reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pampers na noc.

U nas jednak ja poznaję bo Filip strasznie sie wierci i ja tedy do szybko biorę na sikanie jak on praktycznie jeszcze śpi. Po czym kładę go dalej do łóżka i śpi spokojnie do rana:)

Pozdrawiam
Czyli dziecko śpi z Tobą w pokoju lub łóżku??

U nas przełom.Antek już nie siurka w nocy.Sporo czasu nam to zajeło bo to już 4 latek pełną gębą,ale może aż tyle potrzebował czasu by dojrzec do tego.
Od około 1,5 miesiąca młody pomimo zakładanego pampka budził się z suchą totalnie pieluchą.Tak więc równo w 4 urodziny postanowiłam już nie nakładac pampka.I działa.Młody jeszcze nie miał wpadki.Zazwyczaj jak idziemy z M spac to jeszcze zachodzimy do niego do pokoju ,tak około 1-2 w nocy by go wysadzic na kibelek.Sika i idzie spac,a rano sucho.W końcu :-D:-D
 
reklama
Witam ja mam dwie córeczki Julkę 6miesięcy i Ale 3lata.Sikania w dzień próbowałam oduczyć już rok temu ale nic z tego nie wyszło na widok nocnika dostawała histerii i odpuściłam sobie.Jakieś pół roku temu sama zaczynała wołać że jej sie chce siku.Tak że w dzień już pozbyłyśmy się pieluch na noc zakładam oczywiście jeszcze ale już coraz rzadziej wstaje z mokrą .
Ja uważam że dziecko musi samo dojrzeć do tego etapu rozwoju.Oczywiscie jeśli coś niepokoi rodzica to można zapytać lekarza.Gdzieś też czytałam że są takie czujniki które sygnalizują że dziecko ma pełny pęcherz i wybudza.
Ale nie ma co się martwić nasze pociechy mają jeszcze czas tego się nauczyć.Konieczna wizyta u urologa dziecięcego jest dopiero po piątym roku jeśli dziecko nadal nie panuje nad pecherzem w nocy.
POZDRAWIAM
 
Mój Karolek ma 3,5 roczku i też czasami mu się zdarza popuścić troszkę w nocy. Stosowałam już rózne metody żeby go od tego oduczyć ale słyszałam ze też nie można bardzo dużej presji wywierac żeby dziecko nie miało poczucia że robi coś strasznego - bo jak juz tu wyżej pisałyście są rozmaite przyczyny takich zachowań dzieciaczków . Ja nie trzymam się ściśle jakiś wyznaczonych granic, szablonów i tabelek że do tego i tego wieku dziecko nie powinno już w ogóle sikać w majty - Karol nawet czasem w dzień potrafi się zesiusiać choć wtedy już nie ma pieluszki. Staram się zawsze pytać co się stało a za dobre siku do nocnika dostaje nagrody :) :-) (daje mu po pół żelka i to działa - kiedyś częściej posikiwał a teraz wie że jak zrobi siusiu do nocniczka to sie wyczruje żelek )
 
moja córcia ma 3latka i 7 miesięcy pampersa nie nosi już rok czasu na początku nie chciała sikać do nocniczka ani robić kupki było ciężko -aż w końcu załapała o co chodzi cieszyłam się bo za każdym razem wołała ze chce siusiu i córcia cieszyła się że siada na kibelek na noc nosiła pampersa bo jeszcze w niego siusiała a teraz ma ponad 3 latka i nie zawoła ani razu siądzie gdzieś w koncie wierci się albo nerwowo biega widzę że chce siusiu a nie da się posadzić na kibelek jak już siedzi to nic nie zrobi i po jakims czasie zrobi w majty o kupce już nie wspomnę jak pytam czy chce siusiu mówi ze nie-nie wiem czemu nie woła co się stało do łożka sika prawie co noc już dosyć mam prania -pomocy
 
witam.
Moja OLiwka przestała nosic pampersa w dzień jak miała 19,5 mies.po 3 dniach nauki i sikania gdzie popadnie załapała i zaczęła ładnie wołać.

Pampersa w nocy przestaliśmy zakładać jak Oliwka miała 2lata i dokładnie 1mies.miała tylko 2 wpadki a teraz albo budzi sie w nocy na sikanie ale to sporadycznie a prawie zawsze wytzrymuje do rana i sika dopiero po obudzeniu się ale w tedy nocnik jest pełniutki :tak::tak::tak::tak::tak:

jestemz niej bardzo dumna bo bardzo szybko załapała o co chodzi i nie było z nia w tej kwestiii żadnych problemów.:tak::tak::tak::tak:
 
Antoś przestał sikać w Pampers jak skonczył 2 latka i 3 miesiace, a w nocy jak miał 2, 5 roczku...

Poszło gładko i sprawnie. Uczyłam go siadac na sedes, ale raz zachwiała mi sie na nakładka i od tej pory nie bylo mowy zeby zrobił inaczej jak do nocnika.
A odkąd poszedł do przedszkola to mowi ze jest duzy i sika do sedesu jak tata. Choc czasem lubi posiedziec przed tv na nocniczku, na cos "grubszego" :)
 
Do góry