reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ospa-a ciąża...

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Cześć kobitki :p
O tóż taka sytuacja:dzisiaj idę z dzieciakami do lekarza,bo podejrzewam(ale nie mam pewności) ,że mają ospę(syn 8 lat,córka 5 lat i syn 12 mies),ale zaczęłam II trymestr(obecnie 16 tydzień),jakie będę miała zalecenia?Wiem,że najlepiej poczekać na lekarza,ale jestem bardzo ciekawa...Niestety nie mam pojęcia jak przebiega ospa z własnego doświadczenia,bo ja sama nigdy jej nie przechodziłam.Czy będę musiała przyjmować jakieś leki?Z góry dziękuję za odpowiedź...
 
reklama
Trochę dziwne że wszyscy mają ospę naraz bo jak wiadomo ospa rozwija się w odstępie 2-3 tyg od zarażenia najczęsciej jest tak ze dzieci łapia wirusa od siebie.Ja raczej obstawiam bostonkę.
Co do ciązy to chyba lekarz zaleci leki przeciwwirusowe.
 
Drugi trymestr jest na szczęście bezpieczny jeśli chodzi o ospe - w pierwszym może dojść do zmian rozwojowych plodu, a pod koniec 3 to dziecko może się urodzić z ospa - wiec zaraz po urodzeniu zostaną podane mu antybiotyki. W tym czasie to najprawdopodobniej dostaniesz hewiran, który nie powinien wpływać na dzieciątko.
 
Mialam kontakt z ospa w 12 tc, jesli nie przechodzilas ospy idz od razu do lekarza rodzinnego, da ci skierowanie do poradni chorob zakaznych ( i dostaniesz skierowanie na badanie obecnosci na przeciwciala) ja robilam prywatnie, ale to koszt ok 150 zl) , jesli nie masz przeciwcial to skieruja cie na oddzial zakazny by podac surowice (kroplowka ok 4 godziny) i potem do domu, wazne gy surowice podac max do 10 dni od momentu kontaktu z ospa, nie ma sie czego bac, ja oczywiscie zpanikowalam totaljie, ale ospy jie mialam:)
 
Do góry