reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opóźnienie rozwoju

PatkaPatka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Kwiecień 2018
Postów
797
Cześć, mam pytanie czy któraś mama miała podobny problem ze swoim dzieckiem, otóż:
Jestem mamą 6,5 miesięcznego chłopca ze znacznym opóźnieniem ruchowym ocenianym na około 3 miesiące. Synek nie bawi się rączkami, nie łapie stópek, zabawek, wydaje z siebie mało dźwięków, nie bardzo interesuje go otoczenie, nie wykonuje żadnych obrotów, nie pełza, słabo trzyma głowę, jego ruchy są chaotyczne, jakby niezależne od jego woli. Przebadany wzdłuż i wszerz, wszystkie wyniki ma dobre, było ich naprawdę wiele ale z takich ważniejszych to: usg przezciemiączkowe, rezonans, tomografia, kilkukrotnie eeg, badania metaboliczne, w przyszłym tygodniu wybieramy się na badania genetyczne, syn ma małogłowie obwód głowy obecny to 41,5cm i to plus opóźniony rozwój składania do podejrzenia choroby genetycznej. Czy jest tu jakiś maluszek z podobnymi problemami na starcie, któremu jednak udało się nagdonić rówieśników?

Rehabilitujemy się bobathami, ale od dziś zaczęliśmy również vojte.
 
reklama
Rozwiązanie
Ja mogę się wypowiedzieć w kwestii mowy. Synek w tym wieku również wydawał mało dźwięków, prawie wcale, zaczął gaworzyc dopiero na 14 miesięcy. Obecnie ma 2 lata i 5 miesięcy i dopiero zaczyna mówić takie podstawowe dźwięki typu jak robią niektóre zwierzątka, bam, am, brrrrr itp. Ale wygląda na to że wszystko idzie w dobrym kierunku :) po prostu znacznie opóźniony rozwój mowy ale logopeda twierdzi że po prostu przesunięty w czasie, późne gaworzenie, późne pierwsze świadome "słowa". A maloglowie stwierdzone na podstawie czego ? Siatki centylowej czy przyrostow? Ważne z jaką się urodził.
Siatki centylowej, obecnie 41,5cm urodzeniowe 32.
Ja mogę się wypowiedzieć w kwestii mowy. Synek w tym wieku również wydawał mało dźwięków, prawie wcale, zaczął gaworzyc dopiero na 14 miesięcy. Obecnie ma 2 lata i 5 miesięcy i dopiero zaczyna mówić takie podstawowe dźwięki typu jak robią niektóre zwierzątka, bam, am, brrrrr itp. Ale wygląda na to że wszystko idzie w dobrym kierunku :) po prostu znacznie opóźniony rozwój mowy ale logopeda twierdzi że po prostu przesunięty w czasie, późne gaworzenie, późne pierwsze świadome "słowa". A maloglowie stwierdzone na podstawie czego ? Siatki centylowej czy przyrostow? Ważne z jaką się urodził.
 
Ja mogę się wypowiedzieć w kwestii mowy. Synek w tym wieku również wydawał mało dźwięków, prawie wcale, zaczął gaworzyc dopiero na 14 miesięcy. Obecnie ma 2 lata i 5 miesięcy i dopiero zaczyna mówić takie podstawowe dźwięki typu jak robią niektóre zwierzątka, bam, am, brrrrr itp. Ale wygląda na to że wszystko idzie w dobrym kierunku :) po prostu znacznie opóźniony rozwój mowy ale logopeda twierdzi że po prostu przesunięty w czasie, późne gaworzenie, późne pierwsze świadome "słowa". A maloglowie stwierdzone na podstawie czego ? Siatki centylowej czy przyrostow? Ważne z jaką się urodził.
Siatki centylowej, obecnie 41,5cm urodzeniowe 32.
 
Rozwiązanie
A pediatra nie wysłała was na rehabilitację ?
U nas wyszła asymetria a teraz dzieciątko 7 miesięcy i jest aż za bardzo ruchliwy :D
Przekręca się, dźwiga , próbuje sam wstawać
Może warto podpytać lekarza ?
A było tak samo , nie chcial się przekręcać, na brzuszku tez zabardzo nie lubił być
A 2 miesiące ćwiczeń i zupełnie inne dziecko
 
My mieliśmy opóźnienie, około 2 miesiące. Nie lubił leżeć na brzuszku, późno zaczął pełzać, tyle tylko, że głowę dźwigał.
Mieliśmy asymetrie, nie bawił się nóżkami, nie chciał przewracać się na boki. Chodziliśmy 4 miesiące na rehabilitacje. No inne dziecko. Obecnie już prawie chodzi. :)
 
Do góry