reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ostrów Wielkopolski i okolice

hej,

widze, ze mieszkamy niedaleko siebie :). Dawniej mieszkałam z rodzicami na komuny, bliżej stadionu :).
Jeśli chodzi o klub to można zacząć np. w moim domu ale konieczne bedzie poszukanie czegos wiekszego i zachęcić inne mamy. Jak macie ochote sie spotkać to zapraszam. Póki ciepło to można posiedzieć w ogrodzie.
Powiedzcie dziewczyny czy pracujecie gdzieś czy siedzicie w domu. Ja już od 4 lat w domu :(, chciałabym już do pracy ale nie mam komu zostawić malutkiej. Przede wszystkim brakuje mi kontaktów z innymi. Dlatego pomyslałam o klubie mam. z innymi mamami ma sie dużo wiecej tematów do rozmowy niż z kobietami, które nie mają dzieci! Bo wiadomo, dzieci są najlepszym tematem i można o nich mówić w nieskończoność! :).
Kamisiaaa- jeśli chciałabyś zobaczyć to urządzenie tens to zapraszam do mnie. Możesz poczytać o nim w internecie wpisując tens porodowy.

Apoza tym to dziś bardzo gorąco, nawet nie chce mi sie wychodzić z domu. Kiedy pada - jest źle i kiedy gorąco to też źle. Już sama nie wiem :)
Pozdrawiam
 
reklama
No hej dziewczyny!

Właściwie to prawie sąsiadkami jesteśmy :)
Ja do końca 6-ego miesiąca pracowałam, pracuję już właściwie któryś rok z kolei. Teraz jestem na moim pierwszym L-4 w życiu, hehe
I wcale Ci się Basiu.sze nie dziwię, że chcesz do ludzi... No z tymi Maleństwami to tak bywa, że niestety nie zawsze mają życzliwych Dziadków, którzy by młodej mamie pomogli. U mnie pewnie będzie podobnie.
O tym urządzonku zaraz poczytam, szczerze mówiąc myślałam, że to coś jest w szpitalu dostępne :) Ale zaraz poszukam czegoś więcej na ten temat.
Gdyby coś to podaję mojego maila, żeby tak oficjalnie nie pisać o konkretnych danych osobowych Kamisiaaa22@wp.pl.

No teraz coraz cieplej, coraz ciężej, do terminu porodu zostało jeszcze ok 23 dni, a tak naprawdę to czas pokaże kiedy nasza Majka będzie chciała już przyjść na ten świat :)

Pozdrawiam i czekam na jakieś wieści :-)
 
Witam drogie mamy :-)
Pochodzę z okolic Ostrowa, jednak od jakiegoś czasu mieszkam w Częstochowie. W grudniu będę rodzić swoje pierwsze dziecko i zastanawiam się nad wyborem ostrowskiego szpitala jako miejsca porodu, w związku z tym mam mnóstwo pytań dotyczących oddziału położniczego, personelu a także traktowania matki i dziecka w czasie i po porodzie.
1. Słyszałam,że oddział przeszedł gruntowny remont, czy istnieje więc możliwość porodu w wodzie, jeśli tak to ile to kosztuje?
2. Czy rodzące po raz pierwszy są nacinane rutynowo, czy też można się temu sprzeciwić?
3. Jeśli nie wyrażam zgody na nacięcie, czy moje żądania są respektowane, czy też traktuje się rodzące jak niepełnosprawne, które nie mogą decydować o sobie(chodzi mi o przypadki, gdy nic nie zagraża ani mnie, ani tym bardziej dziecku)?
4. Czy istnieje możliwość wyboru najbardziej dogodnej pozycji przez samą rodzącą, czy też narzuca się jej pozycję leżącą?
5. Czy położne są uprzejme i starają się rozluźnić rodzącą, czy może są nieuprzejme, nie wyjaśniają niczego?
6. Czy przy przyjęciu na oddział podpisuję zgodę na ewentualne zabiegi (np. nacięcie) i czy przed nacięciem położna informuje o tym, czy też robi to bez zgody i wiedzy rodzącej?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)
 
Witajcie:)
Ja jestem z Ostrzeszowa, ale chcę rodzić w Ostrowie, bo u nas to straszna rzeźnia. Trafiłam tam dwa tygodnie temu z komplikacjami i nie wspominam pobyt tam za miły, zwłaszcza lekarze (Skibińska) okropni. Jest to moja pierwsza ciąża, termin mam na początek listopada i chodzę do Gajewskiego. Słyszałyście może jakieś opinie na temat tego lekarza? Mnie tez interesuje czy można rodzić w innej pozycji czy trzeba na leżąco? Pozdrawiam cieplutko wszystkie przyszłe mamusie:)))
 
Rusza KLUB MAM

Z przyjemnością pragniemy zaprosić wszystkie Mamy z Ostrowa i okolic na pierwsze spotkanie klubu, które odbędzie się 7 września o godzinie 16:00 w Gimnazjum nr 3 na ul. Tuwima 12. Przychodzimy oczywiście z naszymi pociechami, aby mogły się poznać i pobawić z innymi dziećmi, w czasie kiedy Mamy trochę porozmawiają między sobą i wypiją kawkę.
Zapraszamy z dziećmi w wieku od urodzenia do 5 lat.
Mamy nadzieję że Mamy licznie przybędą i razem stworzymy coś fajnego dla siebie i naszych dzieci!
Zapraszamy również kobiety w ciąży aby mogły dowiedzieć się wiecej o porodzie i opiece nad niemowlakiem
 
Witam!
No nareszcie w naszym mieście powstanie klub mam! :-D Gratuluję pomysłu i na pewno się zjawię tego 7 września.
Do You_stych - ja sobie bardzo chwalę pobyt na ostrowskiej porodówce. Co prawda rodziłam przez cesarskie cięcie, ale wcześniej chodziłam do szpitalnej szkoły rodzenia i to też było super. Poznaliśmy z mężem oddział, położne itp. Rzezcywiście oddział jest po gruntownym remoncie i z tego co tam mówią jest najlepiej wyposażonym oddziałem w okolicy. Dodatkowo dzieciaczek po urodzeniu ma tu robiony dość pokaźny zestaw badań. Jest wstawiona wanna i można z niej skorzystać w pierwszej fazie porodu. Ale nie wiem czy juz jakiś poród odbył się całkowicie we wodzie, bo podobno dużo wymogów zdrowotnych jest ku temu koniecznych takich jak np. zupełnie bezproblemowa ciąża itp. Oprócz wanny jest też do dyspozycji prysznic, drabinki, piłka, więc można rodzić tak jak jest wygodnie. I zapewniali mnie, że to wszystko bezpłatnie i z opowieści znajomych wiem że tak jest. Aczkolwiek to jest moja wiedza ze szkoły rodzenia a nie z doświadczenia, więc może wypowie się ktoś jeszcze czy rzeczywistość jest tak różowa jak mi naopowiadano. Co do nacięcia nie wiem - nie powinni zmuszać ale to chyba też zależy na jaką położną się trafi. Aczkolwiek większość z nich jest naprawdę ok.
Jak będziesz mieć jeszcze jakieś pytania to pisz, a może uda mi się Ci pomóc :-).
 
Do Witaszyca :-)
Dzięki wielkie za odpowiedź :-) Niedługo mam zamiar odwiedzić oddział w ostrowskim szpitalu i na własne oczy zobaczyć jak to wygląda- dowiedziałam się, ze można obejrzeć oddział i sale porodowe (oczywiście, gdy położne mają czas nam wszystko pokazać i gdy akurat nie odbywa się żaden poród:-D). Dowiedziałam się też, że jak do tej pory żaden poród nie odbył się całkowicie w wodzie, chociaż faktycznie jest taka możliwość (nie wiem czym to jest spowodowane, bo jakoś nie chce mi się wierzyć żeby żadna z mam nie zdecydowała się na taki poród i żeby żadna z nich nie była w wystarczająco dobrej formie, aby lekarz na taki poród zezwolił). Do tej pory mam zrobione większość badań wymaganych przy porodzie w wodzie i od początku ciąży jestem w znakomitej formie, więc może będę pierwszą rodzącą w ten sposób na ostrowskim oddziale :-)
Termin mam wyznaczony na przełom listopada i grudnia, więc chyba czas najwyższy zacząć załatwiać różne rzeczy związane z porodem :-)
Pozdrawiam wszystkie mamy ( te przyszłe oczywiście też) :-D
 
Witam wszystkie forumowiczki. W czerwcu urodziłam naszą córeczkę w Ostrowskim szpitalu.Sale porodowe i sale dla mam sa naprawde komfortowe.Rodziłam na górnej porodówce i nie ma tam TV ale to nie ma znaczenia.Poród trwał 11 godz. ,ale nie wspominam go źle. Mogłam chodzić, skakać na piłce, brać prysznic no i najważniejsze miałam wypożyczony TENS porodowy który w dużym stopinu łagdzi ból.Można taki kupić ale jest drogi. Wypożyczyłam go ze szkoły rodzenia Dana, która mieści się na ulicy Strzeleckiej.Personel lekarski i pielęgniarki bardzo miły.Zgodzę się również z tym ,że dzidziuś po porodzie ma wykonane szereg kompleksowych badań.Ogólnie jestem bardzo zadowolona.Wiem, opinie są różne, ale nie wiem jak byłoby w innym szpitalu. Mam zamiar drugiego bobasa też rodzić w Ostrowie.Pozdrawiam mamy i przyszłe mamy:):):).
 
czy znajdzie się jakaś mama z okolic Ostrowa Wielkopolskiego. Fajnie byłoby wiedzieć. Pozdrawiam.:-)
Ja rodziłam w Ostrowskim szpitalu a wcześniej chodziłam na szkołę rodzenia do Pani Dnaki Szczerby. To było idealne przygotowanie do porodu. To co mówią o Ostrowskim szpitalu to przeszłość. Teraz są nowe piękne sale zarówno porodówka jak i pokój matki z dzieckiem. Leży się w dwie osoby w pięknych cieplutkich pokoikach. Wszystkie badania są robione przy mamie (no chyba że wymagają sprzętu itp...)Kąpiel dziecka jest w ślicznej wanience na wprost oczu mamy a potem kładzione jest pod taki specjany nawiew by nie było mu zimno. Wszystko bardzo nowoczesne. Mamie jest dokładnie tłumaczone co i jak z jej maleństwem. Czuć że pociecha jest w dobrych rękach. A co do samego porodu to ja uwielbiam rodzić w Ostrowskim szpitalu. Miałam szczęście bo była przy mnie pani Danka Szczerba ta do której chodziłam na szkołę rodzenia. Poród miałam bardzo przyjemny, choć nie obyło się bez małych komplikacji ale to żadne zadanie dla pani Danki bo ona jest ekspertem i ze wszystkim sobie świetnie dała radę i bardzo ułatwiła mi te chwile. Na koniec dodam, że w świadomym i łatwym urodzeniu dziecka bardzo pomaga pójście do takiej szkoły-szkoły rodzenia. Wiadomo podczas porodu o co chodzi. Pójście do szkoł rodzenia to jedna z moich najlepszych decyzji podczas ciąży. Ale czeba też trafić na dobrą szkołę rodzenia. Ja polecam szkołę pani Danki i ją serdecznie pozdrawiam. (www.szkoladana.pl)
 
reklama
minął prawie rok od ostatniego posta tutaj, ale może znają się jakieś oczekujące Ostrowianki do poplotkowania ?? :)
 
Do góry