reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opadnięta powieczka

M

Monika Sz.

Gość
:( Mój 2-miesięczny synek od urodzenia ma opadniętą powieczkę. Cały czas go obserwuję i raz widzę poprawę, następnego dnia wydaje mi się, że nic się nie zmieniło. Byłam u okulisty, który powiedział, że może to być uraz porodowy i może przejść. Byłam też u neurologa, który stwierdził wrodzone opadanie powieki i powiedział, że to nie przejdzie. :( Maluszek od urodzenia w tym oczku ma załamaną powiekę wyżej niż w zdrowym oczku, ale teraz robi mu się na powiece coraz więcej fałdek, nie wiem czy może przez nie nie może go otworzyć. Po porodzie na powieczce miał dużo popękanych krwinek. Jak leży to też mi się wydaje, że lepiej otwiera oczko?
Czy ktoś miał już taki przypadek? Czy czyjś dzidziuś też ma podobne objawy? Czy da się to wyleczyć?
 
reklama
Może poqwinnas odwiedzić jeszcze chirurga okulistę i skonsultować z jeszcze jakims pediatrą??
Skad jesteś?
ania
 
Mam podobną sytuacje,mój synek od urodzenia ma opadniętą prawą powieczke.JeZdziliśmy po różnych specjalistach;okulista stwierdził że to jest uraz okołoporodowy że z czasem może samo przejdzie a może nie.Neurolog zbadał odruchy i stwierdził że wszystko ok. póżniej miał wykonane 2 usg główki ale na szczęście żadnych nieprawidłości nie znaleziono.Byliśmy w Szczecinie u okulisty tam stwierdzono że to naczyniak i że niestety na razie nie można nic zrobic bo dziecko jest za małe wtedy miał 13 miesięcy.Lekarz zalecił zabiegi po ukończeniu roczku, jonoforezę i galwanizacje.Te zabiegi były wykonane za pomocą prądu a miały na celu pobudzenie nerwu powieczki,niestety nie dały oczekiwanego efektu. Przez chwilę wydawało się że widac poprawę ale to zależy poprostu jak dziecko spojrzy czasami widac mniej czasami gorzej.
 
Witam. Moja córka też od urodzenia ma opadniętą powieke lewa. Jezdziłam z nią po okulistach, u neurologa też byłam .
Okazało się że nikt nie wie od czego to(tyle sie dowiedziałam)
I że może mieć operacje/zabieg na ta powieke, ale dopiero w wieku 4 lat( ponieważ na mniejszych dzieciach nie robią operacji) Córka ma juz prawie 3latka, powieka podniosła jej się wyżej,ale i tak nie tak jak powinna być.
Dostałam też lek od okulistki, ale nie stosuje go za często bo on bardzo psóje oko, i dowiedziałam się że powieke może by wyćwiczyła,ale oko by miała zepsute.
 
Hej, poczytajcie wątek opadanie powieki zaczety przez "Krupka" na tym forum (baby boom) jest tam sporo informacji o ptozie- opadaniu powieki. Moja córeczka tez ma opadniętą powieczkę , mam nadzieje, że bedzie nmożna ją zoperować jak skończy dwa latka, wcześniej nikt nie chce się podjąć. pozdrawiam
 
Do góry