reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opiekunka/Zlobek/Przedszkole..???

Ania76

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
15 Czerwiec 2005
Postów
2 134
Miasto
Warszawa
Dziewczyny zastanawialyscie sie juz, poczynilyscie jakies kroki juz???
Co robicie z maluchami po tym jak sie skoncza WAm urlopy macierzynskie??
Idziecie na wychowaczy, czy szukacie juz opiekunek, zlobkow....????
Ja mysle o opiekunce...
 
reklama
Ja rozmawiałam z meżem i powiedział ze nie odda takiego malego dziecka do żłobka a jak nie moge liczyc na pomoc babc bo obydwie pracuja zostaje mi tylko to ze ja chyba zostane z maluszkeim poza tym nie wyobrazam sobie ze minie mnie tyle rzeczy jak wróce do pracy a ktosinny bedzie sie zajmowął moim synkeim
 
U nas Mikołajem będzie zajmowac się moja mama. Oczywiście mam do niej 100% zaufanie. Przeszkolę Ją, żeby mi synka nie rozpieściła ;D Myslę, że dnia jeszcze zostanie na tyle, że nie umknią mi ważne momenty w życiu mojego Synka.
 
my Otylke zapisujemy do złobka od grudnia- z tym, ze głownie beda sie nia zajmowac dziadkowie, a złobek bedzie na ewentualnosc, gdy nikomu nie bedzie pasowac, tak na pojedyncze dni raczej nie znajde opiekunki, a taki zlobek w zapasie to niewielki miesieczny koszt.
 
ja jeszcze w ciązy planowałam wrócić do pracy i zostawić ją pod opiekę teściowej ale teraz wszystko się zmieniło nie chcejej zostawić przynajmniej narazie chce zostać z nią i obserwować każde najmniejsze posuniecie niestety jakbym wracała o 18 do domu to niewiele bym się dowiedziała o swoim dziecku a zresztą mało by mnie iwdziała bo po 20 już chodzi spać więc zdecydowanie odkładam to przynajmniej do stycznia a póżniej zobaczymy
 
ja wracam gdzies od polowy listopada do pracy- wybieram cały urlop wypoczynkowy i wszystkie nadgodziny:)), potem maz bedzie z mała 2 tygodnie, tak aby dokładnie ukonczyla poł roku, zanim bedzie zostawała pod opieką dziadków albo zagladała do złobka
 
ja zamierzam doi stycznia posiedziec z Mała..ale czas pokaze czy sie uda:/..poki co dogadałam sie z pracodawca i luuz ;)jakbym miała oddac..i tak pewnie bedzie to prababci Klaudii-61
 
Mnie urlop kończy się 18 grudnia a potem prawdopodobnie ktoraś z babć ::) Ale żal będzie zostawiać takie słodkie maleństwo :(
 
mi urlop macierzyński kończy się 21 października, potem do końca roku zaległy urlop a póżniej z małym zostaje w domu TATUŚ dla wprowadzenia go na 100% w obowiązki najprawdopodobniej grudzień ( a może już listopad) będziemy razem w domku z małym. Tylko mam nadzieje że nie pęknie mi serce jak bede wychodziła do roboty
Beata8422 - czyli jednak do stycznia :) super
 
reklama
Ja po macierzyńskim wykorzystam urlop, i ok. 10 października do roboty... już mam łzy w oczach jak o tym pomyślę... Ale niestety inaczej się nie da, bo z samej męża wypłaty nie damy rady się utrzymać. Będziemy się Martunią zajmować na zmianę- ja będę pracować w godzinach 7-13, mąż 15-23. Na samą myśl wpadam w czarną rozpacz... Od stycznia chcieliśmy oddać Martę do żłobka, mąż już do tej pory mam nadzieję dokończy i obroni pracę magisterską, i będzie szukał pracy w normalnych godzinach i lepiej płatnej. Ale jak poszłam do żłobka dowiedzieć się, to okazało się, że jest lista rezerwowa na ok. 30 dzieci!!! Ten żłobek mamy bliziutko, są jeszcze dwa trochę dalej, tam mają otworzyć grupy dla niemowlaczków (bo narazie przyjmują dzieci od roczku), ale jeszcze nie wiadomo kiedy- dziś będę dzwonić, może już coś powiedzą. Szkoda ze babcie tak daleko- jedna 100 km w jedną stronę, druga też 100 km w przeciwnym kierunku.
 
Do góry