reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

OSINKA-RATUJ!!!

Osinka ratunku albo jakieś inne dobre kobiety. okazało się że na święta zostaję w domu i...grześ chyba by chciał, żebym coś upiekła. ja też może bym chciała :) ale nie piekłam nic przez ostatnie 10 lat. POTRZEBNY SPRAWDZONY PRZEPIS na jakieś w miarę fajne ciasto i żeby to nie był biszkopt. PROSZĘ!!!
 
reklama
eee Iwosz mój mąż nie da się oszukać karpatką z pudełka :) ale pomysł jest niezły, właśnie gdzieś wynalazłam stary przepis i pewnie będę "kręcić" to fajne ciasteczko.

agawa, dzięki. sernik (jeśli to to samo co serowiec) to jedyne co potrafię :) i na tym chyba skończę..bo już nie mam siły..
 
z pudełek mam wypróbowaną karpatkę , piernik, sernik na zimno Oetkera lepsze ale Delecta ma dobry piernik-zawsze robię na płaskiej blascze szerokiej bo lubię płaskie pierniki takie jakieś zboczenie chyba ;D
 
piernik z paczki jest pyszny wlasnie z delecty............dzis upieklam bo o piernikach zapomnialam i za pozno na ciasto bylo a zreszta co tam sie bawic bede o i murzynka z masa serowa upieklam ale to juz reczna robota
 
A ja myślałam że tylko ze mnie taki leniwiec :) dla mojego szczęścia ciasta z pudełka - nie do przyjęcia. rozbestwiła go mamusia..więc się poświęciłam i zrobiłam karpatkę, oczywiście krem też nie mógł być z budyniu sklepowego tylko taki "swojski" :) no i sernik wiedeński. grześ szczęśliwy. dobrze że święta są raz do roku bo ja nie znoszę dźwięku miksera :)
a karpatka wyszła odlotowa..
 
Osinko - masz może jakiś fajny przepis na boczek? Leży u mnie taki kawał surowego i nie bardzo wiem co z nim zrobić, a zrobić coś w końcu trzeba ;D
Będę wdzięczna !!! :laugh:
 
reklama
iwosz pisze:
Osinko - masz może jakiś fajny przepis na boczek? Leży u mnie taki kawał surowego i nie bardzo wiem co z nim zrobić, a zrobić coś w końcu trzeba ;D
Będę wdzięczna !!! :laugh:

hej, ja przyprawiam boczek solą, majerankiem, roztartym czosnkiem, obkładam cebulką pokrojoną w krążki, zawijam w folię aluminiową i piekę w piekarniku - cebula daje fajny posmak, a i boczek jest bardzo dobry
akurat z boczkiem nie wydziwiam ;)

ależ mi narobiłaś smaka!!! :p
 
Do góry