reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okres po porodzie

Mitap

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2019
Postów
103
Wiem że nikt nie odpowie mi na pewno, ale może ktoś miał po drobne sytuacje. Jestem po porodzie 11 miesięcy, miałam juz trzy cykle pierwszy okres po siedmiu miesiącach był niewielki, natomiast dwa następne cykle były takie jak zwykle przed ciążą czyli 29 dni i krwawienie jak zwykle. Obecny cykl mi się przedłuża, w ciąży chyba nie jestem, co prawda był seks bez zabezpieczenia ale zaraz po okresie i raczej wątpię żeby owulacja wtedy była, o pierwsze dziecko długo się starałam dlatego nie wydaje mi się to realne. W 25 dniu cyklu dostałam ból jak na okres i razem ze śluzem widziałam małą strzępkę krwi. Wszystko to wydaje się podejrzane i zastanawiam się czy jestem w ciąży. Jest dopiero 31 dzień cyklu, ale takie nieregularności nie były nigdy dla mnie normą. Ale może po porodzie to normalka
 
reklama
Rozwiązanie
Czyli pewnie nic nie da, że zacznę mierzyć teraz. Muszę poczekać na okres..
Da. Ponieważ najpierw jest owulacja, pozniej okres.wiec powinien byc w pewnym momencie skok.
Dodatkowo notuj sobie rożne zakłócenia, zeby poznać jak reaguje temperatura. Czy sie podnosi gdy krócej spisz, jak długi musi byc u ciebie okres spoczynku, czy zmiana godziny wpływa znacząco na tem itd.
Jak mam kolorowe sny to mi minimalnie podnosi. A na alkohol nie reaguje.
Trzeba poznać własny organizm
Nie miałam takich krwawień, ale miesiaczki mam rożne, po porodzie przez ponad rok były tak obfite, ze z domu nie wychodziłam. Zaczęłam pic sok z buraka i sie poprawiło.
A teraz np mam tak skąpa, ze gdyby nie spadek temperatury to bym sie zadręczała co to, czy może implantacja, a może w ciazy krwawienie itd. Wiec wykres wprowadza sporo ładu, nie stresuje sie, ze np okres sie " spóźnia" bo wiem ze jeszcze na niego nie pora. I czasem sa cykle 26 dniowe a czasem 31. Wiec to wygoda dla mnie.
 
reklama
Szczerze nie widziałam że może być coś takiego jak krwawienie srodcykliczne. Pewnie gdyby pojawiło się krwawienie w innym okresie niż miesiączką to pewnie próbowała bym się dowiedzieć co to, a tak jak było krwawienie po 29 dniach uznałam że to okres, poza tym trwał ok 3 dni. Powoli dochodzi do mnie ta myśl że to ciąża ale dalej jestem w szoku. Co to będzie tu małe dziecko które potrzebuje uwagi, za miesiąc powrót do pracy, bardzo się boje też o dziecko przed wczoraj piłam alkohol, na świecie wirusy jakieś, normalnie masakra z tym wszystkim.
 
A może dobrze się stało, będę może z dzieckiem w domu do pracy pewnie nie wrócę a może i tak bym już tam nie miała powrotu. Tylko mam nadzieję że ten alkohol nie zaszkodził. Zrobię jutro jeszcze jeden test i do ginekologa zadzwonię pewnie jeszcze mnie pamięta🙃
 
A może dobrze się stało, będę może z dzieckiem w domu do pracy pewnie nie wrócę a może i tak bym już tam nie miała powrotu. Tylko mam nadzieję że ten alkohol nie zaszkodził. Zrobię jutro jeszcze jeden test i do ginekologa zadzwonię pewnie jeszcze mnie pamięta🙃
Nie zaszkodzi na pewno, spokojnie ,no musisz się oswoić z ta myślą, umów się do gina, w obecnej sytuacji da l4 ,nie będziesz musiała się stresować o dziecko w brzuszku i to które już jest, zdrowia dla Was
 
Ale powiedz jak to jest ? Starasz się i nie wychodzi ,nie starasz się ,nie chcesz ,kochasz się w dzień gdize jesteś prawie pewna ,ze się zajść nie da A tu bach ha ha
 
No to dopiero dziwne, jak sobie przypomnę jak to bylo, te starania, płacz co miesiąc że się nie udało a potem ciąża odliczanie każdego dnia. A teraz nie mam czasu nawet pomyśleć że jestem w ciazy
 
U mnie 48 dzien cyklu, a juz 4 miesiace po porodzie. Gdzie ten okres? Jeden juz sie pojawil wczesniej i byl normalny jak przed ciàza. Zwykle sa 28dniowe. Karmie piersia. Mialam dwa male epizody plaminiowe, ale to krople i koniec. Trzy rozne testy ciaowe ok 34 dnia cyklu nie pokazaly 2 kresek..
 
U mnie 48 dzien cyklu, a juz 4 miesiace po porodzie. Gdzie ten okres? Jeden juz sie pojawil wczesniej i byl normalny jak przed ciàza. Zwykle sa 28dniowe. Karmie piersia. Mialam dwa male epizody plaminiowe, ale to krople i koniec. Trzy rozne testy ciaowe ok 34 dnia cyklu nie pokazaly 2 kresek..
Pierwsze cykle bywają rozchwiane. U mnie np od 16 do 80 dni. [emoji1745]
 
reklama
Dziewczyny ja tez karmiłam piersią ponad 3 lata i da sie mierzyć temperatury. poprostu organizm przyzwyczaja sie do nocnych pobudek i wykresy wychodzą czytelne. Czasem sa dni ze nie mozna zmierzyć bo np dziecko zaczyna głośno płakać i trzeba szybko wstać ale to tez nie problem. Po prostu jest dziura w wykresie
Ja chce znowu zacząć mierzyć. Aczkolwiek nadal czekam na pierwszy okres. Już 3 i pół miesiąca po porodzie. Wiem, że temperatura zależy od kobiety. Powiedz mi czy Twoje wykresy po porodzie wychodzą takie same jak przed? W sensie np jak temp przed porodem przekroczyła po owulacji 36.5 to teraz jest tak samo? Czy się zmieniło?
 
Do góry