reklama

Odzwyczaił się od piersi, czy nie smakuje mu mleko ???

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez agamal, 21 Maj 2008.

1. agamal

agamal kociara

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Od urodzenia mojego syna, karmię go piersią, jak dotąd nie było żadnych problemów, do momentu gdy zaczęłam synkowi rozszerzać dietę i podawać napoje w butelce ze smoczkiem. Pewnego dnia synek zaczął płakać przy piersi i nie chciał jeść, tylko tak troszeczkę "memlał", ale nic nie przełykał - czyli nie pił, a widać było, że był głody. Myślałam, że może boli go gardło albo dziąsła, ale jak dałam mu deserek ze słoiczka wcinał bez słowa.:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: i taka sytuacja często się powtarza. Co to oznacza - przestało smakować mu mleko czy na skutek podawania butelki ze smoczkiem odzwyczaja się od piersi. Dodam że mleka mam pod dostatkiem - aż porobiły mi sie zastoje.
    Jak w takim razie 6 miesięcznemu dziecku podawać pić - na kubek za wcześnie a łyżeczką nie wyobrażam sobie ????? Zależy mi żeby karmić go piesią (ma skazę białkową):-:)-:)-:)-(. Doradźcie coś.

2. aneta23

aneta23 Kwiecień'07, Listopad'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    AGAMAL - ja co prawda nie mam duzego doswiadczenia w karmieniu piersia bo musialam przerwac po 6 tyg.....aczkolwiek slyszalam o przypadkach, ze w momencie rozpoczecia rozszerzania diety dziecko "odstawilo" sie od piersi.
    Jesli boisz sie, ze to przez smoczek to albo faktycznie lyzeczka, albo np niekapek (moj w tym wieku juz probowal), albo sa takie bidony gdzie pije sie przez miekka rurke jak przez słomke.

3. reklama
  4. kropecka

kropecka Majowa mama 2006; Mamy lutowe'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    bidony z rurka to raczej za wczesnie na takiego malucha. ja nie wiem co doradzić bo z moim pierwszym synem bylo tak ze jak zaczelam mu butle podawac to tez przestal pic z piersi, ale ze byl uczulony na bialka mleka i nawet moja dieta mu nie pomagala to dalam sobie spokoj z karmieniem. Teraz mlodszy syn jeszcze tylko na piersi.

5. aneta23

aneta23 Kwiecień'07, Listopad'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Niekoniecznie - moj w wieku 6 m-cy potrafil pic nawet przez normalna slomke ;-) Sprobowac zawsze mozna.

6. aneta456

aneta456 kocham i jestem kochana

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    agamal-A może ściągaj pokarm i podawaj przez butlę.Podobno niektóre dzieci tak mają jak poczują że z butli łatwiej leci to już cyca nie chcą.Moja córcia akurat ciągnie co jej podam byle żołądek napełnić,za to od 2 tygodni nie chce jeść pokarmow stałych.

7. kropecka

kropecka Majowa mama 2006; Mamy lutowe'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moj za to w ogole nie chce ciagnac z butelki :/

Poleć forum