reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ostrów Wielkopolski i okolice

tak, rodziłam po remoncie. Pierwszy raz rodziłam 3 lata temu w Anglii i musze powiedziec, ze w Polsce rodziło mi sie dużo lepiej. Przede wszystkim położna dbała o to, by poród przebiegł sprawnie i szybko.
 
reklama
Witam! Ja także jestem z Ostrowa Wlkp.Ja rodziłam dosyć dawno bo 16.02.2005 a teraz czeka mnie następny poród termin mam na 25 maja:)) :-DI szczerze pomimo tego,że już to przechodzilam to mam małego cykora:):-) Czy rodziła już któraś z was po tym remoncie? Czy miałyście przy porodzie swoją położną?:tak: Pytam, ponieważ przy ostatnim porodzie miałam swoją położną a teraz doszły mnie słuchy,ze ponoć nie wolno już sobie załatwiać swojego personelu?:-( Już sama nie wiem co myśleć...a ponoć słyszałam takze że mają ograniczyć widzenia po porodzie... czy ktoś cokolwiek słyszał na ten temat?? Jeśli tak to napiszcie kobietki czy cokolwiek wiecie!!! POZDRAWIAM WSZYSTKIE OSTROWIANKI!!!!!;-)
 
:-) hej kobietki
Jestem rodowitą krakowianką ale od 3 lat mieszkam w Ostrowie. Moja córcia skończyła już rok :-). Przed porodem też miałam dylematy gdzie rodzić, myślałam też o Krakowie. Na szczęście jakoś tak wyszło, że zapisałam się do szkoły rodzenia i później nie było problemów przy samym porodzie. Rodziłam tu w Ostrowie i za czasów remontu. Bez problemów mąż towarzyszył mi, później na sale nie mógł wchodzić ale jakoś to przebolałam. Miejsce odwiedziny było po prostu wyznaczone i musiałam się dostosować. Z drugiej strony to rozumiem bo też bym nie chciała by przy odwiedzinach innych mam ktoś "pluł" na moje dziecko. Co do samego personelu to ja byłam zadowolona a nawet bardzo - efekt chodzenia do szkoły rodzenia i znajomość położnych ze szpitala.
 
witajcie,

Ja rodziłam już po remoncie. Sala porodowa z wanną, prysznicem. Sale poporodowe dwuosobowe z prysznicem i WC. Ja byłam bardzo zadowolona zarówno z warunków i personelu. Polecam! Ja nie miałam własnej położnej i uważam, że nie było to konieczne ponieważ położna, która była przy mnie naprawde sie mną zaopiekowała.
 
Witam Kobietki :)

Dobrze, że znalazłam to forum, zawsze będzie raźniej :) A też jestem z Ostrowa.
Ja jestem dopiero przed porodem, (a jest to moja pierwsza ciąża) więc nie mogę wyrazić żadnej opinii na temat ostrowskiego szpitala i opieki medycznej.
Ale spotykam się z coraz lepszymi opiniami i chyba nie zamierzam gdzieś indziej "uciekać" ani też załatwiać na własną rękę swojej położnej.
Przede mną jeszcze 2 miesiące czekania, termin mam na koniec lipca, więc dopiero później będę mogła podzielić się moją opinią z Wami.

Nie wiem jak to jest z położną, która przychodzi do domku już po porodzie, czy to jest ktoś "przydzielony" np z przychodni lekarskiej do której się należy? Czy to trzeba samemu sobie wybrać i gdzieś zgłosić?

Pozdrawiam wszystkie Ostrowianki, Mamusie i te przyszłe Mamusie :-)
 
Witam wszystkie ostrowianki i okołoostrowianki:-)
Jestem z tej drugiej kategorii, i choć bliżej mam do Ostrzeszowa, zastanawiam się, czy nie lepiej rodzić w Ostrowie... Zachęcająco brzmią Wasze słowa o dobrej opiece medycznej i o dwuosobowych pokoikach z wc i prysznicem:tak: w wyremontowanym ostrowskim szpitalu. Z tym że musiałabym chyba chodzić do lekarza w Ostrowie (prywatnie?), aby być przyjętą do tego szpitala, tak? Obiło mi się o uszy nazwisko ginekologa - p.Tomczyk, innych nie znam zupełnie. Doradzicie coś kochane kobietki zagubionej pierwszorazowej przyszłej (jesiennej) mamie?
 
Witajcie,

Gratuluje przyszłym mamom!

Trzeba wypełnić deklarację do której położnej chce sie należeć(jesli nie zrobiło sie tego wcześniej). Można wybrać jaką sie chce. A po porodzie powiadomić ją, że urodziłaś.

A jeśli chodzi o poród w ostrowskim szpitalu to nie trzeba chodzic do lekarza ostrowskiego aby tam urodzić. Również możemy same wybrać sobie szpital.

Pozdrawiam
 
hej,

co myślicie o tym, aby w Ostrowie powstał klub dla mam? W wielu miastach w Polsce są już takie kluby, gdzie niepracujące mamy spotykają sie, rozmawiają a dzieci razem bawią sie ze sobą? Uważam, że to coś fajnego, szczególnie jak siedzi sie w domu i nie ma do kogo otworzyc buzi :).
 
Hej Kobietki!!!!

Oczywiście co do szpitala, to można sobie wybrać w jakim chce się rodzic i nie ma na to wpływu jaki lekarz prowadzi ciąże. Ja chodzę do jednego lekarza od początku ciąży, najpierw na NFZ a teraz prywatnie. I nie ma on nic wspólnego z Ostrowskim szpitalem, a jednak zdecydowałam, że rodzic będę w Ostrowie i nigdzie nie będę "uciekać" :)
Co do p. Tomczyka, to kojarzy mi się, że jest taki lekarz, ale nigdy u niego nie byłam. Więc nie pomogę w tym temacie.
Będę mieć namiary na fajną położną i jeśli jest tak jak pisze Basia.sze , że można sobie wybrać jakąkolwiek, to pewnie zdecyduję się na nią. Umówię się z nią na spotkanie (u znajomej była na pierwszym spotkaniu na długo przed porodem i już wszystko tłumaczyła jak to przebiega, co zabrać do szpitala, na co zwracać uwagę itp ) i na pewno Wam napiszę.

A co do klubu, to super pomysł :)
Jestem jak najbardziej za!!!! :))

Pozdrawiam:-)
 
reklama
Do góry