skracała karmienie o pare minut i zaraz dalej butle dawała.... a na piersi podobno kapuista czy cos takiego?????:baffled::baffled:

POWODZENIA!!!

 
moja mala tez coraz mniej chce cyca - tylko poranny posilek jest dluzszy - reszta to jakies 3 do 5 minut - co to za posilek ??? jak juz nie chce jesc to daje mi to znac w drastyczny sposob - zaciska na piersi swoj jedyny zabek i ciagnie brodawke z calej sily ... dziala - automatycznie przestaje ja karmic :) ja bardzo chce ja karmic piersia (od 3 tygodni mala je inne posillki niz cyc) ale cos czuje ze za dlugo juz nie pociagne ... mam nadzieje ze podobnie jak martka dociagne do kona roku :)
 
Ja natomiast mam taki problem, że mała chce cycusia ale ja nie mam pokarmu. Poprostu odkąd wróciłam do pracy (od 2 października) z powodu dużych przerw w karmieniu pokarm zaczął zanikać. Małą domaga się cycusia a mnie serce pęka że nie mogę dać dziecku tego czego chce. Co prawda pije mleczko modyfikowane chętnie ale jak jej butelkępodaje ktoś inny niż ja. Buuuuuu. :-(
 
Mi się też wydawało że mi mleko zanika przez długie przerwy w karmieniu! Karmie trzy razy w dzień i raz w nocy(czasem) i jest ok! jak myslałam że zanika to kupiłam herbatke laktacyjną i piłam przez 3 dni ! pomogło!!!
 
Cześć wszystkim.
Dawno nie zaglądałam na forum babyboom, ale dziś się przemogłam i znalazłam znajomą osobę - IDZIA - dla Ciebie szczególne "CZEŚĆ"
Odezwij się.
 
Muszę się pochwalić że udaje mi się pomału odstawiać Tomcia bez bólu piersi.Karmię rano i wieczorem i nie ma problemów.Na początku przystawiałam malucha jeszcze w południe kiedy mleko "samo sie wylewało" ale tylko na chwilke żeby sobie ulżyć i teraz wszystko sie usabilizowało i jest ok. martka_79 dzięki za podpowiedz obyło sie bez kapusty;-)
 
witajcie.jestem mamą 7-miesięcznego Antosia i pomału chciałabym go odzwyczajać od piersi,ale gdy tylko próbuje go uśpić nie podając mu mleka,zaczyna się jeden wielki krzyk.Niedługo mam wesele i nie wiem jak go zostawić na noc,kiedy on nawet smoka nie ciągnie i nie bedę mu mogła podać mleka.Poradźcie co zrobić?
:sorry:
 
reklama
Do góry