reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ostrów Wielkopolski i okolice

Witam wszystkie panie oczekujące na swoje maleństwo. Mieszkam w Ostrowie, a termin porodu mam wyznaczony na listopada. Będzie to moje pierwsze dziecko i nie ukrywam, że bardzo się tym stresuję. Położną mam wybrana z przychodni na długiej wrocławskiej. Musiałam skorzystać z jej usług i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to bardzo miła i rzeczowa osoba. Co do porodu raczej na pewno zdecyduję się na poród w Ostrowie, ponieważ duże znaczenie ma tu dojazd rodziny. A jakby nie było to juz listopad więc może być różnie. Nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o te sprawy, dlatego bardzo fajnie, że istnieje takie forum. Zawsze można się czegoś dowiedzieć. Czy ktoś jeszcze ma termin na listopada?
pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie:)
 
reklama
Witam prawie "po sąsiedzku" ;-) z Gniezna.
Mam pytanie: czy Klub Mam w Ostrowie nadal działa? Mam nadzieję, że tak. Ja właśnie chciałabym ruszyć z podobną inicjatywą w Gnieźnie.
Pozdrawiam wszystkie mamy te obecne i te przyszłe :-)
 
Witam,
Od niedawna mieszkam w Ostrowie :) Termin porodu mam na luty 2011. Myślałam o porodzie domowym. Czy może któraś z Pań ma doświadczenie w tego typu akcji? Czy ktoś zna położną z Ostrowa, która się takimi porodami zajmuje?

Boję się szpitali dlatego jeśli by nie było przeciwwskazań chciałabym rodzić w domu. Czy w szpitalu w Ostrowie nacinają krocze? Jak wywnioskowałam niby można tam rodzić w wybranej przez siebie pozycji?

Pozdrawiam Wszystkie mamy i przyszłe mamy :)
 
Witam wszystkie dwupaki. Mieszkam w Kaliszu, ale chciałabym swoje pierwsze dziecko rodzić w Ostrowie (termin mam na marzec2011). Tylko nie wiem, jak to jest ze szkołą rodzenia i położną. Mogę chodzić do szkoły w Kaliszu, mam ją przez płot praktycznie? I czy mogę mieć położną środowiskową, tę, która potem po porodzie przychodzi do domu, z Kalisza? A lekarza mam w ogóle z Poznania, więc mętlik totalny... pozdr. :)
 
Witam.Skoro teraz nie ma rejonizacji i każda z nas rodzi tam gdzie chce to myślę, że nie ma znaczenia do jakiej szkoły rodzenia uczęszczasz i skąd masz położną środowiskową.:-)
A nawiasem mówiąc fajnie że wątek na nowo odżył bo ja też jestem z Ostrowa ale nie miałam tu z kim pisać.:tak:
 
Dzięki za odpowiedź! Miałam pojechać do Poznania, do szpitala mojego lekarza, ale to ponad 2 godziny jazdy, mogę w razie czego nie zdążyć... Nie chciałabym urodzić na stacji benzynowej po drodze, jak jedna moja koleżanka. pozdr.
 
Witam,
jestem w drugiej ciazy i nadal nie zadydowałam gdzie urodze.
Pierwsze dziecko urodzilam we Wroclawiu i jestem zadowolona...
Bylam na otrowskim oddziale i przyznam, ze warunki socjalne sa rewelacyjne ale jesli chodzi o personel ..to mialam okazje obserwowac w pracy jedna Pania Dr. i to wlasnie wtedy zadecydowalam, ze moje pierwsze dziecko przyjdzie na swiat w innym szpitalu.
Moj maz choc bardzo chcial uczeszczac na zajecia w SZ.R. (wybralismy zajecia, ktore odbywaja sie w ostrowskim szpitalu), zrezygnowal bo czul sie zupelnie niepotrzebny... ja tez nie dotrwalam do konca ...na zjaciach poza grupa wsparcia, co uwazam za bardzo potrzebne w tym czasie, to nic wiecej sie nie dowiedzialam. Kolezanka rowniez byla nie usatysfakcjonowana tymi spotkaniami...
dewu3 jesli bedziesz czula sie bezpiecznie w Poznaniu i masz gdzie "zamieszkac", by nie pokonywac tej trasy kiedy dostaniesz skurcze to moze warto...??
Dziewczyny co was przekonalo do ostrowskiego szpitala???
 
hej ja mieszkam niedaleko ostrowa i tutaj rodzilam swoje pierwsze dziecko.warunki socjalne naprawde dobre i ekipa personelu ktora trafilam na porod tez dobra:):)
ja przyszlam do szpitala z marszu nie chodzilam do zadnego z lekarzy ktorzy tam pracuja
krocze nacinaja tylko wtedy gdy jest to konieczne albo istnieje ryzyko ze sama rodzaca peknie :s
pozycje tez samemu sie wybiera oni nawet mnie sama namawiali do poszukania jakiejs pozycji poza lozkiem pokombinowania tak zeby bylo mi wygodnie.zreszta maja na oddziale cala game pomocnych akcesoriow(worek pilka specjalne krzesla do porodu na siedzaco drabinki) no i mozna korzystac z wannny jak sala rozowa jet wolna
 
reklama
kamkaWERCIA a co trzeba bylo zabrac dla maluszka?
we wroclawiu nic nie bylo potrzebne ale jesli sie mialo swoje ubranka lub kosmetyki i etc. personel nie mial nic przeciwko by to stosowac czy ubrac malenstwo wg. upodoban rodzicow.
ja najprawdopodobniej bede rodzic i tym razem przez ciecie.
we wroclawiu z samego porodu bylam zadowolona a w Ostr. dziewczyny byly usatysfakcjonowane?
Bylam wczoraj w SZ.R. - jest zdecydowanie lepiej jak 2 lata temu!
Pozdrawiam!
 
Do góry