reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opiekunka/Zlobek/Przedszkole..???

Fredka dzieci różnie reaguja ale zapewniam cie ze ja w naszym złobku widziałam przez cały rok tylo kilka płaczących malców i to zazwyczaj na początek, a tak to zupełny luz. Zobaczysz młdoa sie przyzwyczai, ja tez Oti mowie ze w poniedziałek idzie znowu do dzieci to sie krzywi i mowi nie, do babci i dziadzia;-)
 
reklama
dziewczyny trzymam kciuki za wasze pociechy tak by do żłobka/przedszkola chodziły z uśmiechem.
dla mnie osobiście żłobek to ostateczna konieczność , wolę opiekunkę, do przedszkola chcę Izę posłać od 3 lat, zobaczymy jak to będzie, czy się dostanie, na razie będę czytać wasze opowieści, i wyciągać z nich wioski dla siebie na przyszłość, :tak::-)
 
Ola jest gosią samosią. W tej chwili nie potrafi wogóle bawić się z dziećmi. Pobyt z babciami nie wyszedł jej na zdrowie. Teraz dopiero widzę, ze to co według mnie było najlepsze wcale takim nie było. W przedszkolu nie chce się bawic z innymi dziećmi. Stoi na uboczu i patrzy się spode łba. Mam nadzieje, że jej to przejdzie.
 
Przejdzie, to dla Oli nowa sytuacja, więc trochę czasu musi minąć zanim się odnajdzie. Martusia też była najmłodsza w grupie- dopiero jakoś na wiosnę- czyli po roku- doszła dziewczynka miesiąc młodsza od niej. Nie powiem, nie było najłatwiej na początku (a miała tylko 9 miesięcy), ale i tak szybko się zaaklimatyzowała.
Ja tak jak Ell, wolałam żłobek od opiekunki, na szczęście trafiliśmy na super żłobek i Martusi się spodobało. I jak będziemy mieć drugą dzidzię to na pewno też pójdzie do żłobka- tylko mam nadzieję, że dopiero jak skończy roczek.
 
Fredzia to normalna sytuacja...Pierwzy raz napewno Olcia widzia tyle dzieci itd,...Do wszystkiego trzeba przywyknac...Daj dziecku czas...Zobaczysz za tydzien,dwa Olcia bedzie rzadzic :-D Teraz bada teren :-)
 
Fredzia moja bratowa daje tez jak ja od poniedzialku swoja niunie do przedszkola...i dostala kartke z instrzktaze...Jesli probmely z zostawieniem dziecka to prosze wyslac z tata..Niby dzieci latiwje rozstaja sie z tatusiami niz mamusiami...wiec gdy nadchodzi kryzys wyslac"starego"...Bedzie dobrze-zobaczysz-niunia sie przyzwyczai i bedzie ja ciezko wydostac z przedzkola:tak:
 
Pati, ja tez tak myślałam, żeby wysłać Radka, ale jestem przekonana, że jakby zobaczył że Miki płacze na 100% nie zostawiłby go:sorry2:Miękki jest;-)Niestety ja musze odwalic czarna robotę. Mam nadzieję, że będzie dobrze - trzymajcie kciuki!!!
 
oj u mnie też stary się do tego nie nadaje. Sądze, że jak Ola mu sie rozpłacze, to jej tam nie zostawi. To dopiero będzie draka. Niunia bardzo mocno jest do niego przywiazana. Szczerze, to aż się boje co to będzie. Adam będzie zawsze ją tam odprowadzał z rana. A po dzisiejszym dniu pełen sukces. Ola zadowolona wogóle nie chciała z tamtąd iść.
 
reklama
Do góry