reklama

Ospa-a ciąża...

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Ewelka20, 19 Wrzesień 2016.

1. Ewelka20

Ewelka20 Fanka BB :)

Cześć kobitki :p
    O tóż taka sytuacja:dzisiaj idę z dzieciakami do lekarza,bo podejrzewam(ale nie mam pewności) ,że mają ospę(syn 8 lat,córka 5 lat i syn 12 mies),ale zaczęłam II trymestr(obecnie 16 tydzień),jakie będę miała zalecenia?Wiem,że najlepiej poczekać na lekarza,ale jestem bardzo ciekawa...Niestety nie mam pojęcia jak przebiega ospa z własnego doświadczenia,bo ja sama nigdy jej nie przechodziłam.Czy będę musiała przyjmować jakieś leki?Z góry dziękuję za odpowiedź...

2. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

Trochę dziwne że wszyscy mają ospę naraz bo jak wiadomo ospa rozwija się w odstępie 2-3 tyg od zarażenia najczęsciej jest tak ze dzieci łapia wirusa od siebie.Ja raczej obstawiam bostonkę.
    Co do ciązy to chyba lekarz zaleci leki przeciwwirusowe.

3. reklama
  4. ewka_111

ewka_111 Fanka BB :)

Drugi trymestr jest na szczęście bezpieczny jeśli chodzi o ospe - w pierwszym może dojść do zmian rozwojowych plodu, a pod koniec 3 to dziecko może się urodzić z ospa - wiec zaraz po urodzeniu zostaną podane mu antybiotyki. W tym czasie to najprawdopodobniej dostaniesz hewiran, który nie powinien wpływać na dzieciątko.

5. lalena84

lalena84 Zaciekawiona BB

Mialam kontakt z ospa w 12 tc, jesli nie przechodzilas ospy idz od razu do lekarza rodzinnego, da ci skierowanie do poradni chorob zakaznych ( i dostaniesz skierowanie na badanie obecnosci na przeciwciala) ja robilam prywatnie, ale to koszt ok 150 zl) , jesli nie masz przeciwcial to skieruja cie na oddzial zakazny by podac surowice (kroplowka ok 4 godziny) i potem do domu, wazne gy surowice podac max do 10 dni od momentu kontaktu z ospa, nie ma sie czego bac, ja oczywiscie zpanikowalam totaljie, ale ospy jie mialam:)

Poleć forum