reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oduczenie piersi i spania razem

G

guest-1681834848

Gość
Cześć, tak jak wskazuje tytuł chciałabym odstawić dziecko od piersi i chce go nauczyć spać w łóżeczku. Tylko jest problem , mały nie widzi świata poza piersią, butelki zbytnio nie chce, smoczka też i jest nieodkladalny. Jak usypia mi na rękach i próbuje go odłożyć to od razu się budzi i jest płacz i tak za każdym razem. Usypia też przy piersi najczęściej. Chce przestać karmić z wielu powodów jednym z nich jest to że męczy mnie to , nie mogę nic zrobić w domu bo robię za smoczek jak on śpi. Mam tego już serdecznie dosyć... Nie wiem jak sobie z tym poradzić , jak nie chce mu dać piersi to wpada w histerię , jak go uspie na rękach i położę to od razu szuka cycka ... Już naprawdę mam tego dosyć, poza tym muszę wrócić od poniedziałku do szkoły i też będę musiała dodatkowo się uczyć, odrabiać zadania itp nie mogę ciągle leżeć !!! Proszę bez zbędnych komentarzy bo to mój wybór że nie chce już karmić ( nie należy to do najprzyjemniejszych rzeczy patrząc na to że mały mnie już szczypie i mocno gryzie , ma cztery zęby.). Tylko jak go nauczyć spać samemu bez cyca w łóżeczku jak się go nie da odłożyć no już opadam z sił 😭
 
reklama
Musisz go konsekwentnie usypiać w inny sposób. Ja syna lulam i jak usnie to odkładam do łóżeczka, nadal mając rękę pod jego pupą, która bujam na boki, młody dzięki temu się nie budzi w łóżeczku.

Pierwsze takie usypianie to 40minutowy ryk był :(
 
Musisz go konsekwentnie usypiać w inny sposób. Ja syna lulam i jak usnie to odkładam do łóżeczka, nadal mając rękę pod jego pupą, która bujam na boki, młody dzięki temu się nie budzi w łóżeczku.

Pierwsze takie usypianie to 40minutowy ryk był :(
u nas też dziś próbowałam już 5 dzień i po prostu płakał tak aż się zanosił , nie mógł się przez godzinę uspokoić
 
Na rękach czuje ciepło, zapach. Spróbuj usypiac w roku czy kocyku i odkładać w nim do łóżeczka. Mniejsza różnica temperatur i podłoża z którym ma styczność. U moich dzieci pomagało potrzymanie chwili ręki pod karkiem a później podłożenie tam pieluszki. Kilka razy wystarczyło by przyzwyczaiły się do samodzielnego obcowania w łóżeczku. Każde dziecko inne, musisz szukać sposobu.
 
Musisz go konsekwentnie usypiać w inny sposób. Ja syna lulam i jak usnie to odkładam do łóżeczka, nadal mając rękę pod jego pupą, która bujam na boki, młody dzięki temu się nie budzi w łóżeczku.

Pierwsze takie usypianie to 40minutowy ryk był :(
jeszcze mamy to łóżeczko turystyczne i jest bardzo nisko materac
 
Ja karmiłam na leżąco i zostawiałam na łóżku. Specjalnie w tym celu kupiliśmy barierkę, żeby mały nie spadł. Nie udało mi się nauczyć innego zasypiania, póki synek ssał pierś. A odstawiłam jak miał rok, więc też trochę inaczej ze starszym.
 
reklama
W zwykłym też mam nisko, bo synek już wstaje.
A gdybyś mu ma rekach podała pierś ? Musisz go oduczyć traktowania cycka jako smoczka. Też to przerabiałam, mój syn jest niewiele starszy, ma 8 miesięcy.
staram się ale przez jego histeryczne płacze wymiekam 😑
 
Do góry