reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka w czasie ciazy - cesarskie ciecie

reklama
Hej, ja nie rodzilam prywatnie tylko panstwowo:-)ii absolutnie niczego mi nie brakowalo i takie pytanko mam - dlaczego chcesz rodzic prywatnie? A jesli chodzi o specjaliste to moja siostra bardzo chwalila ginke z Medicusa.

Hej
Mam kilka powodow Kasiu. Chcialabym miec tego samego lekarza za kazdym razem i przy porodzie, nie czekac tyle przed wizyta, miec USG za kazdym razem. Poza tym mam opieka taka za darmo, bo moj pracodawca placi. Wiec czemu nie?
Nie chodzilo mi o ginekologa a raczej o specjaliste ze szpitala.
Gdzie rodzilas? W Dublinie?
Pozdrowienia dla Was
 
Hej hanah!
Dzieki wielkie za taka obszerna odpowiedz! :-)
Lamie sie miedzy dwoma szpitalami w Dublinie:Rotunda lub Holles Str. Myslama o Mount Carmel, ktory jest nowiutki i calkowicie prywatny, ale to nie jest szpital specjalistyczne, wiec jak cos pojdzie nie tak to i tak wysylaja cie do w/w szpitali.
Ja ide private i mam pokryte wszystko lacznie z depozytem i z innymi oplatami:-)
Powiedz mi czy bylas w Lillies Suite? Stronke sprawdzalam juz dawno, ale nie ma tam fotek. Jedyne zdjecia sa wlasnie tego pokoju i nie wiem jakie sa szanse dostanie sie tam. Duza jest roznica miedzy oddzialem publicznym a prywatnym? W wygladzie? Czy sa te same lozka, lozeczka tylko mniej ludzi?
Mam sporo znajomych, ktorzy rodzili badz pracowali i tu i tu i wady i zalety obydwu szpitali sie rownowaza, dlatego tak trudno mi sie zdecydowac. No i bylam w Holles street a w rotundzie nie, dlatego sie wybieram tam w niedziele. Zobaczymy.
 
Przeczytałam tamat i dochodze do wniosku to to zalzy od szpitala w jakiej czesci irlandi sie mieszka , bo przyznam ze ja mialam waruni nie powiem ze w 100% takie jak w szpitalu prywatnym(bo w nim nie bylam) ale tez mialam sale 4 os. , gdzie byla łazienka i tv nawet dvd ale nikt tego nie ogladala bo mialam ciekawsze zajecie niz tv, tylko dzieci ktore przychodzily w odwiedizny czasem ogladaly, tez bylo super krzesło do karmienia ale nie moglam go uzcyc bo nie moglam wogole chodzic ani siedziec...
Pozatym przy porodzie byl obecny lekarz, potem super opieka , pielegniarki byly super, na wizyty w szpiatlu nie czekalam... Mialam 5 usg 13tc, 20tc,26,tc potem 2 przed samym porodem...

Ale przyznam ze nie wiedzialam ze sa takie prywatne szpitale... bo jak ja chodzilam na wizyty i rodzilam nie cale 3 lata temu lata temu nic nie wiedzialam na temat porodu bo to byl poczatek emigracji i bylo malo kobiet ktore tu rodziły...

Ciekawe jak bedzie teraz bo rodze w innym szpitalu, ale słyszałam same dobre opinie na jego temat...
 
Ostatnia edycja:
Wybieram sie do szpitala w niedziele. Mam nadzieje, ze ta ksiazka jeszcze tam jest i zadna murzynka jej nie zwinela! :-D
Co do kradziezy to slyszalam (telefony i inne). LOL.
Jakbym byla publicznie to bym od razu poszla na Holles street. Do Rotundy ida wszystkie mamy z socjalu, murzynki, cyganki i inny element spoleczenstwa, ktory mozna spotkac na Parnellu. Ale z twoich opisow ladnie musi byc w czesci prywatnej...
Tutaj ze wzgledu na wysoki przyrost naturalny wszystkie szpitale sa jak fabryki dzieci:-)
Dzieki
 
reklama
Dziewczyny, mam takie pytanie.

Mam umówione cc i wpisane dokarty w szpitalu, termin na 23 lutego. Mam jednak skurcze i lekarka kazała odstawić fenoterol już w 36 tyg (odstawie dla pewności ok 37) gdyż wywołuje straszne skutki uboczne i nie chce mnie już męczyć.

Czy któraś miała podobną sytuacje i zaczęła rodzic przed terminem cc? czy zrobiono jest cc gdy dojechała do szpitala? Jak to wyglądało, co mówiłyście po przyjedzie do szpitala?

Bardzo się boje czy mi zrobią cc, w Polsce tez miałam umówione i jak zaczęłam rodzic wcześniej nie zrobili, efekt chore dziecko, pęknięta miednica, problemy z nietrzymaniem moczu...

Nie chce tego przechodzić po raz kolejny...
 
Do góry